نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: کدام دامنه برای یک کار طراحی سایت موفق تر خواهد بود؟؟

Question کدام دامنه برای یک کار طراحی سایت موفق تر خواهد بود؟؟

با سلام
    دو دامنه وجود دارد به نام های webmodir.com و دامنه chitaweb.ir و قرار است یکی از این دامنه ها برای یک شرکت ی که قصد انجام کار در حوزه طراحی سایت و سئو را دارد فعالیت کند.
    نظر شما کدام یک از این دامنه ها است.

تحلیل جزئی:
    مطمئنا خیلی از ما سایت modireweb.com را دیده ایم که در حوزه بازاریابی اینترنتی و برندینگ کار میکند و خیلی تشابه اسم با دامنه webmodir.com که در بالا گفتم دارد و امکان دارد که از لحاظ اسم با هم به اشتباه گرفته شود که امکان به نفع و ضرر بودن دامنه مورد نظر من می شود. البته چون حوزه ها با هم تفاوت دارند و معمولا افرادی که قصد سفارش طراحی سایت را دارند از کلمه خود """ طراحی سایت """ استفاده میکنند زیاد هم روی این دامنه تاثییر نگذارد.

در مورد دامنه chitaweb.ir هم چون به صورت .ir می باشد و هم چندین شرکت دیگر به نام های chitasoft , chita هم موجود می باشد احتمال خیلی زیادی است که اشتباه گرفته شود چون این دامنه در حوزه طراحی وب و سئو کار میکنند. البته دامنه chitaweb.com هم موجود است ولی فعالتی نمیکند.

با این اوصاف اگر شما بخواهید یکی از دامنه های webmodir.com و دامنه chitaweb.ir را انتخاب کنید، کدام یک را پیشنهاد میکنید؟؟؟

------------------------------------------------------
    حامد عزیزی - طراحی سایت وب مدیر

نقل قول: کدام دامنه برای یک کار طراحی سایت موفق تر خواهد بود؟؟

با سلام

دوست عزیز ، شما ابتدا باید هدف سایت خود را مشخص کنید ، اگر می خواهید به سود موقت برسید ، از هر دو سایت chitaweb.ir و یا webmodir.com می توانید استفاده کنید ، البته سایت مدیر وب یا modirweb.com سایتی است که از سایتهای دیگر مثل modiresabz.com . modiresite.com الگو گرفته است .

ولی اگر می خواهید برای سایت خود برنامه ریزی کنید و بعدا به مشکلی از لحاظ شباهت اسم نخورید بهتر است یک سایت دیگر استفاده کنید که اسم مدیر داخل آن باشد و با یک کلمه دیگر همراه باشد ، سایتهایی که خدمت شما گفتم چون تعداد آنها زیاد است بازار خوبی ندارند ، مثلا شما می توانید سایتی به نام modir.biz و یا ... استفاده کنید .

من در شرکتی که کار می کنم کار راه اندازی شبکه و تولید نرم افزار حسابداری انجام می دهند که نام آن آرین سیستم می باشد ، شرکتهای بسیاری بعد از تاسیس شرکت ما نام خود را با نام ariansystem.net شروع کردند و در نهایت ما رشد بیشتری کردیم و بهتر است شما هم این کار را نکنید و از ابتدا روی نامی کار کنید که تا به الان کار نشده است.

----------------------------------
    حمید رنجبران متخصص راه اندازی شبکه - آریستک

بنظر من تحلیلت جالب نیست و پرسشت کمی زودهنگام .

چرا ؟ چون :
    1. هدف وبسایت مشخص نیست , و اگر است محتوای وبسایت کامل نیست و هنوز شروع به کار نکرده و هیچ جایگاهی در اینترنت ندارد .
    2. اگر میخواهی واقعا کار طراحی وب کنی و فعالیتی گسترده داشته باشی د تمام سطح ایران و اینترنت اول شرکتت را گسترش بده و اگر شرکت نداری و یک نفره اقدام میکنی بهتره اول به فکر شرکتت باشی و بعدا کدام دامنه شبیه تره و ..
    3. دامنه ای که شبیه به اسم دامنه شما باشه و وبسایت های دیگه ای که در این زمینه فعال هستند , خب قطعا به نفع شما خواهد بود . چون شما نوه کار هستید و دنبال جذب مشتری و شرکت های دیگه باید بترسند که شما و یا وبسایت های مشابه مشتریانشان را جذب نکنید .
    4. اگر وبسایت شما و یا رقیب ها به اون فعالیت نسبی که میخواستند رسیده باشند و جا افتاده باشند . دیگه نباید از اسم و تشابه اسمی و .. بترسند . چون اونجا کیفیت مطرح است و نه اسم مشابه . و الا شما همه جوره وبسایت را شبیه به اصلی کنید که مشتری تشخیص نده .

به عنوان مثال :
    شما وبسایت google.com را میتونید با google.ir مقایسه کنید ؟

ممنون از پاسخ ها
    هدف کار این سایتی که قرار است کار بشه مشخص هست و میخواد توی حوزه طراحی سایت و سئو کار کنه، من قبلا با یک برند دیگه کار میکردم و میکنم که به نظرم نمیتونه زیاد شرکتی باشه و بخاطر همین بدنبال برندی تجاری تر هستم.
    چون حوزه فعالیت دامنه webmodir.com در زمینه طراحی سایت و سئو خواهد بود و کاملا متفاوت با دامنه هایی مثل modirweb.com و modiresabz.com و modiresite.com که در حوزه بازاریابی و برندینگ هستند فرق داره، به نظرم زیاد با هم تداخل نخواهند داشت.
    البته ممنون میشوم که مابقی دوستان هم نظر خودشان را اعلام کنند.

------------------------------------------------------
    حامد عزیزی - طراحی سایت وب مدیر

کسی دیگه ای از دوستان نظری نداره؟؟
    پس با این اوصاف من روی دامنه webmodir برای حوزه طراحی سایت استفاده کنم؟؟؟
    چون مطمئنا با کمی کار روی سئو سایت میشه اون رو توی حوزه طراحی وب بالا آورد به راحتی. بستری هم که برای پیاده سازی انتخاب کردم دروپال هست و با ماژول های خوبی که داره میتونه خیلی به پیشرفتش کمک کنه.

------------------------------------------------
    حامد عزیزی - طراحی سایت وب مدیر - -سایت خبری 3anieh
    آخرین ویرایش به وسیله ateryad : شنبه 06 خرداد 1396 در 23:42 عصر

کاربر دائمی آواتار anvar
    محل زندگی
    Burbank, California

اگر صرفا ملاک انتخاب روان بودن تلفظ , با مسمی بودن و به خاطرسپاری راحت تر سایت باشد دامنه دوم اولویت بیشتری دارد (البته اگر به دات کام و دات آی آر وزن یکسانی بدهیم)
    به نظر من دامنه اول ترکیبی نامتجانس از دو واژه بیگانه با هم هست که بر اساس ترتیب غیر عادی در کنار هم چپانده شده اند و صرفا معنای درستی هم ندارند - حداقل در دامنه دوم شما یک تکنولوژی رو منتسب به یک موجودیت می کنید که در کنار هم معنادار می شوند و ترتیب روان و کاربر پسندی را نیز ارائه می کنند.

البته از این نکته نباید غافل بشیم که در ابتدا هر برندی ممکن است در تلفظ سخت و کاربر ناپسند باشد اما به مرور زمان بر روی زبان ها بخوبی می چرخد و ترتیب ان نیز اهمیتی برای شنونده ها نخواهد داشت چون کیفیت و سطح کار شماست که معرف برند می شود نه صرفا یک اسم معنادار یا بی معنا

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •