نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: چگونگی اقزایش ضریب فروش در برنامه های با پرداخت درون برنامه

چگونگی اقزایش ضریب فروش در برنامه های با پرداخت درون برنامه

سلام به دوستان

این موضوع در سایت های خارجی خیلی به تفصیل در موردش صجبت شده که چه عواملی میتونه نسبت خرید به نصب رو افزایش یده اما در سایت های ایرانی کمتر به اون پرداخته شد و یه نظرم میتونه ضحبت های در این مورد تبادل نظر و تجربه خوبی رو ایجاد کنه.

همون طور که میدونید همه افرادی که برنامه های با پرداخت درون برنامه رو دانلود میکنند لزوما اون رو نمی خرند.

متوسط ضریب خرید در دنیا و گوگل پلی چیری در حدود 2 الی 4 درصد هست. من برام جالب بود بدونم که این ضریب در ایران و خب مثلا برنامه های کافه بازار چقدر میتونه باشه.

برنامه خود من در حال حاضر دارای ضریب خرید متوسط 15 درصد هست یعنی از هر 100 دانلود 15 نفر برنامه رو ارتقا میدند. من برام جالبه بدونم در مقایسه با بقیه دوستان و برنامه های ایرانی در کجا قرار میگیرم.
    آیا این مقدار پایینه و باید با راهکارهای اقزایش تراقیک به برنامه دانلود رو افزایش داد یا روی راهکارهای یافتن قیمت بهینه تمرکز کرد.

اگه دوستان در این زمینه تجربه ای دارن ممنون میشم با ما و دیگر دوستان به اشتراک بزارن.

کاربر دائمی آواتار BOB
    محل زندگی
    http://www.mshams.ir

نقل قول: چگونگی اقزایش ضریب فروش در برنامه های با پرداخت درون برنامه

سلام
    این مسئله، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که به ترتیب اولویت به این صورت هستند. 1. قیمت، 2. کیفیت برنامه، 3. موضوع برنامه

عدد 2 الی 4 درصد برای برنامه های IAP (در دنیا) مقدار قابل توجه و بسیار بالایی است که عمدتا به دلیل وجود copyright بدست آمده است.
    متاسفانه این عدد در ایران خیلی کمتر است.

بنا به تجربه، فکر میکنم این عدد در ایران حدود 0.5 تا 1 درصد برای برنامه های عادی و 1 تا 2 درصد برای بازیها باشد. از جمله دلایل آن هم به موارد متعددی میتوان اشاره کرد. مثلا:

- copyright وجود ندارد و برنامه های قفل شکسته به راحتی منتشر میشوند.
    - کاربر ایرانی، ذاتا علاقه ای به پرداخت پول در ازای کالای الکترونیکی (مجازی) ندارد. این مورد بیشتر به دلیل مسائل فرهنگی، ضعف قانون و وضعیت اقتصادی است.
    - تعداد کاربران کم سن و سال در ایران خیلی بالاست که عمدتا امکان خرید ندارند.
    - برنامه های ایرانی گاها از کیفیت کمتری نسبت به مشابهات خارجی برخوردارند.
    - از ابزار تبلیغات به درستی استفاده نمیشود.

نقل قول نوشته شده توسط BOB مشاهده تاپیک
    سلام
    این مسئله، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که به ترتیب اولویت به این صورت هستند. 1. قیمت، 2. کیفیت برنامه، 3. موضوع برنامه.
    ممنون از توضیحات بسیار خوب شما دوست عزیز.

عدیدی که شما گفتید رو بر حسب تجربه برنامه خودتون در کافه بازار میگید یا صرفا با توجه به مواردی که گفتید تخمین زدید؟

چون همون طور که تو پست قبلی هم گفتم این عدد برای برنامه من در کافه بازار بصورت متوسط حدود ۱۵ درصد هست.که خب با توصیحاتی که شما دادید به نطر عدد بالاتر از متوسط و خوبی میاد برای بازار ایران. و خب اگر این درست باشه بنابراین من باید بیشتر دنبال راهکار افزایش تعداد داتلود باشم تا افزایش ضریب فروش.

من وقت خیلی زیادی رو برنامه گذاشتم و کیفیت برنامه به عقیده خودم خوب هست. و خب البته به عنوان برنامه برگزیده کافه بازار هم انتخاب شد و در صفخه اول هم معرفی شد. کامنت های کاربران تا حالا خیلی مثبت بوده.
    علاوه بر اون طیف سنی هدف اون حدود ۱۸ تا ۲۰ سال هست که به نطر میرسه مبلغ خرید رو داشته باشن.شاید این موصوع در این قضیه تاثیر گذار باشه.

موصوع فرهنگی رو واقعا درست گفتید.برای من جالبه که هنوز کاربرای وا هنوز متوحه این واقعیت نشدن که یه تیم هفت هشت ناه یا یک سال نشستن زحمت کشیدن یه برنانه رو نوشتن بعد اوتها حاضر تیستن مثلا ۴ هزارتومن که کمتر از پول یه پفک نمکیه خرج کنن که زحمت اونها جبرا شه.
    و خب طرف میاد مثلا یه ستاره میده صرفا بخاطر اینکه چرا بخش هایی از برنانه قفله و همش باز نیست.که دیگه صعف فرهنگیه و واقعا فعلا این رو دیگه نمیشه کاریش کرد.

تجربه دیگر دوستان چی بوده در مورد صریب فروش ایا بقیه دوستان هم در حد ۱ یا ۲ درصد هست و یا خیلی باللتر از اینها تونستن بفروشن؟

نطرتون راجب استفاده از تبلیغات عدد یا مگنت چی هست ایا کارایی لازم و ارزش هزینه رو داره ؟

ممنون از همه.

کاربر دائمی آواتار BOB
    محل زندگی
    http://www.mshams.ir

سلام

نقل قول نوشته شده توسط sepehr_5566 مشاهده تاپیک
    عدیدی که شما گفتید رو بر حسب تجربه برنامه خودتون در کافه بازار میگید یا صرفا با توجه به مواردی که گفتید تخمین زدید؟
    بر اساس تجربه و با توجه به اینکه در چندین زمینه متفاوت (بازی و سرگمی، مراجع، برنامه های عادی و ...) app های موفقی داشتم. توجه داشته باشید که عدد ذکر شده میزان متوسط است و در بعضی موضوعات این عدد بیشتر و بعضی دیگر هم خیلی کمتر است.

عددی که شما ذکر کردید بسیار بالاتر از میزان متوسط است. اگر نام برنامه را ذکر کنید میتوان دلیل نرخ بالای آن را تحلیل کرد و البته همانطور گه گفتید گروه سنی، موضوع و مخصوصا بودن در صفحه اول تا حد زیادی این آمار را تغییر میدهد.

نطرتون راجب استفاده از تبلیغات عدد یا مگنت چی هست ایا کارایی لازم و ارزش هزینه رو داره ؟
    متاسفانه "عدد" یک پروژه کاملا شکست خورده است!! به همین دلیل اخیرا تصمیم به مستقل نمودن آن گرفتند. دلایل آن هم کاملا مشخص است:
    - عدم بروزرسانی فنی در طولانی مدت و فقدان بدیهی ترین امکانات مورد نیاز توسعه دهنده
    - ضعف شدید در ارائه آمار و اطلاعات مناسب جهت توسعه دهنده و کارفرما که شدیدا به غیر قابل اعتماد شدن آمارها منجر میشود
    - هزینه نسبتا بالا با توجه به عدم اثربخشی تبلیغات
    - از رده خارج شدن تبلیغات بنری به مرور زمان

مگنت هم چندان تفاوتی با عدد ندارد. فقط تپسل است که تاحدی وضعیتی بهتری دارند که البته آن هم کاملا به موضوع app وابسته است و در هر زمینه ای سناریو مناسبی نیست.

با توصیحاتی که شما دادید به نطر عدد بالاتر از متوسط و خوبی میاد برای بازار ایران. و خب اگر این درست باشه بنابراین من باید بیشتر دنبال راهکار افزایش تعداد داتلود باشم تا افزایش ضریب فروش
    تقریبا بله، اما با احتیاط.
    تعداد کاربر و میزان فروش با هم رابطه ای مستقیم اما پیچیده دارند. میزان فروش IAP، مستقیما به کیفیت برنامه بر میگردد. اما با کیفیت ترین برنامه ها هم در صورت عدم تبلیغات مناسب به فروش کافی نمیرسند.
    باید با تحلیل مناسب و در مدت زمان کافی، نرخ رشد و نرخ ریزش طبیعی کاربران برنامه خودتان را بدست آورید. تعداد توسعه دهندگان قوی در ایران کم نیست، در نتیجه اگر امروز شما در لیست بهترینهای آن موضوع جایگاه مناسبی دارید، ممکن است به زودی جای شما را برنامه دیگری بگیرد.

بطور کلی این موارد جای بحث و تحلیل زیادی دارد.

تاپیک های مشابه

1. چگونگی استفاده از کلاس در برنامه های دیگر
    نوشته شده توسط rexi1r در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 02 بهمن 1389, 08:14 صبح
  2. افزایش ضریب اطمینان در برنامه های تحت وب
    نوشته شده توسط araelectronic@ymail.com در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 15
    آخرین پست: یک شنبه 14 شهریور 1389, 21:28 عصر
  3. مشکل در عملیات های با تکرار زیاد
    نوشته شده توسط tc1000 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5