بسمالله الرحمن الرحیم
دوستان گرامی سلام
یه گوشی nokia c6-01 دارم خرابه یه دوربین داره 8 مگا پیکسل 14 پایه داره ودوربینش از نوع cmos هست
حقیقت متلب اینه که دیتا شیتش رو هرچی گشتم پیدا نکردم اما اسم پایه هاش رو پیدا کردم که فعلا همراهم نیست و سعی میکنم تو پست های بعدی با عکس دوربین بزارم
25فریم درثانیه در ابعاد 720p سرعتی که رو گوشی نوشته و ابعاد تصویر 3264 × 2448 میباشد.
اگه دیتا شیتش رو کسی میتونه پیدا کنه که چه بهتر ....
میخوام با یک میکرو ( که نظر شما دوستان در انتخاب میکرو خیلی مهمه بدلیل اینکه اطلاعات خودم در این ضمینه تقریبا صفره) تصویر این دوربین رو بگیرم و توسط usb به لبتاب ارسال کنم و آنجا تصویر را نمایش بدم(البته برای اول کار پروژه در همین حده و اگه موفق بشم دخیره رو مموری وبا فرمت های خاص و حتی نمایش روی ال سی دی و غیره کار های بعدشه که شاید بشه یک دوربین درست حسابی ازش در آورد)
تو حساب کتاب پیکسل بخوام حساب کنم که میشه چیزی حدود 24 تا 32 مگابایت(rgb و rgba ) و 25 تا فریم در ثانیه میشه چیزی حدود 600 الی 800 مگابایت که بعید میدونم همچین سرعتی این دوربین داشته باشه.پس باید تصاویر رو به فرمت دیگه تبدیل کنه مثلا jpg و بعد بفرسته که حجم هر فریم میشه 300 کیلو بایت حدودا که 25 فریم میشه نزدیک 7.5 مگابایت که معقول به نظر میرسه.
ولی تا اونجا که من اظلاع دارم jpg کیفیت رو پایین میاره و هرچقدر بخوایم تصویر با کیفیت تر باشه حجم تصویر jpg بالاتر میره.
ولی باز فکر کنم تصویر با ویدیو فرق داره. حالا چه فرقی داره نمیدونم یعنی حتی روش تبدیل BMP to JPEG را هم نمیدونم ( اگه یکی اطلاعاتی داره بزاره ممنون میشم) چه برسه به تصویر و ویدیو اما حالت ایده آلش باید ابطوری باشه که هر فریم باید یک عکس باشه (عکس + صوت به چند زبان + زیر نویس به پند زبان میشود یک فریم که فعلا راست کار ما نیست).

یعنی یه بی سواد هم میتونه با این اطلاعات درب و داغون میتونه بفهمه چقد بارمه.

یه خورده هم از خودم بگم که برنامه نویسی به زبان c , C++‎‎‎ ,C#‎‎‎ کار کردم با vb , vb.net هم آشنا هستم
زبان اسمبلی هم تقریبا با همه دستوراش آشنایی دارم ولی زیاد باهاش کار نکردم .
زبانهای تحت وب هم یه تعدادیش رو کار کردم.
دیگه براتون بگم که مدار الکتریکی مقاومت سلف و خازن رو تا حد متوسط بلدم اما با دیود و ترانزیستور و قطعات از این دست چیزی نمیدونم
یک بار دستورات کامل میکرو 8051 رو خواندم یعنی ریجستر و پرچم و آدرسدهی و ... را حدی میدونم
کتاب مدار منطقی خواندم و فلیپ فلاپ ها رو تا حدودی یادمه
معماری کامپیوتر هم خوندم ولی چیزی یادم نیست
و آخرین اطلاعاتم هم درباره Avr هستش که دیروز شرو کردم به خوندن همه چیزاش حالیم شد جز این ارتباط های سریال مثل spi , uart, usart و ... که نصف و نیمه فهمیدم .البته نوع ارسال ها رو فهمیدم اما تو تنطیمات کدویژن و کتابخانه ها گیج شدم آن هم بخاطر این بود که وقتی رسیدم به پورت سریال دیگه خسته بودم . باعث شد گیج بشم

حالا این منم
برای این کار چه چیزایی از قطعات تا اطلاعات و آموزش نیاز دارم؟
لطفا کمک کنید.
بعد از تکمیل پروژه تمامی فایل ها و کد ها با توضیحات + عکس هایی از پروژه در این تایپیک قرار خواهد گرفت ... انشاالله...
با تشکر از همه دوستانی که وقت میگذارند و حد اقل یک بار به این تایپیک سر میزنن و این مطلب را می خوانند.