نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: ارسال داده به api جنگو

ارسال داده به api جنگو

سلام دوستان
    من سوالی در مورد کار با django rest framework دارم

من میتونم بیام با django rest framework داده های موجود در پایگاه رو خوانده و به فرمت json در بیاورم. محتوای این داده ها به راحتی از طریقی url ای که خودم براش تعریف کردم قابل مشاهده است . میخواستم اگه کسی میتونه در مورد کاربرد و فایده ی این برام توضیح بده من میدونم که میتونم با متدهایی مثلا متد ajax از این صفحه اطلاعات بخونم فقط کافیه که url رو بدم و بگم که type برابر get هست و .
    پس میتونیم ازشون اطلاعات بخونیم . حالا ایا میتونیم از این فایل های serialize شده برای ارسال داده به سمت سرور هم استفاده کنیم؟ یعنی ایا میتونیم همون url رو بدیم و بعد بگیم که متد هم بررابر post هست و یک متغیر هم تعریف کینم که در data قرار میدیم. ایا در این صورت داده ها به سمت سرور ارسال میشوند و در پایگاه داده ذخیره میشوند؟

ممنون

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: ارسال داده به api جنگو

مزیت اصلی جیسون اینه که شما میتونی داده هایی با ساختار پیچیده رو بین زبون ها یا پلتفرم های متفاوت جابجا کنی
    فرض کنید شما یه اپلیکیشن موبایل دارید که با java نوشته شده میخاید با یه api که با python نوشته شده ارتباط برقرار کنید و داده بفرستید
    یا اینکه میخاید بین فریم ورک سمت کلاینت یمثل ریکت یا انگولار و بک اند مثل پایتون یا php داده رد وبدل کنید
    ساختار کالکشن ها ( به طور خلاصه یعنی ساختمان های پیچیده که بیش از یک مقدار در خود دارن مثل آرایه , دیکشنری , آبجکت و .... ) توی زبان های مختلف با همدیگه متفاوته و مثلا شما اگه یه دیکشنری توی پایتون تعریف کنی برای جاوا کاملا ناشناخته و غیر قابل فهم هستش و برعکس و نمیتونی این ها رو از یک زبان/پلتفرم مثل جاوا/گگوشی موبایل اندروید به زبان/پلتفرم دیگه مثل پایتون/سرور لینوکس منتقل کنی به شکلی که قابل فهم باشه

ولی یه چیزه که همشون میفهمن اونم استرینگ یا رشته هستش و میتونن به هم پاس بدن
    کاری که جیسون میکنه اینه که یه روش استاندارد پیدا میکنه برای تبدیل ساختمان های پیچیده به رشته
    رشته قابل انتقال هستش بین همه زبان ها و پلتفرم ها
    زبان های مختلف قابلیت درک رشته جیسون و برگردوندنش به کالکشن مناسب که خودشون متوجه میشن رو دارن

پس شما هروقت میخای یه دیتای پیچیده رو بین دو زبان که همدیگه رو نمیفهمن منتقل کنی اول تبدیل ش میکنی به رشته جیسون بعد انتقال میدی بعد اونور که دریافت کردی از جیسون برش میگردونی دوباره به دیتای پیچیده

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •