نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: بین طراحی سایت و تولید app کدام یک را انتخاب کنم

کاربر دائمی آواتار sara_aryanfar
    محل زندگی
    جایی در ایران

بین طراحی سایت و تولید app کدام یک را انتخاب کنم

با سلام خدمت همه دوستان عزیزم چند وقتی هست که می خواهم یکی از شاخه های اندروید یا php رو انتخاب کنم و به صورت حرفه ای ادامه دهم می خواستم با توجه به تجربیات خودتون منو راهنمایی کنید اندروید در حال گسترش هست اما کسب درآمد از اون هم مشکل شده به نسبت قبل برنامه نویسی وب هم که الان اکثرا با وردپرس هر کاری میشه انجام داد در نتیجه افراد زیادی هم وارد این بحث شدند

کاربر دائمی آواتار hharddy
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: بین طراحی سایت و تولید app کدام یک را انتخاب کنم

در هردو زمینه به شرط کاملا حرفه ای بودن میشه موفق شدحتی زبان های سطح پایین هم اگر حرفه ای بلد باشید قطعا موقعیت کارهای خوبی پیدا می کنید.
    وب و موبایل هم بازار خوبی دارن هر دو ولی همینطور گفتم برای کسی که سواد بالایی در این زمینه داشته باشه نه فقط توانایی قالب زدن برای وردپرس , ببینید علاقه خودتون بیشتر به کدوم سمت هست و اینکه تو ایران شرکت هااکثرا دنبال کسی میگردن که به اصطلاح آچار فرانسه باشه پس اگه وارد هر کدوم از این زمینه ها شدید درباره فیلد های دیگم اطلاعات داشته باشید به نفعتون هست.

محل زندگی
    جایی در ایران

نقل قول نوشته شده توسط hharddy مشاهده تاپیک
    در هردو زمینه به شرط کاملا حرفه ای بودن میشه موفق شدحتی زبان های سطح پایین هم اگر حرفه ای بلد باشید قطعا موقعیت کارهای خوبی پیدا می کنید.
    وب و موبایل هم بازار خوبی دارن هر دو ولی همینطور گفتم برای کسی که سواد بالایی در این زمینه داشته باشه نه فقط توانایی قالب زدن برای وردپرس , ببینید علاقه خودتون بیشتر به کدوم سمت هست و اینکه تو ایران شرکت هااکثرا دنبال کسی میگردن که به اصطلاح آچار فرانسه باشه پس اگه وارد هر کدوم از این زمینه ها شدید درباره فیلد های دیگم اطلاعات داشته باشید به نفعتون هست.
    بله در ایران شرکت ها دنبال همه چیز دان می گردن و جالبش اینجاست که میگن مسلط و حرفه ای در حالی که یاد گیری همه موارد کار دشواری هست من بیشتر از این مد نظرم بود که درآمد کدوم راحتر حاصل میشه مثلا من الان سی شارپ و asp.net کار کردم اما واقعا بیرون خبری برا اینا نیست فقط شرکت ها هستن که می تونن با کارخونه ها و غیره طرف قرارداد بشن و برای افراد عادی و شرکت های جوان واقعا جایی نیست در مورد اندروید هم خیلی تاپیک ها رو مطالعه کردم و خب اکثرا برنامه نویسا ناله می کردن چون دیگه با سیاست جدید بازار همه کاربران تصورشون اینه که برنامه باید مفت مفت باشه در مورد طراحی وب خودم ورود نکردم اما تا حالا اطراف پیشنهاد کار سایت میومده برام مثلا هر کسی می دید برنامه نویسم میگفت فلان سایت تو فکرمه بزنم که با کمی کار می شد کار رو گرفت اما در حال حاضر می خوام رو یکی فوکوس کنم و حرفه ای اون رو یادد بگیرم

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

سلام.

بستگی به علاقه خودتون داره.

طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن موبایل. اگر مد نظرتون اینکه کدوم در آمدش بیشتره. هر کسی فقط قسمت خودش رو میبینه و فکر میکنه اون طرف در آمد بیشتری داره.

به هر حال برنامه نویس های موبایل باید چیزهایی هم از طراحی و معماری های تحت وب بدونن اما عکس این مورد همیشه صدق نمیکنه. یعنی دلیلی وجود نداره که برنامه نویس وب از برنامه نویسی موبایل چیزی بدونه.

بازم اینجا باید مشخص کنید که منظورتون از طراحی وب سایت چیه؟ طراحی Cms Rms , وب اپ و پروتال و وب سایت یا فرانت اند مثل طراحی قالب این موارد.

چیزی من همیشه میگم آچار فرانسه همیشه درسته خیلی کاربردی هست اما تخصصی نیست. افراد این سبکی اقیانوسین به عمق یک سانت.

بازم تفاوت هست بین کار حرفه ای و کار تخصصی.

اگر تحصیلات مرتبط داشته باشید معمولا با یک دوره زمانی یکی دو ساله نسبت به اون شاخه ای که انتخاب میکنید میتونید وارد یک شرکتی بشید.

توجه کنید که شرکت ها قرار دادشون با شما چطوری هست. مثلا سهم شما از انجام پروژه چقدره یا حقوق ماهیانه یا کارهای ارزش افزوده ای یا درصد فروش برنامه.

و باز هم تجربه شخصی خودم اینکه برنامه نویسی برای این شرکت های خصوصی درآمدش بصورت متوسط ماهیانه بین 1500 تا 5000 تومن بیشتر نخواهد شد.

این موارد رو من بصورت عمومی فارق از زبان برنامه نویسی گفتم. ممکنه هزاران استثنا برای حرف من وجود داشته باشه اما 50 تا 60 درصد قرار دادهاشون رو جوری تنظیم میکنن که در نهایت همین برای کارمند و توسعه دهندشون بمونه.

خوب صبحتی که مطرح هست اینکه چقدر نیروی جوانی و انگیزه برای چه مدت برای شما باقی میمونه؟؟ منظورم اینکه چندسال میتونید از مغزتون کاربکشید و فشار بیارید که در نهایتش 5 - 6 تومن بهتون بدن؟؟ حتی کارکردن برای شرکتی مثل گوگل هم همیشگی نخواهد بود.

چیزی که من بهش فکر میکنم اینکه با توجه به علاقه تون (و نه میزان در آمد اون پلتفرم.) یک یا دو زبان مرتبط رو یاد بگیرید. و بعد به فکر ایجاد و فروش خدمت به کاربرانتون باشید. یک بار یک سیستم جامع یا یک اپ خدماتی یا هر چیز دیگه ای رو درست کنید و اون رو توسعه و خدماتتون رو گسترش بدید. این نظر منه.

محل زندگی
    جایی در ایران

نقل قول نوشته شده توسط c0mmander مشاهده تاپیک
    سلام.

بستگی به علاقه خودتون داره.

طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن موبایل. اگر مد نظرتون اینکه کدوم در آمدش بیشتره. هر کسی فقط قسمت خودش رو میبینه و فکر میکنه اون طرف در آمد بیشتری داره.

به هر حال برنامه نویس های موبایل باید چیزهایی هم از طراحی و معماری های تحت وب بدونن اما عکس این مورد همیشه صدق نمیکنه. یعنی دلیلی وجود نداره که برنامه نویس وب از برنامه نویسی موبایل چیزی بدونه.

بازم اینجا باید مشخص کنید که منظورتون از طراحی وب سایت چیه؟ طراحی Cms Rms , وب اپ و پروتال و وب سایت یا فرانت اند مثل طراحی قالب این موارد.

چیزی من همیشه میگم آچار فرانسه همیشه درسته خیلی کاربردی هست اما تخصصی نیست. افراد این سبکی اقیانوسین به عمق یک سانت.

بازم تفاوت هست بین کار حرفه ای و کار تخصصی.

اگر تحصیلات مرتبط داشته باشید معمولا با یک دوره زمانی یکی دو ساله نسبت به اون شاخه ای که انتخاب میکنید میتونید وارد یک شرکتی بشید.

توجه کنید که شرکت ها قرار دادشون با شما چطوری هست. مثلا سهم شما از انجام پروژه چقدره یا حقوق ماهیانه یا کارهای ارزش افزوده ای یا درصد فروش برنامه.

و باز هم تجربه شخصی خودم اینکه برنامه نویسی برای این شرکت های خصوصی درآمدش بصورت متوسط ماهیانه بین 1500 تا 5000 تومن بیشتر نخواهد شد.

این موارد رو من بصورت عمومی فارق از زبان برنامه نویسی گفتم. ممکنه هزاران استثنا برای حرف من وجود داشته باشه اما 50 تا 60 درصد قرار دادهاشون رو جوری تنظیم میکنن که در نهایت همین برای کارمند و توسعه دهندشون بمونه.

خوب صبحتی که مطرح هست اینکه چقدر نیروی جوانی و انگیزه برای چه مدت برای شما باقی میمونه؟؟ منظورم اینکه چندسال میتونید از مغزتون کاربکشید و فشار بیارید که در نهایتش 5 - 6 تومن بهتون بدن؟؟ حتی کارکردن برای شرکتی مثل گوگل هم همیشگی نخواهد بود.

چیزی که من بهش فکر میکنم اینکه با توجه به علاقه تون (و نه میزان در آمد اون پلتفرم.) یک یا دو زبان مرتبط رو یاد بگیرید. و بعد به فکر ایجاد و فروش خدمت به کاربرانتون باشید. یک بار یک سیستم جامع یا یک اپ خدماتی یا هر چیز دیگه ای رو درست کنید و اون رو توسعه و خدماتتون رو گسترش بدید. این نظر منه.

و دقیقا نکته ای رو فرمودین که من بهش رسیدم یعنی برنامه نویسی در ایران برای استخدام شدن برای دیگران اصلا ارزش نداره

کاربر دائمی آواتار saeidpsl
    محل زندگی
    مریخ

فقط دنبال یه ایده خوب باش و اجراش کن پروژهای کچلو هیچ سودی نداره. ایدها هیچ وقت تموم نمیشن فقط باید پیداشون کنی و اجرا.

کاربر دائمی آواتار saeed_g21
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول نوشته شده توسط sara_aryanfar مشاهده تاپیک
    و دقیقا نکته ای رو فرمودین که من بهش رسیدم یعنی برنامه نویسی در ایران برای استخدام شدن برای دیگران اصلا ارزش نداره
    لپ مطلب همین بوده و بود و هست

من خودم اندروید و php کار میکنم در سطح حسابداری

بخاطر کمبود مشتری چندبار خواستم که ی جایی استخدام بشم اما یکی از فامیل هامون که خودش برنامه نویس هستش نذاشت برم سراغش و گفت تحمل کن تحمل کن و بازم تحمل کن

حتی منو وصل کرد به ی برنامه نویسی که در یک شرکت دولتی استخدام بود کلی باهم حرف زدیم خلاصه داستان این شد که گفت اقای خودت باش و جایی استخدام نشو

خلاصه گوش کردیم و فعلا که وضعیت خوبه خداروشکر

استخدام شدن در جایی شبیه این میمونه که انگار ماشین تایپ هستی هی باس بنویسی و بنویسی و بازم بنویسی

بعد از اونجا هم در بیایی نمیتونی برنامه ای که نوشته ای رو جایی فروش بدی

خلاصه واسه این کار تنهایی کار کردن سخته ولی گروهی کار کردن هم سخته

خودم چندتا ایده دارم بخاطر دست تنها بودنم فعلا نرفتم جلو

باس دو - سه تا برنامه نویس داشته باشی و یکی - دو تا گرافیک کار و یک نفر که از اقتصاد سر دربیاره و بتونه خروجی گروه رو به نحوه احسنت بفروش برسونه

محل زندگی
    جایی در ایران

نقل قول نوشته شده توسط saeed_g21 مشاهده تاپیک
    لپ مطلب همین بوده و بود و هست

من خودم اندروید و php کار میکنم در سطح حسابداری

بخاطر کمبود مشتری چندبار خواستم که ی جایی استخدام بشم اما یکی از فامیل هامون که خودش برنامه نویس هستش نذاشت برم سراغش و گفت تحمل کن تحمل کن و بازم تحمل کن

حتی منو وصل کرد به ی برنامه نویسی که در یک شرکت دولتی استخدام بود کلی باهم حرف زدیم خلاصه داستان این شد که گفت اقای خودت باش و جایی استخدام نشو

خلاصه گوش کردیم و فعلا که وضعیت خوبه خداروشکر

استخدام شدن در جایی شبیه این میمونه که انگار ماشین تایپ هستی هی باس بنویسی و بنویسی و بازم بنویسی

بعد از اونجا هم در بیایی نمیتونی برنامه ای که نوشته ای رو جایی فروش بدی

خلاصه واسه این کار تنهایی کار کردن سخته ولی گروهی کار کردن هم سخته

خودم چندتا ایده دارم بخاطر دست تنها بودنم فعلا نرفتم جلو

باس دو - سه تا برنامه نویس داشته باشی و یکی - دو تا گرافیک کار و یک نفر که از اقتصاد سر دربیاره و بتونه خروجی گروه رو به نحوه احسنت بفروش برسونه
    به نظرتون اندروید بهتر نتیجه بر می گردونه یا وب؟ تو همون بحث ایده میگم ها چون به نظرم اندروید و کلا بحث موبایل کستردگی بیشتری داره و سریعتر پخش میشه اما وب سایت کار بیشتری می بره و برخی دردسر های خاص خودشو داره

تاپیک های مشابه

1. من بین Vb.net و Delphi كدام زبان را انتخاب كنم
    نوشته شده توسط mina.manesh در بخش VB.NET
    پاسخ: 31
    آخرین پست: یک شنبه 19 خرداد 1392, 17:00 عصر
  2. سوال: کدام نسخه از STIMULSOFT REPORT را انتخاب کنم.
    نوشته شده توسط mohammadyaser در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 09 آذر 1390, 13:55 عصر
  3. در کنار سی شارپ کدام زبان را انتخاب کنم؟
    نوشته شده توسط maktab در بخش C#‎‎
    پاسخ: 24
    آخرین پست: پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 10:57 صبح
  4. سوال: رابطه بین طراحی سایت و گوگل
    نوشته شده توسط hesam67_b در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 16 فروردین 1390, 14:04 عصر
  5. مقاله: سردرگمی میان Frameworkهای PHP - کدام یک را باید برگزید؟
    نوشته شده توسط feedsimba در بخش PHP
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 01 اسفند 1387, 19:50 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •