نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: کارایی

Lightbulb کارایی

سلام دوستان ببخشید یک سوال در مورد طراحی خود پایگاه داشتم
    یک سیستم ایمیلی را فرض کنید که ما چندین جدول داریم مثلا (user , emails , mapemail , ...) فرض کنید ما خیلی ایمیل و کاربر داریم و تمام ایمیل هارا در جدول emails بدنه اش را ذخیره میکنیم و query هر شخص برای input box فرضا میشه ایمیلایی user id مال اون شخصه تا اینجا همه چی اوکیه
    اما سوال اینه که برای سرعت بیشتر بهتره که ما برای هر شخص یک جدول جدا ایجاد کنیم مثلا create table emailUserid بهتره همون همه ی ایمیل ها را در یک جدول خیلی بزرگ نگه داریم
    در روش اول جدولا زیاد میشه در روش دوم تاپل ها
    حالا هر سیستم مشابهی دیگه ای
    کسی در این مورد کارایی اینا نظری داره که کدوم بهتره؟

نقل قول: کارایی

سلام
    سوالتون رو بسیار ناواضح نوشتید. لطفا خودتون یک بار مطالعه کنید ببینید متوجه میشین؟ ساختار گرامری ، ساختار جمله بندی اصلا صحیح نیست و نمیشه به سوال اصلی شما پی برد.
    ولی براساس چیزی که من متوجه شدم این هست که شما میخواهید ایمیل کاربران رو ذخیره کنید وحجم این ایمیلها نیز بسیار زیاده. حالا سوالتون این است که ایا برای هرکاربر یک جدول جداگانه درنظر بگیرید و ایمیلش رو داخل اون جدول بذارید
    یا اینکه یک جدول باشه و لیست اون ایمیلهارو داشته باشین.
    خوب من درمورد روش اول یک سوال مطرح میکنم.
    اگر یک میلیون کاربر باشه ، میخواهین یک میلیون جدول بسازید؟
    اگر نیاز به تغییر ساختار جدول ایمیلها باشه ، چطوری این یک میلیون جدول رو ادیت می کنید؟
    اصلا سمت این روش نرید که از پایه و بنیان غلطه.
    شما نیازی ندارید که حتی یک جدول ایمیل داشته باشید.
    مگر اینکه برای هرکاربر بخواهید چندین ایمیل مختلف ثبت کنید.
    ولی در حالت عادی هر شخصی یک فیلد ایمیل میتونه داشته باشه که در داخل جدول user شما قرار میگیره.
    شما اگه 100 میلیون هم کاربر داشته باشید این جدول میشه صد میلیون رکورد.
    اگر برای هر کاربر ممکنه چندین ایمیل مختلف درج بشه خوب یک جدول ایمیل خواهید داشت که سه فیلد userid,EmailID ,Email داره که ارتباط داره با جدول User.
    از لحاظ پرفورمنسی و ساختاری این بهترین روش هست که با یک Covered Index نیز میتونید سرعت جستجوی روی این جدول هم بسیار بالا ببرید.

تاپیک های مشابه

1. در مورد کارایی
    نوشته شده توسط rahami در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 10 مهر 1384, 11:10 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •