نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: ارتباط اکسس با تلگرام

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

Question ارتباط اکسس با تلگرام

با عرض سلام و تبریک چهارشنبه سوری بر اساتید و دوستان
    از دوستان علی الخصوص حرفه ای های اکسس خواهشمندم در صورت امکان به این سوال من جواب بدن امکان اینکه یک سری از اطلاعات رو به تلگرام ارسال کنیم وجود دارد واقعیتش اینه که من هر چقدر گشتم یا پیدا نکردم یا اصلا همچین چیزی ممکن نیستدر صورت امکان دوستان یاری کنند
    ممنون

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول: ارتباط اکسس با تلگرام

اینجور برنامه ها معمولا از api استفاده میکنن که روش کار با اون رو باید در سایت خودش ببینین
    خیلی خلاصه یک سری توابع و متد در اختیارتون میگذارن برای کارهای مختلف
    باید درخواست ها (request) رو طبق مستنداتی که دراختیارتون گذاشته میشه ارسال و پاسخ ها (response) رو دریافت کنین
    نحوه ساختن request و تفسیر response یک نمونه api مربوط به تامین اجتماعی رو در تاپیک زیر گذاشتم
    https://barnamenevis.org/showthread.php?524097-وب-سرويس
    ولی پیشنهاد میکنم از تکنولوژی دیگه ای استفاده کنین

سرویس تلگرام حتما نیاز به authentication داره - پس در اولین قدم گرفتن باید یک شناسه یا token ازشون درخواست کنین که حتما روش اینکار هم در سایتش اومده

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

ممنون از پاسخ جامع و مفیدتون مثل همیشه عالی بود اگه دوستان نمونه ای در این مورد دارن ممنون میشم ارایه کنند تا همه استفاده کنند

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

با عرض سلام خدمت استاد عزیز mazoolagh
    من تونستم از طریق ربات @botfather عین گفته شما token مربوطه رو بگیرم و ازش یه ربات تو تلگرام درست کنم ولی واقعیتش برا ادامه کار نتونستم کاری بکنم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

من یک نگاهی به api های تلگرام انداختم:
    https://core.telegram.org/api

دو سری api داره :
    یکی همون روبوت که کارش پردازش پیام هاست.
    و یکی دیگه هم telegram api است که ارسال و دریافت پیام رو باید با این انجام بدین.
    لیست متدهاش رو میتونین اینجا ببینین:
    https://core.telegram.org/methods
    و بعنوان مثال روش ارسال پیام هم به شکل زیر هست:
    https://core.telegram.org/method/messages.sendMessage

باید از اینجا شروع کنین و اپلیکیشن خودتون رو ثبت کنین:
    https://core.telegram.org/api/obtaining_api_id

باید بگم کار با این api ها چندان ساده نیست مگر اینکه به ساز و کارشون مسلط بشین و البته تجربه و دانش کدنویسی بیش از vba نیاز داره.
    قول حتمی نمیتونم بدم ولی بعد پونزده فروردین سعی میکنم یک نمونه ساده ارسال پیام بگذارم. (اگر از مستنداتش سر در آوردم البته!)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

جناب اقای mazoolagh ضمن تبریک عید و تشکر از بابت اهمیتی که به این موضوع دادین و اطلاعاتی که استخراج کرده و در اختیار اینجانب و دوستاران این سایت قرار دادین بی صبرانه منتظر میمونم و بازم تشکر از حسن توجهتون

نقل قول نوشته شده توسط reza_1199 مشاهده تاپیک
    جناب اقای mazoolagh ضمن تبریک عید و تشکر از بابت اهمیتی که به این موضوع دادین و اطلاعاتی که استخراج کرده و در اختیار اینجانب و دوستاران این سایت قرار دادین بی صبرانه منتظر میمونم و بازم تشکر از حسن توجهتون
    ممنون از لطف شما
    از دیروز که با دقت بیشتر به مستندات نگاه کردم متوجه شدم پیچیدگیش حتی از اونچه در ظاهر هم دیده میشه بیشتره
    توضیحات گنگ هست (در سطح سواد من البته) و هیچ نمونه کدی هم نیست که یک عملیات رو از ابتدا تا انتها پوشش بده
    خلاصه از توان من خارج هست ولی یک چیز مشخص هست که مستقیما در اکسس قابل دسترسی نیست
    البته میشه با ایزارهای دیگه api خودتون رو بسازین و از اون در اکسس استفاده کنین
    در واقع این apiها همین الان هم هستن و تکنولوژی ها و پلتفرم های مختلف شامل access vba رو پشتیبانی میکنن
    ولی به لطف سختی کار با apiهای خود تلگرام، رایگان نیستن ولی گرون هم نیستن و اگر کسی استفاده تجاری داشته باشه ماهی 30-40 هزار تومن توجیه داره بنظرم
    من خودم اگر نیاز داشتم با یکی از این سرویسها کارم رو راه مینداختم بعد میرفتم دنبال جایگزین : حالا یا خودم مینوشتم (که این یکی کار من نیست) یا به یک فریلنسر ایرانی میسپردم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

ممنون جناب اقای mazoolagh بخاطر وقتی که برای این مورد گذاشتین و ممنون بخاطر توضیحاتتون

سلام
    یکی از دلایلی که میتونه باعث افزایش کاربران کانال بشه ، این هست که کانال شما بهمراه محتوای کانال قابل دسترس برای کاربران عموم باشه.
    در حالت عادی کاربران نمیتونن شما رو به راحتی پیدا کنن ولی اگر میتونستن با توجه به محتوای کانال شما ، شما رو پیداکنن اینمشکل حل می شد و کربر واقعی می تونستید بگیرید

در سایت اشتراک کانالهای تاگرامی و محتوای کانال تلجو به آدزس: http://telejo.com کانالتون رو معرفی گنید تا ردیابهای تلجو کانال و محتوای کانال رو از انحصار تلگرام بیاره بیرون و تو گوگل هم قرار بده. در اینصورت کم کم کاربران با جستجو شما رو پیدا میکنن و میتونن از سایت بصورت مستقیم عضو کانال شما بشن

تاپیک های مشابه

1. ارتباط اکسس با sql 2000
    نوشته شده توسط ali_bagheri34 در بخش Access
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 17:06 عصر
  2. ارتباط اکسس با aspx دلفی 2006
    نوشته شده توسط alireza85 در بخش برنامه نویسی در Delphi Prism
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 06 مرداد 1387, 06:52 صبح
  3. مشکل ارتباط اکسس با دلفی 2006 قسمت Aspx
    نوشته شده توسط alireza85 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0