نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: آیا NodeJs جایگزین کاملی برای JQuery و Javascript است ؟Css یا Css3 ؟Html یا Html 5 ؟

Question آیا NodeJs جایگزین کاملی برای JQuery و Javascript است ؟Css یا Css3 ؟Html یا Html 5 ؟

درود

به تازگی یه دوره برنامه نویسی ASP.NET MVC رو گذروندم و حالا میخوام بقیه زبان های مورد نیازش رو هم کار کنم :
    سوال من اینجاست :

سوال 1 : در مورد NodeJs :

آیا میتونم به جای زیان های Javascript و JQuery زبان NodeJs رو فقط یادبگیرم؟ و این زبان میتون جایگزین کامل ایندوتا زبان باشه؟
    یا اینکه برای یادگیری NodeJs ابتدا باید این دوتا زبان رو یاد گرفت ؟
    و در موررد Javascript و JQuery هم حتما باید هردوشون رو یاد گرفت یا فقط یکی کفایت میکنه ؟

سوال 2 :Css یا Css3 ؟

در مورد Css آیا میتونم مستقیم Css3 رو شروع کنم ؟یا Css پیشنازش هست ؟

سوال 3 : Html یا Html5 ؟

در مورد Html آیا میتونم مستقیم Html5 رو شروع کنم ؟یا Htmlپیشنازش هست ؟

دلیل اینکه این سوال ها رو پرسیدم اینه که میخوام ویدیو دوره های آموزشی رو خریداری کنم و نمیخوام بی خودی وقت و هزینم رو تفل کنم !

لطفا دوستانی که تخصص و تجربه بیشتری دارن راهنمایی کنن ؟

با تشکر

آخرین ویرایش به وسیله alibahman47 : شنبه 30 بهمن 1395 در 08:28 صبح

نقل قول: آیا NodeJs جایگزین کاملی برای JQuery و Javascript است ؟Css یا Css3 ؟Html یا Html 5 ؟

up................................................ .................................................. .................................................. .............

نقل قول: آیا NodeJs جایگزین کاملی برای JQuery و Javascript است ؟Css یا Css3 ؟Html یا Html 5 ؟

اول اینکه NodeJS یک محیط برنامه نویسی است که از زبان جاوا اسکریپت برای پیاده سازی استفاده میکنه. شما می توانید با استفاده از Node.js کدهاس سمت سرور سایت خودتون رو هم با جاوا اسکریپت بنویسید. نود از جهاتی شبیه Java است و می توانید آن را روی سیستم عاملهای مختلف نصب کنید. می توانید برنامه نویس حرفه ای ASP MVC باشید و هیچ وقت از NodeJS استفاده نکنید.

تنها استفاده ای که یک برنامه نویسی ASP MVC میتواند از Node.js داشته باشد قسمت NPM آن است. NPM مانند Nuget محلی برای نصب ماژول ها و ابزار برنامه نویسی است و بازه ی گسترده تری از فریم ورکها را پوشش میدهد. چیزی که برنامه نویسان Front-End به آن احتیاجی فراوانی دارند.

خوب است شما اصول اولیه ی زبان جاوا اسکریپت را یاد بگیرید(حلقه ها ، شرط ها ، تعریف متغیر و ...). بعد از آن بیشتر کارهای شما با جیکوئری انجام خواهد شد.
    یادگرفتن CSS3 و HTML5 کفایت میکنه.

کاربر دائمی آواتار Cybersilent
    محل زندگی
    شیراز

1- پایه و اساس NodeJs و JQuery، هر دو Javascript هست و شما بهتره تمرکز خودتون رو روی یادگیری جاوااسکریپت بزارید تا علاوه بر تسلط بر یک زبان سمت سرور مثل ASP.NET به یک زبان سمت کلاینت هم برای انجام کارهاتون مسلط باشید.
    2- فرق زیادی با هم ندارند و در CSS3 شما فقط چند تا امکانات جدید دارید، همین !
    3- این هم همینطور، در HTML5 فقط یک سری دستورات اضافه شده که با یک سرچ می تونید اونها رو هم یاد بگیرید و در واقع HTML5 همون HTML هست به اضافه چند تا دستور و تگ جدید.

تاپیک های مشابه

1. آیا nodejs می تونهد جایگزین جاوا بشه؟
    نوشته شده توسط بابک.م. در بخش Node.js
    پاسخ: 22
    آخرین پست: دوشنبه 02 تیر 1393, 23:39 عصر
  2. ادیتور برای دیباگ کدهای javascript و jquery
    نوشته شده توسط bade saba در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 09 مهر 1392, 16:05 عصر
  3. آیا در sharepoint ، میشه jquery و javascript در UserControl نوشت؟
    نوشته شده توسط rahimi.mohamad24 در بخش برنامه نویسی شیرپوینت (Sharepoint Development)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 06 مهر 1392, 08:53 صبح
  4. پاسخ: 13
    آخرین پست: پنج شنبه 08 آذر 1386, 18:27 عصر
  5. آیا کسی DB MaskEdit برای وارد کردن مقادیر ریالی دارد ؟
    نوشته شده توسط Mahdi_S_T در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 27 آذر 1383, 20:55 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •