نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: مشکل در استفاده از کامپوننت DevExpress در برنامه های نوشته شده قبلی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

مشکل در استفاده از کامپوننت DevExpress در برنامه های نوشته شده قبلی

با سلام به همه دوستان
    من یک پروژه قبلا نوشتم و حالا می خوام از کامپوننت های DevExpress توش استفاده کنم ولی مشکلی داره
    در زمانی که میخوام توی فرم های پروژه قبلی استفاده کنم هیچکدوم از کامپوننت ها توی Toolbox نمیاد ولی وقتی یک پروژه از نوع خود Dev درست میکنم تمامی کامپوننت هاش توی toolbox ظاهر میشه
    و حتی من یک پروژه جدید توی یک فایل جداگانه هم از نوع Dev درست کردم و فرم ها و پروژه های قبلی رو بهش Add کردم باز هم نشد و در زمان کامپایل خطا میده .
    ممنون

مدیر بخش آواتار ژیار رحیمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: مشکل در استفاده از کامپوننت DevExpress در برنامه های نوشته شده قبلی

سلام راحل آسان تبدیل پروژه از طریق ابزار اضافه شده(بعد نصب DevExpress) به محیط ویژوال استودیو هست .از منوی DevExpress زیر منو ProjectConverter پروژه ت رو تبدیل کن.نسخه DevExpress نصب شده رو با دانت فریم ورکی که پشتیبانی می کنه بررسی کن.چون ممکنه پروژه با دانت فریم ورک نسخه پایین نوشته شده باشه و نسخه DevExpress نصب شده این ورژن از دانت رو ساپورت نکنه.
    First,solve the problem then write the code

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

با سلام و احترام
    ضمن عرض تشکر از ژیار عزیز به خاطر راهنمایی که کردی فقط مشکلی که من دارم اینه با وجود اینکه ورژن دات نت نرم افزاری که من نوشتم نسخه 4 هست و از Devexpress نسخه 16.2 دارم استفاده می کنم که نسخه 4 رو ساپورت میکنه ولی مشکلی اینه که بعد از انتخاب پروژه خودم در قسمت نتیجه آپگرید در Devexpress عنوان Skiped رو میزنه و تغییری در پروژه من انجام نمیشه . اگه ممکنه منو راهنمایی کنید . ممنون

محل زندگی
    تهران

دوست گرامی مطمئنی که نسخه Win Form از مجموعه DevEpress رو نصب کردی ؟ یه توضیحات بیشتری در مورد پروژه ت بده (از کامپوننت های خاصی در پروژه استفاده کردی)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام
    ژیار عزیز آره مطمئنم که نسخه ویندوز فرمش رو نصب کردم چون وقتی یک پروژه جدید درست می کنم با Devexpress مشکلی ندارم ولی میخوام از کامپوننت های DevExpress در پروژه های قبلی استفاده کنم ( مثلا دیتاگرید و بقیه ... ) .
    در پروژه قبلی از کامپوننت DevComponent و Stimulsoft استفاده کردم .
    لازم به ذکره که پروژه من شامل شش پروژه هست که داخل یک سولوشن قرار داره البته یک مورد رو هم بهتون بگم نسخه دات نت پروژه قبلی من 3.5 بود از مسیر ذیل به نسخه 4 تبدیلش کردم :
    راست کلیک روی پروژه و از قسمت Target Framwork و در نهایت بعد از ظاهر شدن پیام تایید رو زدم .

محل زندگی
    تهران

دلیل اصلی تبدیل نشدن پروژه شما استفاده از کامپوننت های DevComponent در پروژه قبلی هست. ابزار تبدیل پروژه که با نصب DevExpress به محیط ویژوال استودیو اضافه میشه فقط امکان تبدیل پروژه های از نوع Win Form (پیش فرض دانت نت)رو به پروژه از نوع DevExpress داراست.
    شما الان کامپوننت های Devcomponent هم نصب داری یا فقط DevExpress نصب هست؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

با سلام و تشکر
    من توی تمامی فرم هام از Devcomponent استفاده کردم .
    در حال حاضر من Devcomponet رو نصب ندارم و پروژه قبلی به راحتی اجرا میشه و نیازی به نصبش نیست ولی DevExpress رو نصب کردم و کرک هم شده .

کاربر دائمی آواتار ebrahim.rayatparvar
    محل زندگی
    https://www.youtube.com/c/zangclass

الان من گیج شدم شما devcomponent دارین میخوانی تبدیلش کنین به devexpress؟؟؟

اگه این طور باشه که باید تک تک کنترل هایی رو که میخواین تغییر بدین رو دستی پاک کنید و کنترل devexpress رو داخلش بندازید.

اگه تو تولباکس VS شما ابزار ها نیامدن به صورت دستی به تولباکس اضافه کنید ببینید میاد یا ایراد از جای دیگه ای هست.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

سلام دوست من
    بزار من کاملا بهتون توضیح بدم
    نیگاه من قبلا یک برنامه نوشتم که این برنامه شامل شش پروژه هست داخل یک Sulotion و نسخه دات نت این برنامه من 3.5 هست .
    من توی برنامه ام از کامپوننت های Devcomponent و Stimulsoft استفاده کردم واضح تر اینکه اکثرا فرم های من داخلش یک دیتاگرید از نوع کامپوننت DevComponent داره .
    حالا من میخوام از دیتاگرید و ابزارهای دیگه DevExpress استفاده کنم که قابلیت هاش رو هم همینطور که خودتون می دونید خیلی بالا هست و قدرت برنامه رو بالا میبره .
    مشکل اینه که به همین راحتی نمیشه از DevExpress برای برنامه قبلی استفاده کرد چون باید ابتدا برنامه ای که نوشتی رو به DevExpress تبدیلش کنی بعد از اینکه تبدیل کردی ابزارهای مربوط به این کامپوننت توی تولباکس نمایش داده میشه
    و مشکل اصلی من همین تبدیل به DevExpress هست که اینکار انجام نمیشه و حالا هم از دوستان خواستم تا منو راهنمایی کنن .
    لازم به ذکر هست که همینطور در بالا ژیار عزیز بهش اشاره کردن که ورژن دات نت مهم که DevExpress من نسخه 16.2.4 هست که از دات نت 4 به بالا رو ساپورت میکنه که من دات نت برنامه ام رو از 3.5 به 4 تبدیل کردم و یکبار هم خروجی ازش گرفتم تا تغییرات اعمال بشه ولی متاسفانه هنوز مشکل من رفع نشد .
    فکر می کنم واضح توضیح دادم اگه جایی ابهام داشت عذرخواهی منو بپذیرید . با تشکر

محل زندگی
    تهران

شما باید نسخه ای از Devcomponent که در پروژه ت استفاده کردی مجدد نصب کنی.به احتمال خیلی زیاد ارث بری فرم های پروژه شما از WindowForm به کلاس پایه ایی دیگه یی که در Devcomponent هست تغییر کرده.بهمین جهت الان که Devcomponent رو نصب نداری فرم های پروژه رو نمیشناسه و کنترل های Toolbox رو لود نمیکند.
    توصیه من بشما اینه که کنترل های پروژه روبه DevExpress ارتقا نده(مقرون به صرفه نیست).تا 70 درصد کدهاتو باید تغییر بدی (کنترهای DevExpress به مراتب تنظیمات و پیچیدگی های بیشتری دارد).

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

ضمن عرض تشکر از ژیار عزیز
    من زیاد کامپوننت DevExpress کار نکردم و بیشترین دلیل استفاده از اون به خاطر گرید ویوش هست گرچه گرید ویو جانوس رو هم استفاده کردم ولی اون هم یکسری مشکلاتی داره .
    ولی در مورد کامپوننت DevExpress چون تعریفش رو شنیدم و آموزش هایی که ازش دیدم میبینم قابلیت برنامه رو باهاش خیلی میشه ارتقاء داد .
    حالا با توجه به تجربه ای که شما در مورد DevExpress داری ایا سرعت نرم افزار رو پایین نمیاره ؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

در کل امر قضیه اینکه ارزشش رو داره دنبال DevExpress باشم یا خیر ؟؟

محل زندگی
    تهران

قطعا در مورد تبدیل پروژه شما ارزش تبدیل رو ندارد. زیاد تاثیری روی اجرای برنامه ندارد.چرا هر چیزی جای خودش ارزش دارد ولی من بجای شما بودم وقتی رو صرف آموزش و یادگیری این جور کامپوننت ها نمی کردم بجاش WPF کار میکردم.

تاپیک های مشابه

1. سوال: نحوه استفاده از كامپوننت DevExpress.Universal.2011 در سيستم مشتري
    نوشته شده توسط barnamenevisjavan در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 12 تیر 1391, 15:38 عصر
  2. سوال: یه مشکل در برنامه socket نوشته شده
    نوشته شده توسط amubashir در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 23 فروردین 1391, 09:07 صبح
  3. گفتگو: efficiency - بازدهی زمان اجرا در برنامه های نوشته شده به زبان جاوا + یک مثال
    نوشته شده توسط jlover در بخش برنامه‌نویسی جاوا
    پاسخ: 10
    آخرین پست: شنبه 22 خرداد 1389, 09:57 صبح
  4. سوال: باز كردن سند word در برنامه هاي نوشته شده با سي شارپ
    نوشته شده توسط بانوآفتاب در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 21 آبان 1387, 10:04 صبح
  5. یه خطا در برنامه های نوشته شده من
    نوشته شده توسط nasr در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 7
    آخرین پست: چهارشنبه 17 تیر 1383, 14:55 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار