نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: ریست شدن IIS

Exclamation ریست شدن IIS

سلام.
    یک CMS خیلی ساده با MVC نوشتم و وقتی روی سرور قرار دادم به یه مشکل عجیب برخوردم.
    از Identity برای احراز هویت استفاده میکنم..اما هر چند دقیقه یک بار کاربران logout میشدند.
    اول فکر کردن مشکل از Identity هستش اما یکم بررسی کردم دیدم انگار IIS ریست میشه و برنامه از اول اجرا میشه و تمام سشن ها از بین میره..
    در داخل فایل Global.asax و تابع Application_start یک رکورد در دیتابیس ذخیره کردم که متوجه بشم چه زمانی برنامه اجرا میشه.
    همین کار رو هم در داخل تابه Application_end کردم که بفهمم چه زمانی برنامه ریست میشه.
    یعنی یه لاگ خیلی ساده نوشتم..
    بعد از اینکه کاربران با سایت کار میکردن فهمیدم برنامه ریست میشه و دوباره Application_satart
    فراخوانی میشه..
    بعدش گفتم حتما اشکال از CMS هست و زمان کار با دیتابیس کوئری ها بهینه نوشته نشده و به صورت ساده تر تمام کانکشن ها باز مونده.
    اومدم یه برنامه خیلی ساده با یک جدول ساده طراحی کردم و یه جدول لاگ هم گرفتم ببینم برنامه ریست میشه یا نه..دیدم باز هم همین اتفاق میوفته.این رو هم بگم توی این برنامه ساده فقط یه جدول خبر دارم که کوئری اون رو هم داخل using قرار دادم که بعد از اتمام دستور عملیات آزاد سازی فضا به صورت خود کار انجام بشه.ا
    اما باز هم دیدم که این اتفاق افتاد و برنامه ریست شد.
    با پشتیبانی سرور تماس گرفتم اونا هم یه جورایی پیچوندن و گفتن برنامه شما مشکل داره..حتی روی یک سرور دیگه هم تست کردم باز هم دیدم برنامه ری استارت میشه.
    به نظرتون مشکل از کجاس؟
    آخرین ویرایش به وسیله سعید کشاورز : سه شنبه 05 اردیبهشت 1396 در 11:35 صبح

Thumbs up نقل قول: ریست شدن IIS

سلام ,
    بنده هم چندروز پیش به این مشکل برخوردم ، با قرار دادن یک Machine Key داخل Web.Config این مشکل برطرف شد .
    تنظیمات داخل Startup.Auth.cs هم بررسی کنید که ExpireTimeSpan و ValidateInterval تایمشون کوتاه نباشه .
    http://www.allkeysgenerator.com/Rand...Generator.aspx

نقل قول: ریست شدن IIS

اول اینکه اطلاعات کاربران در Cookie ذخیره میشه (اگه شما از Identity استفاده می کنید) ولی اینکه بعد از ریست شدن IIS خارج میشن مربوط میشه به Machine Key که دوست عزیزم آقای معین اشاره کردن. اگه شما MachineKey رو دستی بسازید و در WebConfig قرار بدید با ریست شدن کاربرا خارج نمیشن (از این روش برای جلوگیری از خروج کاربرا بعد از آپدیت سایت همیشه استفاده میشه)

اما اینکه چرا IIS مدام ریست میشه یک مشکل دیگست. IIS وقتی ریست میشه که App Pool سر ریز کنه یا یکی از فایلهای BIN بروز رسانی بشه یا فایل WebConfig تغییر کنه. در کل دلایل کمی برای ریست شدن IIS وجود داره. باید علتش رو پیدا کنید. ریست شدن IIS عادی نیست.

نقل قول: ریست شدن IIS

نقل قول نوشته شده توسط hakim22 مشاهده تاپیک
    اول اینکه اطلاعات کاربران در Cookie ذخیره میشه (اگه شما از Identity استفاده می کنید) ولی اینکه بعد از ریست شدن IIS خارج میشن مربوط میشه به Machine Key که دوست عزیزم آقای معین اشاره کردن. اگه شما MachineKey رو دستی بسازید و در WebConfig قرار بدید با ریست شدن کاربرا خارج نمیشن (از این روش برای جلوگیری از خروج کاربرا بعد از آپدیت سایت همیشه استفاده میشه)

اما اینکه چرا IIS مدام ریست میشه یک مشکل دیگست. IIS وقتی ریست میشه که App Pool سر ریز کنه یا یکی از فایلهای BIN بروز رسانی بشه یا فایل WebConfig تغییر کنه. در کل دلایل کمی برای ریست شدن IIS وجود داره. باید علتش رو پیدا کنید. ریست شدن IIS عادی نیست.
    ممنون از پاسختون..اون قضیه identity با راهنمایی آقا معین مثه اینکه قابل حله البته هنوز تست نکردم.
    اما اینکه چرا IIS ریست میشه خیلی واسه مبهمه.
    توی سایت Dotnettips یه مقاله بود که خوندم دلایل ریست شدن iis چیا هست...من تمام موارد رو رعایت کردم و نه فایل وب کانفیگ تغییر دادم و نه هیچ پوشه ای.. خیلی سرچ کردم تا به همین App Pool رسیدم..
    یعنی انگار این App Pool سر ریز میکنه...اما علتش چی میتونه باشه؟
    اومدم پیش خودم گفتم حتما کوئری ها بهینه نیست یا یه جای کد نویسی ایراد داره..
    یه پروژه از نوع MVC ایجاد کردم..(حالت Empty نه) بعدش دوتا جدول ساده ساختم برنامه رو فرستادم بالا..باز هم دیدیم برنامه داره ریست میشه..
    حالا چجوری بفهمم این App Pool چرا داره سر ریز میکنه...خودم 99% احتمال اینو میدم که یه بلایی داره سرش میاد..
    اما اینکه چجوری بفهمم و جلوش رو بگیرم رو نمیدونم
    ----------------------------------------------------------------------
    نکته مهم:
    همین الان تیکت رو مدیریت هاست جواب داده بهم گفته
    با سلام
    مقدار idle time افزایش داده شد.
    لطفا تست کرده که آیا بازه زمانی مذکور افزایش یافته است یا خیر و نتیجه را اعلام کنید.

idle time چیه ؟ چجوری باید تست کنم اینو؟
    آخرین ویرایش به وسیله سعید کشاورز : سه شنبه 05 اردیبهشت 1396 در 12:09 عصر

تاپیک های مشابه

1. مشکل دیر بالا آمدن سایت بعد از ریست شدن IIS
    نوشته شده توسط KavoshGar_ir در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 12 خرداد 1392, 12:28 عصر
  2. ريست شدن مكرر در شبكه بيسيم
    نوشته شده توسط Mahdi_20 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 07 مرداد 1388, 01:46 صبح
  3. درج ردیف و ریست شدن آن با تغییر رکورد (گروپ بندی )
    نوشته شده توسط h_r_ibm در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 08 بهمن 1387, 10:52 صبح
  4. stop شدن IIS
    نوشته شده توسط titbasoft در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 09 اردیبهشت 1384, 17:24 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید