نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: آیا وقتی بدون قرار داد کار می کنم، زمان جدایی باید نامه استعفا بدهم؟

آیا وقتی بدون قرار داد کار می کنم، زمان جدایی باید نامه استعفا بدهم؟

با سلام و خسته نباشید
    خلاصه داستان من
    من در سال 94 در یک شرکت کامپیوتری با حقوق یک میلیون و چهارصد مشغول به کار شدم با قرار داد رسمی و سفته ده میلیون تومانی .

سال 95 (سال گذشته) مدیر حرفی از قرار داد کتبی نزد و زبانی روی یک میلیون و هفتصد هزار تومان توافق کردیم. چند ماه خوب بود و کامل داد ولی از تابستان گفت وضع مالی خرابه و تکه تکه حقوق می داد مثلا یک ماه شصد، یک ماه یک میلیون ماهم چیزی نگفتیم.

الان که جمع می کنم بر اساس حقوق ماهی 1.7 میلیون تا آخر ماه مهر به من پول داده و عیدی هم نداده. خودم حدس می زنم که می خواهد در اداره کار بگوید که حقوق من یک میلیون تومان بوده است.

حالا بعد از عید بهش گفتم که من با این وضعیت نمی توانم ادامه بدهم ولی می گوید مجبوری چند ماه بیایی تا من نیروی جایگزین شما را پیدا کنم؟

سوال اول این که با توجه به عدم وجود قرار داد کتبی آیا من مجبورم برای ایشون کار کنم و در صورت عدم ادامه می تواند برای من ترک کار بزند؟
    با توجه به شفاهی بودن میزان حقوق در زمان دعوا آیا می توانم مبلغ یک میلیون و هفتصد را ثابت کنم؟

توضیحات شرکت ما کوچک و خصوصی است. نه سیستم حضور و غیاب دارد. حقوق ها از طریق اینترنت بانک پرداخت می شود و فیش کاغذی وجود ندارد. دبیر خانه ندارد یعنی جایی که نامه تحویل بدهیم و شماره بخورد

با تشکر از سایت خوب تان

نقل قول: آیا وقتی بدون قرار داد کار می کنم، زمان جدایی باید نامه استعفا بدهم؟

سلام
    همه این مشکلات و ابهامات به خاطر نبود همان قرارداد هست ، همکار عزیز به هیچ عنوان به صحبت های شفاهی کارفرما خصوصا در مورد حقوق و مزایا بسنده نکنید همه موارد از کل به جزء باید نوشته شوند.
    در این مورد پیشنهاد می کنم به واحد مشاوره یا شکایات اداره کار شهر خودتان مراجعه کنید توضیحات کاملتر،بروزتر و موثق تری رو بهتون ارائه خواهند داد ، در خصوص پرداختی ها حتی اگر فیش وجود نداشته باشد صورتحساب های دوره ای حساب های دو طرف سندیت پیدا می کنند.
    موفق باشید.

شما اگر یک روز بدون قرار داد هم کار کنید می تونید ادعای استخدام، خسارت و ... بکنید و قانون 100 درصد به نفع شما و نه کارفرما رای می ده، حتی یک روز چه برسه به سال

نقل قول نوشته شده توسط pswin.pooya مشاهده تاپیک
    شما اگر یک روز بدون قرار داد هم کار کنید می تونید ادعای استخدام، خسارت و ... بکنید و قانون 100 درصد به نفع شما و نه کارفرما رای می ده، حتی یک روز چه برسه به سال
    مرسی
    اگر حقوقم نخواست بده بیام بیرون می تونه برام ترک کار بزنه؟ یا محبورم حتما استعفا بدهم و یک ماه تحملش کنم

شما هیچ قرار دادی ندارین که بخوایین استعفا بدین، خیلی راحت برید اداره کار و شکایت کنید و با شکایت نامه برگردید و تمام حقوق و بیمه هایی که پرداخت نکرده رو ازش بگیرید

تاپیک های مشابه

1. آیا سئو باعث این کار می شه
    نوشته شده توسط jamejam123 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 17 بهمن 1392, 10:06 صبح
  2. پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 02 اردیبهشت 1390, 22:40 عصر
  3. سوال: آیا این کد همیشه درست کار می کند؟؟ (در مورد تشخیص نصب زبان فارسی بر روی سیستم)
    نوشته شده توسط BORHAN TEC در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 09 آذر 1389, 14:30 عصر
  4. آیا sql server تحت لینوکس کار می کند
    نوشته شده توسط hamid159 در بخش SQL Server
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 02 آبان 1384, 15:01 عصر
  5. آیا DBISAM در Win98 هم کار می کنه
    نوشته شده توسط nasr در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 23 بهمن 1382, 15:18 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار