نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: زبان سطح پایین کوانتومی و زبان ماشین

زبان سطح پایین کوانتومی و زبان ماشین

سلام و وقت بخیر.
    چند مدت پیش حرف هایی زده شد که انگار قراره پردازنده های کوانتومی جای پردازنده های سیلیکنی رو بگیرن(البته در 10 سال آینده). من یکم تحقیق کردم و متوجه شدم که پردازنده های کوانتومی میتونن در آن واحد هم صفر و هم یک رو پردازش کنن. چون با سیستم های کوانتومی آشنا نیستم نمیتونم درک کنم. کسانی که آشنایی دارن یا قبلا تحقیق کردن، به نظر شما زبان اسمبلی و ماشین این سیستم ها چطور خواهد بود؟ یا چطور کد های اسمبلی نوشته میشن؟

نقل قول: زبان سطح پایین کوانتومی و زبان ماشین

بنده قبلا درباره رایانه های کوانتمی تحقیق کرده بودم.
    وقت و انرژیت رو روی چنین چیزی تلف نکن!
    این رایانه ها به این زودیها اونم بصورت عمومی محقق نمیشن.
    و اصلا خود دانشمندان و متخصصانش هم مطمئن نیستن که حدودا چه زمانی این امر محقق میشه، یا اصلا محقق شدنی هست یا نه! چون چالش های اساسی فنی بزرگی در این راه وجود دارن که هنوز راهکاری براشون پیدا نشده.
    مشکل در بزرگ کردن مقیاس این رایانه هاست، وگرنه در مقیاس آزمایشگاهی کوچک و محدود ساخته و تست شدن اما در این مقیاس قدرت و برتری خاصی بر رایانه های معمولی ندارن.
    اگر رایانه های کوانتمی حتی احتمال قابل توجهی داشت که حداقل در دسترس حکومت ها و شرکتهای بزرگ یا سازمانهای امنیتی و جاسوسی باشن یا به زودی اینطور بشه، خیلی از رمزنگاری های امروزی که استفاده میشن دیگه استفاده نمیشدن چون این رمزنگاری ها توسط رایانه های کوانتمی شکسته میشن. پس متوجه میشیم که متخصصان این رشته ها اعتقاد دارن این رایانه ها هنوز از ساخته شدن در ابعاد واقعی و بدردبخور فاصلهء زیادی دارن.

البته اگر به تئوری و علوم کامپیوتر و فیزیک و ریاضیات و اینطور چیزها علاقه داشته باشید، مبحث جالبیه. ولی کاربرد عملی هنوز نداره و در آیندهء نزدیک هم گمان نمیره برای افراد معمولی هیچ کاربردی داشته باشه. مگر اینکه توی یه شرکت و سازمان تحقیقاتی با این موضوع استخدام بشید!

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ایران .

نقل قول نوشته شده توسط SENIOR ALIREZA مشاهده تاپیک
    سلام و وقت بخیر.
    چند مدت پیش حرف هایی زده شد که انگار قراره پردازنده های کوانتومی جای پردازنده های سیلیکنی رو بگیرن(البته در 10 سال آینده). من یکم تحقیق کردم و متوجه شدم که پردازنده های کوانتومی میتونن در آن واحد هم صفر و هم یک رو پردازش کنن. چون با سیستم های کوانتومی آشنا نیستم نمیتونم درک کنم. کسانی که آشنایی دارن یا قبلا تحقیق کردن، به نظر شما زبان اسمبلی و ماشین این سیستم ها چطور خواهد بود؟ یا چطور کد های اسمبلی نوشته میشن؟

سلام :

برای کسب جدیدترین اخبار و اگاهی یافتن از رخدادهای جدید در حوزه ی زبانهای ماشین و اسمبلی پیشنهاد می کنم به سایت اسمبلر Fasm مراجعه کنی . چون این سایت بشدت فعاله و همیشه مطالب جدید رو بصورت رایگان اپلود می کنه . با سایت اسمبلر Fasm از اینده ی زبانهای سطح پایین و رایانه ها و معماریها اگاه میشوی:

ادرس سایت اسمبلر Fasm

https://flatassembler.net

وارد سایت که شدی روی گزینه ی Message Board کلیک کن تا وارد انجمن برنامه نویسان زبان اسمبلی بشوی . اونجا هربار مطلب جدیدی به اشتراک گذاشته میشه و همیشه به روز خواهی بود .

تاپیک های مشابه

1. مبتدی: برنامه نویسی ترکیبی vb6 و یک زبان سطح پایین
    نوشته شده توسط hemmattby در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 31 تیر 1392, 16:50 عصر
  2. نموه سئوالات درس زبان ماشین و اسمبلی
    نوشته شده توسط mehdi5106 در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:12 عصر
  3. چگونه کش سی پی یو رو با زبان ماشین ریست کنیم
    نوشته شده توسط mostafa_zainy در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 04 آذر 1385, 19:13 عصر
  4. درخواست یک نرم افزار برای تبدیل از IL به زبان ماشین
    نوشته شده توسط kiani_behzad در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 29 مهر 1385, 22:48 عصر
  5. زبان ماشین
    نوشته شده توسط ravanfar در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 15
    آخرین پست: سه شنبه 09 دی 1382, 06:32 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •