نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: فیلتر کردن اطلاعات سابفرم با تغییر کمبوباکس

فیلتر کردن اطلاعات سابفرم با تغییر کمبوباکس

سلام دوستان عزیز.در برنامه من قسمتی وجود دارد که اطلاعات فعالیت های روزانه یک قسمت را ارزیابی میکند.هر نوع فالیت مراحل مختلفی دارد.من میخوام با تغییر نوع فعالت در کمبو باکس اطلاعات مربوط به آن در ساب فرم فیلتر بشود.متشکرم.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار AbbasSediqi
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: فیلتر کردن اطلاعات سابفرم با تغییر کمبوباکس

نمونه اصلاح شد

درود برشماوسپاسگزارم جناب صدیقی.در حال حاضر دو مشکل وجود دارد.اول اینکه اطلاعات فیلتر شده ذخیره نمیشود و فقط در صورت آپدیت فیلد مورد نظر این کار انجام میشود.ودوم اینکه من میخوام نتیجه این فیلتر در جدولی جداگانه ذخیره شود که بتوانم از آن گزارش گیری کنم.در نمونه جدید جدولی اضافه کرده ام که شرح تمامی فعالیتها را شامل میشود.هدفم این است که با تغییر فیلد مورد نظر اطلاعات متناسب با آن در ساب فرم که به جدول دیگری متصل است انتقال داده شود.متشکرم از لطف شما
    آخرین ویرایش به وسیله hada22 : جمعه 13 اسفند 1395 در 11:03 صبح

کاربر دائمی آواتار AbbasSediqi
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hada22 مشاهده تاپیک
    درود برشماوسپاسگزارم جناب صدیقی.در حال حاضر دو مشکل وجود دارد.اول اینکه اطلاعات فیلتر شده ذخیره نمیشود و فقط در صورت آپدیت فیلد مورد نظر این کار انجام میشود.ودوم اینکه من میخوام نتیجه این فیلتر در جدولی جداگانه ذخیره شود که بتوانم از آن گزارش گیری کنم.در نمونه جدید جدولی اضافه کرده ام که شرح تمامی فعالیتها را شامل میشود.هدفم این است که با تغییر فیلد مورد نظر اطلاعات متناسب با آن در ساب فرم که به جدول دیگری متصل است انتقال داده شود.متشکرم از لطف شما

دوست گرامی با سلام مجدد

نکته اول - در زمانی که شروع به نوشت برنامه میکنید سعی کنید نکات و فیلد ها و روابط رو روی کاغذ بیارید
    نکته دوم - مشخص کنید که میخواهید برنامه static طراحی کنید یا dynamic
    نکته سوم - اگر تصمیم به طراحی برنامه dynamic گرفتید حداقل زمان برای اتفاده از برنامه رو در نظر بگیرید و سعی کنید حالت ها رو بدست بیارید
    نکته چهارم - در مورد اصول طراحی دیتابیس برای برنامه های dynamic تحقیق کنید و اطلاعات رو درست و هدف مند ذخیره کنید ( هر برنامه dynamic حداقل از دوبخش تنظیمات که برای مدیر سیستم هستش و منوی کاربری که برای کاربر هستش بوجود میاد )
    -نکته پنجم - جلوی مقدار های درست و غلط را بگیرید ( البته در فرم ها نه در دیتابیس )

- درصورت طراحی برناه dynamic با اطلاعات غیر هدفمند و تفکیک نشده هم در ثبت و هم در گزارش گیری دچار سردر گمی خواهید شد

مشکل شما در این سوال شامل چند مورده ( البته به غیر از موارد بالا )

ارتباط جداول tamrin و sharhtam به صورت غیر اصولی تعیین شده ( چون برای ارتباط نیاز به داده ای یکتاست که دارای تکرار نباشه اما در برنامه شما برای ثبت kod محدودیتی برای داده تکراری وجود نداره )

از فرم های باند شده استفاده نکنید

اگر باز نتونستید مشکل رو حل کنید بفرمایید تا انجام بدم

یا حق

عرض ادب.ممنونم از محبت شما.
    متاسفانه به دلیل در دسترس نبودن امکانات اکسس را به صورت اصولی یاد نگرفته ام.
    از فیلد kod برای ارتباط دو جدول
    tamrin و sharhtam استفاده کردم.طرح خودم این بود که جدولی برای کاربر تهیه شود تا اطلاعات خام مورد نیاز هر موضوع را وارد کند.وسپس از در فرم اصلی برای ثبت اطلاعات هر تمرین اطلاعات از ان جدول فراخوانی و در جدول دیگری که با جدول اطلی در ارتباط هست ذخیره شود و سپس از کوئری های مورد نظرم گزارش تهیه شود.ممنون میشوم نظرات خودتون را با توجه به عرایض بنده بصورت یک نمونه تهیه بفرمایید.

Question فیلتر کردن اطلاعات سابفرم با تغییر کمبوباکس و تاریخ

سلام من هم مشکلی دارم خیلی وقته اکسس کار نکردم و کلا چیز زیادی بلد نیستم . فرمی ساختم که توش چند قلم جنس ثبت میشه _ میخواستم با تغییر جنس و تاریخ امار ماهیانه و سالیانه بتونم ببینم - فایل رو هم قرار دادم فقط در صورت ممکن بهم بگید که چه کارهایی باید بکنم یا ااگر فایل رو برام اصلاح کردید بهم توضیح کوتاه و مفید بدید تا منم یاد بگیرم مرسی ممنونم

لینک دانلود فایل

تاپیک های مشابه

1. یه مشکل با pagination و فیلتر کردن اطلاعات
    نوشته شده توسط leaping در بخش PHP
    پاسخ: 15
    آخرین پست: یک شنبه 16 فروردین 1394, 20:29 عصر
  2. فیلتر کردن اطلاعات در یک Listview با کمک Spinner
    نوشته شده توسط alireza142 در بخش Android Studio
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 04 تیر 1393, 02:15 صبح
  3. سوال: فیلتر کردن اطلاعات در pdo با prepare
    نوشته شده توسط saeed-71 در بخش PHP