نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: اپلیکیشن رستوران و اتصال به دیتابیس سرور

اپلیکیشن رستوران و اتصال به دیتابیس سرور

سلام خدمت اساتید محترم

من اپلیکیشن آنلاین نوشتم که از طریق webservice و Json با سرور در ارتباط است.
    حالا سوالم اینه که مثلا فرض کنید در رسنوران ها، یک برنامه #C است که احتمالا به Mysql وصل است و برنامه اندروید نیز باید به همین دیتابیس وصل شود و با هم در ارتباط باشند.
    آیا دیتابیس باید روی هاست واقعی و در بستر وب باشد تا هم #C و هم اندروید به آن وصل شوند؟ اگر روی هاست واقعی باشد که از طریق #C شرکت های هاست اجازه نمی دهند با ریموت به Mysql وصل شود. کلا روند کار به چه صورت است؟

با سپاس

نقل قول: اپلیکیشن رستوران و اتصال به دیتابیس سرور

کسی نمی دونه؟؟

اگر اپلیکیشن اندروید و اپلیکیشن C#‎‎‎ هر دو در یک شبکه کحلی هستند که خیلی راحت میتونید در هر دو ، از دیتابیس استفاده کنید.
    ولی اگر در شبکه محلی نیستند و باید از اینترنت استفاده کنید، بهترین راه اینه که در هر دو اپلیکیشن با استفاده از webservice از دیتابیس استفاده کنید. یعنی دقیقا همونجوری که در اپلیکیشن اندروید با استفاده از webservice از دیتابیس روی هاست استفاده می کنید، در C#‎‎‎ هم همینکار رو بکنید.

ممنون اگر در شبکه محلی باشد روند انجام کار به چه صورت است؟ چون دیتابیس باید mysql باشد.

در شبکه محلی دستتون بازه که مستقیم به دیتابیس وصل بشید یا نه. من در شبکه محلی هم توصیه میکنم که در هر دو اپلیکیشن برای ارتباط با دیتابیس از وب سرویس استفاده کنید. ولی اگه نمیخواید از وب سرویس استفاده کنید باید به صورت مستقیم به دیتابیس وصل بشید دیگه. خودتون گفتید الان برنامه C#‎ داره از Mysql استفاده می کنه. این که مشکلش حله. در اندروید هم مثل C#‎ یا از وب سرویس استفاده کنید یا مستقیم به دیتابیس وصل بشید.

اصلا برنامه اندروید را فراموش کنید چون بابت اون مشکلی ندارم.
    چطور در یک شبکه محلی می توان C#‎ را به mysql وصل کرد؟ تا حالا برای تست میومدم هر دفعه خودم xampp را start می کردم و سی شارپ به mysql سرور مجازی وصل می شد.
    حالا مثلا در یک رستوران دیتابیس mysql را کجا باید بذارم و چطور به آن وصل شوم؟

میتونید اپلیکیشن C#‎ رو، روی سیستمی که xampp روی اون نصب هست اجرا کنید. خیلی واضحه نمیدونم کجاش رو متوجه نمیشید؟

یعنی اگر من برنامه ای برای رستورانی نوشتم باید بگم هر روز که کامپیوتر را روشن می کنند باید xampp را start کنند؟؟

نه لازم نیست هر دفعه Xampp رو start کنید.میتونید سرویس های Xampp رو نصب کنید که با روشتن شدن سیستم Apache و MySQL اجرا بشن.

ممنون از راهنمایی. فقط امکان داره بفرمایید چطور باید سرویس ها رو نصب کنم
    که با روشتن شدن سیستم Apache و MySQL اجرا بشن؟

خواهش میکنم.
    توی این لینک کامل توضیح داده.
    http://stackoverflow.com/questions/2...dows-7-startup

به نظر شما کدام روش بهتر و امن تر است؟ استفاده از سرور مجازی مثل xampp و اتصال #C و اندروید به آن یا استفاده از سرور و هاست واقعی و اتصال از طریق webservice ؟

بدون هیچ شکی وب سرویس خیلی بهتره. چون دستتون رو برای خیلی کارا که بعدا بخواید انجام بدید باز میزاره و امنیتش هم بیشتره

تاپیک های مشابه

1. سوال: اتصال به دیتابیس سرور تحت وب ، به صورت امن
    نوشته شده توسط drsina در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 09 بهمن 1392, 16:52 عصر
  2. سوال: اتصال به دیتابیس سرور لینوکس با vb2010
    نوشته شده توسط hamed.alinejad در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 06 مرداد 1391, 09:46 صبح
  3. مشکل در اتصال به دیتابیس سرور
    نوشته شده توسط *unos* در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 06 تیر 1389, 08:57 صبح
  4. اتصال به دیتابیس در سرور
    نوشته شده توسط reza10203045 در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 22 آبان 1387, 04:59 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •