نمایش نتایج 1 تا 19 از 19

نام تاپیک: سیستم رزرو بلیط هواپیما

کاربر تازه وارد آواتار mahdi.net4
    محل زندگی
    اینترانت

سیستم رزرو بلیط هواپیما

سلام. دوستان من یه سوالی داشتم که جواب درست و حسابی پیدا نکردم تا الان .
    برای اینکه ما بتونیم بلیط هواپیما رزرو کنیم ، چطوری باید لحظه ای این کار انجام بشه و چطوری باید وب سایتم رو به اون سیستم آنلاین سینک کنم ؟

کاربر دائمی آواتار mortezagt
    محل زندگی
    بوشهر

نقل قول: سیستم رزرو بلیط هواپیما

سایتهایی هستن که پنل رایگان میدن
    مثل airpass.ir

سلام دوست عزيز،
    دوست من بنده تجربه ساخت وب سايت فروش آنلاين بليط هواپيما رو داشتم همين ابتدا رض كنم با سيستمي كه دارنر بينهايت مشكل هست.
    جديدا دارن اي پي آي ميدن كه خوب خيلي راحت ميشه اما نوز هم شركتهاي بزرگ با همون سيستم گابريل كار ميكنند، فعلا فقط ميتونيد از شركتهايي مثل كاسپين كه وب سرويس دارند استفاده كنيد ولي اگر همه شون رو ميخوايد بايد بتونيد گابريل رو به سايتتون داخل سرور وصل كنيد تا بتونيد بليط چاپ كنيد، اگر سوال خاصي داشتيد بنده در خدمتم و تا جايي كه از دستم بربياد راهنماييتون ميكنم

کاربر جدید
    محل زندگی
    دکتر متخصص بواسیر

دوست عزیز همان طور که کامران هم گفت واقعا کار بی نهایت مشکلی است من یک سایت فروش بلیط هواپیما راه انداختم http://tikban.com خیلی از نظر فنی به ما فشار آورد. باید پشتوانه داشته باشی

سلام
    ما پروژه مشابه را تقریبا یک سال است که راه اندازی کردیم تمامی سیستم هایی که کلاینت کامندی دارند نظیر گابریل و وی ار اس را بطور کامل دور زدیم.
    نمونه کار:
    gtaticket.ir

نقل قول نوشته شده توسط miladbahar مشاهده تاپیک
    دوست عزیز همان طور که کامران هم گفت واقعا کار بی نهایت مشکلی است من یک سایت فروش بلیط هواپیما راه انداختم http://tikban.com خیلی از نظر فنی به ما فشار آورد. باید پشتوانه داشته باشی

سلام میلاد جان ببخشید من دیدم که یه سری از سایتها مدل همکاری در فروش رو پیشنهاد میدن.آیا این سایتها در قبال در اختیار گذاشتن پنل خودشون مبلغ هنگفتی میگیرن و یا اصلا پولی دریافت نمیکنن؟و اینکه درصد سودشون برای فروش بلیط بزای وبسایتها چه مقداری هست؟کلا همکاری با این سایتها میتونه خوب باشه یا نه؟

محل زندگی
    بوشهر

بعضی ها پول میگیرن و بعضی نه
    فرقشون اینه که :
    اونی که پول میگیره، قیمت های بلیط رو نت نشون میده . یعنی برابر با نرخ تعرفه هواپیمایی ایران.
    اونی که مجانیه ، قیمت های بلیطش خیلی بالاتر از قیمت مسوب هستش و اصلا پیشنهاد نمیشه وقتت رو صرف کار کردن با این شرکتهای مجانی تلف کنی

محل زندگی
    بوشهر

من خیلی توی این موضوع پیگیری کردم و یه سری نکته های کوچیک و بزرگ رو یاد گرفتم .
    الان هم دارم توی این کار فعالیت میکنم
    این سایتی هست که من الان دارم طراحی میکنم . دقیقا شبیه به سایت علی باباست که البته بعدا تغییرات درش میدم که حق کپی رایت رعایت بشه.
    فعلا در حد تست هست و کدها کاملا بهینه سازی نشدن
    البته فعلا بلیط داخلیش کار میکنه فقط

test.liyan724.com

آخرین ویرایش به وسیله mortezagt : یک شنبه 25 تیر 1396 در 07:08 صبح

محل زندگی
    بوشهر

یه توضیحی هم من بدم به دوستانی که علاقه مند هستند.
    فریب قیمتهای نجومی بعضی از شرکتها رو نخورید.

چرا فریب نخوریم؟ بعدا بهتون میگم.

در حال حاضر شرکتهایی هستن که سرویسها رو به 2 صورت ارائه میدن.
    1.وایت لیبل.
    2.وب سرویس.

1. وایت لیبل:
    سرویس های وایت لیبل قیمت خیلی کمتری نصبت به وب سرویس دارن چون در این سرویس، شما هیچ مانوری نمیتونی توی سایتت بدی.یعنی اون شرکت یه قالب پیشفرض به شما میده و فقط اطلاعات تماس و لوگو رو شما میتونی تغییر بدی.ظاهر و استایل سایت رو هیچ تغییری نمیتونی بدی.
    شما باید لوگو و اطلاعات تماس و درباره ما ، رو بدی به شرکت و اونا توی سایت اذافه میکنن.
    برای خرید سرویس وایت لیبل شما فقط به یک دامین نیاز داری.دامین رو میدی بهشون و اونا یه NameServer بهت میدن که شما این نیم سرور رو روی دامینت ست میکنی و تمام.

2.وب سرویس:
    وب سرویسها تقریبا 3 برابر وایت لیبل قیمت دارن و در بعضی موارد تا 10 برابر هم دیدم
    در وب سرویس ، شما کاملا روی سایتتون دسترسی و خود مختار هستید
    میتونید ظاهر سایتتون رو هر جور که عشقت میکشه درست کنی.
    حتی توی اپلیکیشن های موبایلی هم استفاده کنی.
    شرکت میاد یه سری کدها رو بهت میده و شما از این کدها توی سایتت استفاده میکنه و اقدام به فروش بلیط میکنی.
    وب سرویس برای کسایی که براشون مهم نیست قالب سایتشون چه شکلیه، مناسبه

محل زندگی
    بوشهر

یه سری مسائل دیگه هم وجود داره که باید بهتون بگم

در هر دوی این سرویسها(وایت لیبل و وب سرویس) یه چیز مشترک وجود داره و اون هم پیدنامبر(PID) هستش که در واقع مخصوص آژانسهای هواپیمایی هستش و اشخاص عادی نمیتونن این پیدنامبر رو داشته باشن.

شرکتهایی که این سرویسها رو ارائه میدن، به شما دو جور پیدنامبر پیشنهاد میکنن، یکی استفاده از پیدنامبر شخصی خودتون و دومی استفاده از پیدنامبر اشتراکی.
    حالا فرق اونا توی چی هستش.

در پیدنامبر شخصی، درصد کمیسیون فروش(5درصد) تماما گیر خودتون میاد و در سیستم هواپیمایی کشوری، آمار فروش خودتون بالا میره و برای اعتبار خودتون و یه سری چیزهای دیگه، بهتره.
    و در پیدنامبر شخصی، تقریبا نصف کمیسیون فروش، به حساب اون آژانسی واریز میشه که شما از پید اون داری توی سایت استفاده میکنی و در واقع امار فروشش رو بالا میبری.دلیل این که نصف میشه کمیسیون شما، اینه که برای اون آژانس مالیات بر درآمد میخوره.

تقریبا تمام شرکتهایی که سرویس فروش میدن، برای اینکه شما از پید نامبر شخصی خودت توی سایت استفاده کنی، مبلغی زیادی رو میگیرن (معمولا 10 میلیون) چونکه اونها باید یه سیستم جدید اذافه کنن و رباتشون روی اون نصب کنن.
    گفتم ربات. یادم رفت یه موضوعی رو بگم.

شرکتهای ارائه دهنده سیستم فروش بلیط اینترنتی به صورتهای متفاوتی دارن فعالیت میکنن. یکی استفاده از ربات هست و از وب سرویسهای مجاز خود شرکتهای هواپیمایی.

این دو با هم هیچ فرق خاصی ندارن بجر سرعت جستجوی بلیط و قانونی بودن.

فعلا قانونی برای غیر مجاز بودن استفاده از ربات نیومده.
    حرفای هم شده در این خصوص که میخوان کسایی که از ربات استفاده میکنن، پیدنامبرشون رو ببندن. تقریبا از 3 4 سال پیش تا الان. اما همچین کاری رو نمیکنن چون در این صورت هواپیماهای خودشونه که خالی میمونن چونکه در حال حاضر اگر بخوای به صورت قانونی بری وب سرویس از خود شرکت هواپیمایی تهیه کنی، مستلزم عبور از هفت خان رستمه.
    هفت خان رو هم که رد کنی، میرسی به مرحله اصلی که اون هم پوله.

الانه شرکتهای هواپیمایی برای ارائه وب سرویسهاشون ، پول میگیرن.بعضیها زیاد و بعضی ها کم.
    مثلا شرکت ماهان 10 میلیون میگیره. ایران ایر 300 میلیون ضمانت ازت میگیره.(یعنی 300 میلیون باید به عنوان ضمنانت واریز کنی به حساب ایران ایر) البته بعد از اینکه نخوای دیگه از وب سرویس استفاده کنی، این 300 میلیون رو پس میده البته فقط ایران ایر اینطوریه.
    ما باقی پول میگیرن و دیگه پس نمیدن.

خلاصه من به شخصه نظرم اینه که هیج وقت نمیان جلوی فعالیت ربات ها رو بگیرن.
    اطلاعات بیشتری خواستید من هستم
    آخرین ویرایش به وسیله mortezagt : یک شنبه 25 تیر 1396 در 06:47 صبح

محل زندگی
    بوشهر

اهان یادم نبود اینو بگم چرا فریب نخورید.

منظورم فریب افراد واسطه رو نخورید.
    اینا میان از شما سفارش میگیرن بعد میرن از شرکت اصلی سرویس ها رو میخرن و با دو برابر قیمت بهتون میفروشن.

من بشخصه الان بدون واسطه دارم کار میکنم.
    این شرکت حتی بدون گرفتن یه ریال، پید نامبرهای خودتون رو روی سایت میزاره و حتی بدون گرفتن 1 ریال، به مدت یک ماه، میزاره از وب سرویسهاش و یا وایت لیبلش استفاده کنی
    سایتی که بهتون نشون دادم از وب سرویس این شرکت دارم استفاده میکنم و تا الان 1 ریال هم ندادم
    قیمتهاش واقعاااااا عالیه.
    تنها شرکتیه که هفت نوع سرویس ارایه میده .
    بلیط داخلی و خارجی، هتل داخلی و خارجی، بلیط قطار، بلیط اتوبوس، بیمه مسافرتی.
    وایت لیبل میده 8 تومن
    وب سرویس هر هفت تاش رو فقط 4 میلیون تومن بیشتر میگیره !!!

شرکتهای بزرگی دیگه ای بودن که فقط وب سرویس پرواز داخلی رو 18 تومن میدادن و بعضی ها 25 تومن ! بعضی های دیگه وب سرویس پرواز داخلی و خارجی رو 35 تومن میدادن !
    الان همین شرکتهایی که نجومی قیمت میدن، با این شرکت به مشکل بزرگی برخوردن و دست به یکی دارن میکنن که زیر ساخت این شرکت رو بخرن و از دور خارجش کنن.
    نمیخوام اسم این شرکتهای نجومی رو بیارم و همین اون یکی شرکت رو بخاطر قانون تالار.اگر کسی دوست داشت پیام شخصی بده تا بهش اسم شرکت و شماره اش رو بدم.

بازم اگر سوالی دارید بگید من هستم

کاربر دائمی آواتار maxpayn2
    محل زندگی
    طبقه سوم - اطاق اول - جولوی مانیتور - روی صندلی

سلام . میشه اسم شرکت و آدرس سایتش رو بفرمایید ؟

راستش اصل قضیه اینه که من میخوام یه سیستم فروش تحت وببلیط برای خودم بنویسم . چه طوری باید به لیست بلیط های شرکت ها مختلف اعم از سیستمی و چارتری دسترسی داشته باشم ؟

محل زندگی
    بوشهر

نقل قول نوشته شده توسط maxpayn2 مشاهده تاپیک
    سلام . میشه اسم شرکت و آدرس سایتش رو بفرمایید ؟

راستش اصل قضیه اینه که من میخوام یه سیستم فروش تحت وببلیط برای خودم بنویسم . چه طوری باید به لیست بلیط های شرکت ها مختلف اعم از سیستمی و چارتری دسترسی داشته باشم ؟
    سلام
    شماره مشاور خرید شرکت گیتی یکتا
    09164779403
    تلگرامشون هم
    09179611146

شما به این ادرس وارد بشو و شماره 09164779403 توی قسمت شماره همراه وارد کنید و امکانات سرویسهاشون رو ببینید
    www.gits.ir
    آخرین ویرایش به وسیله mortezagt : پنج شنبه 02 شهریور 1396 در 08:38 صبح

محل زندگی

بسیار ممنون . تماس گرفتم و خیلی صادقانه بهشون گفتم که من برنامه نویس هستم و میخوام به جای اینکه از شما وب سرویس بگیرم ، خودم به سورس اصلی بلیط ها دسترسی داشته باشم و نرم افزار فروش بنویسم . گفت ما خودمون با استفاده از یوزر و پسورد آژانس و pid number اختصاصی یه ربات نوشتیم که از طریق نرم افزار liason به سورس تمام بلیط ها دسترسی داریم . شما میدونید طریقه کار این نرم افزار چه طوریه و چه طوری باید براش ربات نوشت ؟

محل زندگی
    بوشهر

بله راهش همینه
    شما باید اول پید نامبر و ساین پیدا کنی .اژانسی اگر اشنا داشته باشی میتونی ازش بگیری که البته بعید میدونم بدن چون اگر بهت بدن، اونوقت خودشون نمیتونن کار کنن چون با هر پید نامبر همزمان فقط 1 نفر میتونه آنلاین شه.

بعد شما باید ببینی که لیازیون به چه ادرسی دیتا ارسال میکنه و فرمتش چه شکلیه بعدش شما از طریق رباتت دیتا به همون شکل ارسال میکنی
    محیط لیازیون مثل داس هستش و همه کارها با نوشتن دستور انجام میشه مثلا برای چک کردن پرواز تهران مشهد اینطوری باید بنویسی دستور رو:
    AVTHRMHD2017/08/10
    کد فرودگاه ها رو دارم اگر بخوای بهت میدم.
    کلا شما باید مراحل صدور بلیط رو بلد باشی تا رباتت کار کنه
    آخرین ویرایش به وسیله mortezagt : پنج شنبه 02 شهریور 1396 در 08:41 صبح

محل زندگی
    بوشهر

البته من فایل نصبی لیازیون رو دارم اگر بخوای بهت میدم

محل زندگی

سلام . دم شما گرم

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

البته من فایل نصبی لیازیون رو دارم اگر بخوای بهت میدم
    اصطلاحی که خود آژانسی ها برای LIAISON استفاده میکنن :لایژن هست

در مورد طراحی سایت رزواسیون آنلاین غیر از بحث ارتباطات گابریل ( ایران ایر - آسمان - تابان - قشم ایر ... ) و crs (زاگرس - ایرتور ...) و vrs ( کیش ایر ) و ماهان و کاسپین و معراج و انواع و اقسام api های دیگه و چارتر کنندگانی که با سامانه های سپهر و راویس و مقیم و گوهر و... کار میکنند مسایل دیگری هم هستند که باید بهشون توجه کنید که پیدهای شما شامل حال جریمه و گاها بسته شدنشون توسط شرکتهای هواپیمایی نشه.

اگه تجربه ای در این زمینه ندارید واردش نشید که حتی 1 مسافر از پرواز جا موند ... دردسرش زیاده :)

سلام وقت تون به خیر امکانش هست فایل نصبی لیازیون رو ازتون بگیرم؟
    در کل از کجا میشه تهیه اش کرد؟

تاپیک های مشابه

1. سوال: سوال در مورد برنامه رزرو بلیط هواپیما
    نوشته شده توسط silvery در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 19 فروردین 1393, 12:02 عصر
  2. قیمت سیستم رزرو بلیط
    نوشته شده توسط mf_007 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 19 مرداد 1392, 05:03 صبح
  3. سیستم رزرو بلیط (ticket booking)باsearch و چک کردن availability
    نوشته شده توسط mandani1364 در بخش Java ME : نگارش میکرو جاوا