نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: ارور sql

کاربر دائمی آواتار niknam_mh
    محل زندگی
    شيراز

ارور sql

دوستان با سلام
    میخواستم بدونم ارور زیر برا چی هست و اشکال کوئری چی هست و چی به جاش جایگزین کنم بهتر هست؟

2017-03-27_084057.png
    البته اگه sum بگیرم مشکلی نداره.ولی اگه بخوام اینجوری ساب بگیرم خطا میده.

کاربر دائمی آواتار En_MK
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: ارور sql

سلام
    SubQuery که نوشتید بیشتر از یک جواب دارد
    اول subquery رو اجرا کنید

محل زندگی
    شيراز

نقل قول نوشته شده توسط En_MK مشاهده تاپیک
    سلام
    SubQuery که نوشتید بیشتر از یک جواب دارد
    اول subquery رو اجرا کنید
    سلام ممنون از پاسختون
    ببخشید چطور باید اول subquery رو اجرا کنم ؟؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

سلام،
    دوست عزیز خطا کاملا مشخصه...
    کوئری داخلی بیش از یک رکورد برمیگردونه و این در حالتی که شما ازش استفاده میکنید درست نیست.
    برای رفع این مشکل شماره فاکتور رو هم در عبارت where بیاورید تا کالا با کد 4 رو در یک فاکتور خاص جستجو کنه نه در کل ریزفاکتور!!!!
    البته اگه اصل مطلب رو که برای چی و با چه شرایطی میخوایید کوئری بزنید رو میفرمودید، به نظر من راه بهتری هم برای این کار وجود داره...

محل زندگی
    شيراز

نقل قول نوشته شده توسط codedeveloper مشاهده تاپیک
    سلام،
    دوست عزیز خطا کاملا مشخصه...
    کوئری داخلی بیش از یک رکورد برمیگردونه و این در حالتی که شما ازش استفاده میکنید درست نیست.
    برای رفع این مشکل شماره فاکتور رو هم در عبارت where بیاورید تا کالا با کد 4 رو در یک فاکتور خاص جستجو کنه نه در کل ریزفاکتور!!!!
    البته اگه اصل مطلب رو که برای چی و با چه شرایطی میخوایید کوئری بزنید رو میفرمودید، به نظر من راه بهتری هم برای این کار وجود داره...
    سلام
    با تشکر از شما دوست عزیز و ممنوم از پاسختون
    من یه جدول به اسم t_rizfactor دارم که ریز فاکتورهام رو درون اون ثبت میکنم مثل شکل زیر:

2017-03-27_084057.png

در جدول بالا فیلد های fyjoze,fykol,mabalghkol برا ورود و خروج کالا مشترک هست یعنی اونا رو دوبار تعریف نکردم حالا میخوام یه کوئری بنویسم که اطلاعاتی مثل شکل زیر رو بهم بده :

2017-03-27_154106.jpg

این هست که دست به دامن ساب کوئری شدم برا نشون دادن فیلدهای مشترک برای ورود و خروج کالا ولی ارور میده دوستان اگه میشه راهنمایم کنید..

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

با سلام،
    دوست من خوشحالم که تونستم کاری برات انجام بدم،
    در نمونه بالا، شما چند نوع اطلاعات رو در یک گرید میخوایید نشون بدین، که این از نظر کاری خیلی خوب و درست هستش، ولی باید دقت داشته باشید که ماهیت این اطلاعات با هم فرق دارن، به عنوان مثال: ماهیت ابتدای دوره با خرید و فروش فرق میکنه و شما هم اطلاعات اونرو در یک جدول قرار ندادین(که البته کاره درستی هستش)، اما در همیچین مواقعی باعث دردسر میشه و کارو سخت میکنه....
    در یه همچین مواقعی باید از stored procedure ها استفاده بشه که بتونید چند کارو همزمان انجام داده و در آخر یک نتیجه کلی رو به خروجی ارسال کنید.
    البته میشه این مورد شما رو با یک کوئری هم حل کرد، به این صورت که شما باید اطلاعات هر دو جدول(جدول ابتدای دوره و جدول خرید و فروش) رو با هم union کنید و دقت داشته باشید که در union باید تعداد فیلدهای هر کدام از select ها برابر باشد، پس شما مجبورید برای هر کدام از فیلدهای که در جدول وجود ندارد مقدار null رو یا رشته خالی یا صفر رو با نام alias وارد کنید تا ترتیب فیلد ها به هم نخوره و در آخر شکل کلی خروجی به همون ترتیبی بشه که دلتون میخواد.
    بعد در گرید به جای اون null یا خالی ها تنظیم کنید که مقداری نشون نده و رشته خالی بندازه تا کاربر هم دچار اشتباه نشه..
    امید وارم موفق باشین

محل زندگی
    شيراز

نقل قول نوشته شده توسط codedeveloper مشاهده تاپیک
    با سلام،
    دوست من خوشحالم که تونستم کاری برات انجام بدم،
    در نمونه بالا، شما چند نوع اطلاعات رو در یک گرید میخوایید نشون بدین، که این از نظر کاری خیلی خوب و درست هستش، ولی باید دقت داشته باشید که ماهیت این اطلاعات با هم فرق دارن، به عنوان مثال: ماهیت ابتدای دوره با خرید و فروش فرق میکنه و شما هم اطلاعات اونرو در یک جدول قرار ندادین(که البته کاره درستی هستش)، اما در همیچین مواقعی باعث دردسر میشه و کارو سخت میکنه....
    در یه همچین مواقعی باید از stored procedure ها استفاده بشه که بتونید چند کارو همزمان انجام داده و در آخر یک نتیجه کلی رو به خروجی ارسال کنید.
    البته میشه این مورد شما رو با یک کوئری هم حل کرد، به این صورت که شما باید اطلاعات هر دو جدول(جدول ابتدای دوره و جدول خرید و فروش) رو با هم union کنید و دقت داشته باشید که در union باید تعداد فیلدهای هر کدام از select ها برابر باشد، پس شما مجبورید برای هر کدام از فیلدهای که در جدول وجود ندارد مقدار null رو یا رشته خالی یا صفر رو با نام alias وارد کنید تا ترتیب فیلد ها به هم نخوره و در آخر شکل کلی خروجی به همون ترتیبی بشه که دلتون میخواد.
    بعد در گرید به جای اون null یا خالی ها تنظیم کنید که مقداری نشون نده و رشته خالی بندازه تا کاربر هم دچار اشتباه نشه..
    امید وارم موفق باشین
    سلام
    ممنون دوست خوبم
    من دوست داشتم سلکتم رو با یه
    کوئری انجام بدم ولی نشد شاید از بی تجربه بودنم باشه ولی بهر حال داخل محیط وی بی با کد نویسی حلش کردم از شما هم بابت پاسختون بسیار ممنون و متشکرم.

تاپیک های مشابه

1. ارور sql در سیستم
    نوشته شده توسط hoorsan در بخش T-SQL
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 14 مرداد 1392, 09:31 صبح
  2. ارور sql express در مورد چی هست ؟
    نوشته شده توسط bazikadeh در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 08 مرداد 1392, 23:10 عصر
  3. ارور sql server execute package utility
    نوشته شده توسط taknavaz123 در بخش Backup & Restore
    پاسخ: 2