نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: سابقه کار؟

سابقه کار؟

سلام . خسته نباشید.
    این که در آگهی های استخدامی مینویسند سابقه کار . می خواستم بدونم ملاک تشخیص سابقه چیست ؟
    آیا کسی که در یک شرکت نرم افزاری بدون پرداخت بیمه کار کرده. می تواند بگوید که سابقه کار دارد؟
    با تشکر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tabriz tehran

نقل قول: سابقه کار؟

با سلام دوست عزیز

این مورد هم مثل تمامی چیزهای دنیا نسبی هست. و بستگی به شرکت داره -بعضی ها میگن چند سال سابقه داری میگی 5 سال و قبول میکنن و هیچ وقتم اهراز نمیکنن معولا تو 90 درصد موارد اهراز نمیکنن سابقه کارتو - ولی بلاخره کسی که 5 سال سابقه داشته باشه و کسی نداشته باشه تو محیط کار این کاملا معلوم میشه - یعنی علاوه بر تجربه کاری طرف خود اخلاق و رفتار سازمانی طرف کاملا گویای این میشه که این شخص واقعا قبلا جایی کار کرده یا خیر و به این ترتیب کارفرما بعدها متوجه این موضوع خواهد بود مگر اینکه ادم باهوشی نباشد.
    جدا از این ها خیلی از شرکت ها سابقه بیمه رو ملاک قرار میدن که اونم دارای ایراداتی هست و یکسری ها چیز های دیگرو ملاک قرار میدن. توصیه این حقیر به شما اینه که وقتی شرکتی با سابقه کار میخاد و شما ندارینش رزومتون رو بدین به شرطی که مطمعن باشین از پس کار برمیاین - برین جلو و یکمم پشت کار اعتماد به نفس داشته باشین مطمعن باشین موفق ظاهر میشین - بلاخره باید از یه جایی شروع کرد. جدای این بحث ها بدو ورود به شرکت شخص مصاحبه کننده معمولا دوست داره کارهارو سخت و پیچیده وخیلی فنی نشون بده که تا مصاحبه شونده بگه بابا خیلی خفنین بنابراین شما به سخت گیری های روز مصاحبه زیاد اعتنا نکنید حداقل نه به اون شدتی که مصاحبه کننده با ابو تاب میگه. و با اعتماد بنفس کامل برین جلو - ولی به شرط اینکه بدونین حداقل 50 درصد از پس کار بر میاین - مطمعنم موفق خواهید شد. خوب بحث میمونه که بعد مصاحبه میگه سابقه کار دارین؟!! شما بگین دارم و سعی کنین مهارتها و قابلیت هاتون رو پر رنگ کنید تا طرف از سابقه صرف نظر کنه و بگین من این پروژه هارو کار کردم و علاقمند بودم پروژه ای کار کنم بخاطر این سابقه بیمه ای ندارم ولی تا دلتون بخاد پروژه ای کار کردم.
    و در پایان - امید وارم از این مطلب سو استفاده نشود - یعنی کسی کاری رو بلد نباشه و بره شرکت از این روش استفاده کنه و خدایی نکرده پستی رو بگیره که لایقش نیست. من امید دارم جامعه IT این نوع حرکت هارو دور از جوانمردی میداند و کاملا غیر اخلاقی.

با تشکر از شما ،
    من در فیلد تخصصی خودم واقعا وارد هستم و از حیث مصاحبه فنی مشکلی نخواهم داشت .اما خب تو اگهی ها سایقه کار رو جزو شرایط درج میکنن ... به نظرتون من می تونم برگه قرار دادم رو که مدیر شرکت قبلی امضا کرده و مهر شرکت رو زده به عنوان مدرک ارائه کنم یا به درد نمی خوره؟

نقل قول نوشته شده توسط prans68 مشاهده تاپیک
    با سلام دوست عزیز

این مورد هم مثل تمامی چیزهای دنیا نسبی هست. و بستگی به شرکت داره -بعضی ها میگن چند سال سابقه داری میگی 5 سال و قبول میکنن و هیچ وقتم اهراز نمیکنن معولا تو 90 درصد موارد اهراز نمیکنن سابقه کارتو - ولی بلاخره کسی که 5 سال سابقه داشته باشه و کسی نداشته باشه تو محیط کار این کاملا معلوم میشه - یعنی علاوه بر تجربه کاری طرف خود اخلاق و رفتار سازمانی طرف کاملا گویای این میشه که این شخص واقعا قبلا جایی کار کرده یا خیر و به این ترتیب کارفرما بعدها متوجه این موضوع خواهد بود مگر اینکه ادم باهوشی نباشد.
    جدا از این ها خیلی از شرکت ها سابقه بیمه رو ملاک قرار میدن که اونم دارای ایراداتی هست و یکسری ها چیز های دیگرو ملاک قرار میدن. توصیه این حقیر به شما اینه که وقتی شرکتی با سابقه کار میخاد و شما ندارینش رزومتون رو بدین به شرطی که مطمعن باشین از پس کار برمیاین - برین جلو و یکمم پشت کار اعتماد به نفس داشته باشین مطمعن باشین موفق ظاهر میشین - بلاخره باید از یه جایی شروع کرد. جدای این بحث ها بدو ورود به شرکت شخص مصاحبه کننده معمولا دوست داره کارهارو سخت و پیچیده وخیلی فنی نشون بده که تا مصاحبه شونده بگه بابا خیلی خفنین بنابراین شما به سخت گیری های روز مصاحبه زیاد اعتنا نکنید حداقل نه به اون شدتی که مصاحبه کننده با ابو تاب میگه. و با اعتماد بنفس کامل برین جلو - ولی به شرط اینکه بدونین حداقل 50 درصد از پس کار بر میاین - مطمعنم موفق خواهید شد. خوب بحث میمونه که بعد مصاحبه میگه سابقه کار دارین؟!! شما بگین دارم و سعی کنین مهارتها و قابلیت هاتون رو پر رنگ کنید تا طرف از سابقه صرف نظر کنه و بگین من این پروژه هارو کار کردم و علاقمند بودم پروژه ای کار کنم بخاطر این سابقه بیمه ای ندارم ولی تا دلتون بخاد پروژه ای کار کردم.
    و در پایان - امید وارم از این مطلب سو استفاده نشود - یعنی کسی کاری رو بلد نباشه و بره شرکت از این روش استفاده کنه و خدایی نکرده پستی رو بگیره که لایقش نیست. من امید دارم جامعه IT این نوع حرکت هارو دور از جوانمردی میداند و کاملا غیر اخلاقی.
    راستی گفتین "اخلاق و رفتار سازمانی " . منظورتون از این چیه؟
    این رو از این حیث میپرسم که من کلا تو مصاحبه زیاد آدم موفقی نیستم و به نظر خودم این به مسائل فنی برنمی گرده.
    من خودم طرز پوششم و طرز برخوردم ساده هست و اهل کت و شلوار و پرستیژ واینها نیستم میگم شاید یک Tutorial ای چیزی باشه در این زمینه ای که شما فرمودید بریم یاد بگیریم..
    خود شما چه انتظاری از یک کارکن دارین؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tabriz tehran

سلام دوست من

همین رفتار سازمانی رو شما از اینترنت جستوجو کنین خیلی منابع بهتون میده که وقتی میخاین گزینش بشین براتون کمک زیادی میکنه - یه جور هایی شخصیت شناسی دیگران و خود شناسی هست و در نهایت کنترل هوش هیجانی - که یه بحث خیلی کسترده ای هست - و شما با اشراف بودن به این بحث میتونین حین مصاحبه طرف مقابل بشناسین و بدونین چه تیپ شخصیتی داره و نسبت به شخصیت فرد صحبت کنین - این بحث رفتار سازمانی به هر کسی که در جامعه با دیگران در تعامل هست از نون شبم واجبتر هست که مطالعه کنه.برقرار باشید.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tabriz tehran

بله صد درصد که به درد میخوره - چون مدیر قبلیتون تایید کرده - شما به بنده هم یه رزومه بدین البته اگه ساکن تهران هستین و مشکلی با رفت وامد به شرق تهران نداشته باشین.
    malek.ashtar.tabriz@gmail.com

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •