نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: آرشیو کردن پیام های یک گروه تلگرام با روبات php (نه روبات تلگرامی)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Earth

آرشیو کردن پیام های یک گروه تلگرام با روبات php (نه روبات تلگرامی)

سلام دوستانِ خلاقِ برنامه نویس

دوستان فرض کنید ما یه گروهی داریم تو تلگرام از این گروه های فنی-تخصصی که به خاطر داشتن کاربران حرفه ایی بحث های خوب و مفیدی توش انجام میشه. که خب مثلا 100 تا عضو داره و میانگین در هر دقیقه 10 تا پیام توسط اعضا تو گروه گذاشته میشه.
    حالا ما برای اینکه یه آرشیو روزانه داشته باشیم از بحث ها، اگه به صورت انسانی بخوایم اقدام کنیم باید یه آدم بیکار بزاریم پا سیستم بگیم مثلا هر یک ساعت بشین تمام پیام ها رو تو یه فایل اکسل کپی پیست کن!! که خب قطعا راه هوشمندانه ایی نیست!

حالا اگه بخوایم این کار به صورت نرم افزاری انجام بشه چی؟ یعنی همونطور که من میتونم تو مرورگر مثلا فایرفاکس لاگین کنم به تلگرام و همه پیام های گروه رو ببینم آیا میتونم با یک روبات PHP که مثلا با کرونجاب هر 10 دقیقه یک بار اجرا میشه هر بار بیام و پیام ها رو CURL کنم و تو دیتا بیس ذخیره کنم ؟

ببینید عزیزان من راجبه ربات ها تلگرامی حرف نمیزنم. از همین ربات های api تلگرام که باید بریم از BotFather براش توکن بگیریم نه. بلکه یه ربات php ساده که از جایی سرویس نمیگیره و api تلگرام محسوب نمیشه.
    مثلا شما با PHP میتونید رباتی بنویسید که بره به یک وبلاگ یا یک خبر گذاری و خبر هاشو بخونه و بریزه تو دیتا بیس شما. حالا با توجه به این که تلگرام ورژن web هم داره و از مرورگر با پروتوکل http قابل دریافت هست چرا نشه چنین چیزی برای تلگرام نوشت؟

دوستان اصلا پیش فرض هایی که مطرح کردم درست هست؟ یعنی چنین چیزی ممکن هست؟ اگه آره چطور؟

شما دوستان همیشه با راه کار های خلاقانتون راهنماییم کردین، ممنون میشم اگه دوباره کمک کتید.

تشکر از وقتی که گذاشتید

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: آرشیو کردن پیام های یک گروه تلگرام با روبات php (نه روبات تلگرامی)

شما میگی تحت وب میخای وصل بشی پیام ها رو بگیری
    خب تا وقتی بات نسازی تحت وب نمیتونی پیام ها رو بگیری (تا جاییکه من میدونم اگه از وب هوک استفاه نکنی راهش بات هست )
    شما باید یه بات تلگرام بسازی و مدیرش کنی تو اون گروه یا کانال
    بعد یه ربات php میسازی که با کرون جاب وصل میشه هرچند دقیقه به اون بات تلگرام و پیامن ها رو میگیره و میریزه تو دیتابیس

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Earth

ممنون جناب plague
    بله حرفتون درسته و متوجه منظورتون هستم.
    ولی فرض کنید ما نمیتونیم باتی که ساختیم رو تو گروه مدیرش کنیم حتی نمیتونیم عضو شیم باهاش تو گروه. ما فقط با یه اکانت معمولی تلگرام به عنوان کاربر عضو میشیم تو گروه.

نسخه وب تلگرام هم مثل بقیه سایت ها وقتی ما لاگین میکنیم حتما یک سشن یا کوکی میزاره رو مرورگر دیگه؟ حالا اگه این کوکی رو تو curl ست کنیم متونیم به لینک گروه کانتکت شیم و چون اکانتمون عضوش هست ما میتونیم ببینیمش و متون داخلش رو سیو کنیم؟

یعنی اصلا بات تلگرام نسازیم بلکه با همون دسترسی اکانت تلگرام معمولیمون وصل شیم و با PHP curl صفحه گروه رو سیو کنیم بعد با ریگولار اکسپرسشن پیام ها رو جدا کنیم بریزیم تو دیتا بیس

چنین چیزی میشه؟

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نسخه های تحت وب نرم افزاری معمولا به شدت از جاوااسکریپت استفاده میکنن به دلیل ماهیت ریل تایم بودنشون
    کد های جاواسکریپت وقتی شما با کرون جاب بگیری صفحه رو اجرا نخواهند شد و احتمالش زیاده که یه صفحه خالی دریافت کنید
    ولی اگه توی صفحه وب نمایش داده باشه پیام ها رو بدون استفاده از تکنوزی خاص (که خیلی بعیده ) بله میشه
    من تشخصا تا حالا تحت وب نرفتم تو تلگرام ببینم چجوریه

کاربر دائمی آواتار رضا قربانی
    محل زندگی
    ܓܨ_| ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ _

حالا با توجه به این که تلگرام ورژن web هم داره و از مرورگر با پروتوکل http قابل دریافت هست چرا نشه چنین چیزی برای تلگرام نوشت؟
    با https میتونید نه http
    زمانی که میخوایید از http ارسال و دریافت کنید باید برید سراغ وب هوگ + کرون جابز + CURL و یه سرور قوی لینوکسی . باید بات بنویسی و از BotFather براش توکن بگیری .

برو ببینم چی کار میکنی . راه طویل و بروزی رو در پیش داری

کاربر دائمی آواتار thacker
    محل زندگی
    اکباتان

پیشنهاد میکنم این رباتی که نیاز دارید رو با استفاده از CLI بسازید. بدون نیاز به وب هوک و ... در واقع ربات های CLI به این شکل میشن که شما کنترل یک اکانت واقعی ( غیر ربات ) رو به دست ربات میسپاری و کسی نمیتونه تشخیص بده که این اکانت متعلق به یک ربات هست

سلام و عرض ادب.
    دوستان من دقیقاً همین سوال برام پیش اومده و اگه مشکل رو حل کردین و یا چاره ای براش دارید راهنمایی کنید. ممنونم

تاپیک های مشابه

1. سوال: اضافه کردن اعضا به یک گروه تلگرامی با سی شارپ
    نوشته شده توسط mohsen0098 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 14 دی 1395, 10:08 صبح
  2. انتخاب کردن رکورد های یک دیتا گرید با چک باکس
    نوشته شده توسط darksunrise در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 28 تیر 1393, 17:26 عصر
  3. سوال: پیدا کردن شماره های تکراری ، همراه با تعیین وضعیت یک فیلد
    نوشته شده توسط S_O_S1982 در بخش SQL Server
    پاسخ: 3