نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: چطور باید برنامه ای که با زبان جاوا برای دسکتاپ نوشتمو توی یه کامپیوتر دیگه اجرا کنم؟

چطور باید برنامه ای که با زبان جاوا برای دسکتاپ نوشتمو توی یه کامپیوتر دیگه اجرا کنم؟

سلام به همگی

یه برنامه ساده با جاوا نوشتم و میخام این برنامه توی سیستم دیگرانم اجرا بشه .. این برنامه از دیتابیس هم استفاده استفاده میکنه(mysql) . حالا مشکل اینجاست که من از php اومدم جاوا و یکم همه چی برام عجیبه.درواقع با خود برنامه نویسی جاوا مشکلی ندارم ومشکل تفاوت های بین ساختار برنامه های مخصوص دسکتاپ و وب هستش.
    اینکه اگه بخوام یه برنامه توی سیستم دیگران که jre و jdk ندارن اجرا بشه چیکارایی لازمه ؟ دقیقا عینه اینکه بخان یه برنامه نصب کنن. حالا آیا نیاز به نصب mysql / jre / jdk دارن؟ و اینکه باید برای برنامه setup درست کرد؟
    ممنون میشم اگه یه توضیح کوتاه درباره مراحل ساخت برنامه برای دسکتاپ با جاوا بدبد.

با تشکر فراوان

نقل قول: چطور باید برنامه ای که با زبان جاوا برای دسکتاپ نوشتمو توی یه کامپیوتر دیگه اجرا کنم؟

سلام.

اینکه اگه بخوام یه برنامه توی سیستم دیگران که jre و jdk ندارن اجرا بشه چیکارایی لازمه ؟
    برای اجرا کردن برنامه‌های جاوا نیازه که ابتدا JRE نصب باشه؛ پس کاربرای برنامهٔ شما هم باید ابتدا JRE رو نصب داشته باشن که البته ممکنه نصاب برنامهٔ شما به طور خودکار نصبش کنه.

حالا آیا نیاز به نصب mysql / jre / jdk دارن؟
    در مورد JRE که توضیح دادم. نیازی به نصب بودن JDK نیست و اگه شما از پایگاه‌دادهٔ MySQL استفاده کردید، بله باید اون هم نصب بشه.

اینکه باید برای برنامه setup درست کرد؟
    بایدی در کار نیست. می‌تونید برنامه‌تون رو به صورت یک آرشیو jar در اختیار کاربر بگذارید و اون هم می‌تونه به سادگی بعد از نصب کردن پیش‌نیازهاش، اجراش کنه. ولی طبیعتا برنامه‌ای که نصاب داره، کاربرپسندتر به حساب می‌آد.
    برای ساختن نصاب، می‌تونی از برنامه‌های ذکر شده در اینجا کمک بگیری.

موفق باشی.
    اگر به بهداشت و سلامت حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
    وبلاگ شخصی من: fadavi.net

اینجا کمتر سر می‌زنم. (تلگرام من)

نقل قول: چطور باید برنامه ای که با زبان جاوا برای دسکتاپ نوشتمو توی یه کامپیوتر دیگه اجرا کنم؟

ممنون بابت جواب
    یه سوالم درباره دیتابیس ها داشتم .اینکه توی وب ما از استک هایی مثله xampp استفاده میکردیم که یه local server و mysql به ما میداد و اگه قرار بود با دیتابیس کارکنیم حتما باید از طریق مرورگرمون به پنل دیتابیس دسترسی پیدا میکردیم یا از طریق cmd. آیا اینکه از استک توی جاوا برای اتصال به دیتابیس استفاده میکنم توی کارمون مشکلی بوجود میاره؟ و برای کاربر که میخاد برنامه رو نصب کنه چطور؟ یا اینکه حتما باید خود mysql همراه workbench بدون استفاده از استک نصب کنم؟

با تشکر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 7
    آخرین پست: چهارشنبه 15 مهر 1394, 09:04 صبح
  2. پاسخ: 16
    آخرین پست: چهارشنبه 14 خرداد 1393, 18:56 عصر
  3. کار با فرم برنامه ای که با جاوا نوشته شده!!!
    نوشته شده توسط naser.gh.67 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 07 تیر 1389, 21:52 عصر
  4. چه جوری برنامه ای که با جاوا نوشته شده رو اجرا کنیم ؟
    نوشته شده توسط mkalone در بخش برنامه‌نویسی جاوا
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 03 تیر 1384, 06:36 صبح
  5. مشکل در اتصال به سرور در برنامه ای که با SQLServer است
    نوشته شده توسط nasr در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 10 مرداد 1383, 09:39 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید