نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: بروزرسانی مداوم فیلد مربوط به مرتب سازی (شماره گذاری شده از 1) در درج و حذف رکورد

بروزرسانی مداوم فیلد مربوط به مرتب سازی (شماره گذاری شده از 1) در درج و حذف رکورد

سلام.

قبل از ایجاد تاپیک سرچ کردم، مواردی پیدا شد ولی تو هیچ کدوم جواب من نبود.

من جدولی دارم که الان 100 هزار تا رکورد داره و قراره برسه به 1 میلیون رکورد. یک فیلد رو برای مرتب سازی قرار دادم که از 1 شماره گذاریش می کنم. حالا مساله اینه که عملیات درج قرار نیست همیشه در انتهای جدول باشه. مثلا ممکنه یه بار بخوام 100 تا رکورد رو بعد از رکورد شماره 1000 درج کنم و میخوام بعد از درج، رکوردی که قبلا مقدار این فیلد در اون برابر 1001 بود الان بشه 1101، بعدی بشه 1102 و ... .

در مورد حذف هم همینطور، یعنی اگه یک یا چند رکورد از وسط حذف شد، دوباره این فیلد بروز رسانی بشه و از 1 شماره گذاری بشه تا آخر.

حالا سوال اینه که راه اصولی این کار چیه که سرعت قابل قبولی هم داشته باشه.

کاربر دائمی آواتار En_MK
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: بروزرسانی مداوم فیلد مربوط به مرتب سازی (شماره گذاری شده از 1) در درج و حذف رکورد

یه راه اینه که شما بعد از هربار insert و delete یه بک آپ از جدول در جدول دیگر بگیرید بعد جدول اصلیو کلا حذف کنی و مجددا create کنی وستون آی دی رو identity تعریف کنی واز جدول بک اپ insert کنی در جدول تازه ایجاد شده.دراینصورت همه ای دیها مرتب میشن
    راه دوم:استفاده از cursor است که به ازای تک تک رکوردها میاد ID رو چک میکنه که از قبلیش یکی بزرگتر باشه

ولی حس میکنم کلا اینکار که دیتاهارو اینجوری حذفو اضافه کنیم کار خوبی نیست.ما میتونیم برای دیتاها تایپ تعریف کنیم وموقع نمایش و گزارشگیری براساس تایپ Sort کنیمم که دیتاها مرتب پشت هم نمایش داده بشن ویا راه های دیگر

موفق باشید

نقل قول: بروزرسانی مداوم فیلد مربوط به مرتب سازی (شماره گذاری شده از 1) در درج و حذف رکورد

نقل قول نوشته شده توسط En_MK مشاهده تاپیک
    ولی حس میکنم کلا اینکار که دیتاهارو اینجوری حذفو اضافه کنیم کار خوبی نیست.ما میتونیم برای دیتاها تایپ تعریف کنیم وموقع نمایش و گزارشگیری براساس تایپ Sort کنیمم که دیتاها مرتب پشت هم نمایش داده بشن
    ممنون از پاسخ تون. میتونید تعریف تایپ برای دیتا و مرتب سازی بر اساس اون رو بیشتر توضیح بدید؟

کاربر دائمی آواتار En_MK
    محل زندگی
    تهران

منظورم از تایپ،نوع داده هاتون هست
    مثلا فرض میگیریم که دیتاهای شما مربوط به یک فروشگاه باشه.در فروشگاه شما:کیف-کتاب-دفتر-شیر-پنیر و.... دارید
    برا این کالاها یه جدول درست میکنید وبه هرکدوم یک کد یکتا و یونیک تخصیص میدید
    زمان insert دیتا در جدولی که درپست اول درموردش سوال پرسیدید کد هر قلم کالا رو هم درج میکنیم
    موقع sort کردن هم براساس همین ستون کد یا قیمت کالا بصورت نزولی یا صعودی دیتارو مرتب میکنیم

نقل قول نوشته شده توسط En_MK مشاهده تاپیک
    منظورم از تایپ،نوع داده هاتون هست
    مثلا فرض میگیریم که دیتاهای شما مربوط به یک فروشگاه باشه.در فروشگاه شما:کیف-کتاب-دفتر-شیر-پنیر و.... دارید
    برا این کالاها یه جدول درست میکنید وبه هرکدوم یک کد یکتا و یونیک تخصیص میدید
    زمان insert دیتا در جدولی که درپست اول درموردش سوال پرسیدید کد هر قلم کالا رو هم درج میکنیم
    موقع sort کردن هم براساس همین ستون کد یا قیمت کالا بصورت نزولی یا صعودی دیتارو مرتب میکنیم
    چیزی که میخوام خیلی فرق می کنه با این مساله. ممنون از پاسخت.

تاپیک های مشابه

1. دسترسی به فیلد مربوط به فایل xml و تغییر فونت آن
    نوشته شده توسط sara62 در بخش Android Studio
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 25 آذر 1392, 08:50 صبح
  2. آموزش: تنظیمات مربوط به فعال سازی تابع mail با اکانت جیمیل در wamp
    نوشته شده توسط amin1softco در بخش PHP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 30 شهریور 1390, 16:54 عصر
  3. سوال: گرفتن آیکن مربوط به هر نوع فایل و استفاده از آن در برنامه
    نوشته شده توسط sabloger در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6