نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: نحوه ایجاد دراپداون لیست برای نمایش دسته های کالا و ارسال ای دی دسته انتخاب شده به مدل

نحوه ایجاد دراپداون لیست برای نمایش دسته های کالا و ارسال ای دی دسته انتخاب شده به مدل

با سلام خدمت مهندسین گرامی.
    بنده قصد دارم هنگام ایجاد کالای جدید، کاربر بتواند تعیین کند که این کالا متعلق به کدامیک از دسته های ثبت شده است.
    به عنوان مثال اگر تا کنون دسته های X، Y و Z ایجاد شده باشند، نام این دسته ها در یک dropdawnlist نمایش یابد و هنگامیکه مثلا دسته Z انتخاب شد، شناسه آن که از نوع GUID میباشد به مدل ارسال شود.
    چطور اینکار را انجام دهم؟ آیا می توان از Automapper برای اینکار استفاده کرد؟ از طرفی با توجه به اینکه در مدل فقط "شناسه دسته" کالا ذخیره می شود، در ویومدل کالا کدامیک از شناسه دسته یا نام دسته یا هردو را لازم است دریافت کنم؟؟؟؟

نقل قول: نحوه ایجاد دراپداون لیست برای نمایش دسته های کالا و ارسال ای دی دسته انتخاب شده به مدل

شما اگر با استفاده از Navigation Property ارتباط بین جداول رو ایجاد کرده باشید و یک فیلد کلید خارجی به جدول " دسته های کالا " گذاشته باشید و Controller , View رو Scaffold کنید ، بطور پیشفرض براتون یک DropDown از جدول دوم قرار میده.
    http://blog.stevensanderson.com/2011...relationships/

نقل قول: نحوه ایجاد دراپداون لیست برای نمایش دسته های کالا و ارسال ای دی دسته انتخاب شده به مدل

[QUOTE=Moien Tajik;2366775]شما اگر با استفاده از Navigation Property ارتباط بین جداول رو ایجاد کرده باشید و یک فیلد کلید خارجی به جدول " دسته های کالا " گذاشته باشید و Controller , View رو Scaffold کنید ، بطور پیشفرض براتون یک DropDown از جدول دوم قرار میده.

با سلام و تشکر.
    من اینکار را انجام دادم اما دراپ داون ایجاد نمی کنه!!! از طرفی می خوام که اگر دسته جدیدی هم اضافه شد به طور خودکار به این دارپداون لیست اضافه بشه. ممکنه در این مورد هم راهنمایی کنید؟

Thumbs up نقل قول: نحوه ایجاد دراپداون لیست برای نمایش دسته های کالا و ارسال ای دی دسته انتخاب شده به مدل

یک مثال ساده با Scaffolding :
    http://uplod.ir/q7xlxwjf0yve/DropDownTest.zip.htm

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •