نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: مهارت متوسط در برنامه نویسی تحت وب با دات نت

مهارت متوسط در برنامه نویسی تحت وب با دات نت

سلام دوستان
    من حدود 5 سال قبل تا حدودی با asp.net کار کردم روی یه پروژه اما بعد ولش کردم و الان دوباره می خوام برم سراغ برنامه نویسی تحت وب با استفاده از دات نت.

لطفا راهنمایی نمایید چه کتابی رو دست بگیرم و بخونم؟
    راستش نمی دونم باید Asp.net رو ادامه بدم یا برم سراغ Asp.net mvc?
    سپاسگزار می شم پاسخ بدید.

نقل قول: مهارت متوسط در برنامه نویسی تحت وب با دات نت

سلام.
    پیشنهاد من به شما اینه که حتما ASP MVC رو شروع کنید. یکی از دلایل بسیار مهم اینه که در ASP MVC از معماری سه لایه پشتیبانی می شه و خیلی حرفه ای قسمت های مربوط به ارتباط با پایگاه داده، لایه منطق تجاری و رابط کاربری از هم متمایز می شه. همچنین در web form از view state ها استفاده می شد که پهنای باند زیاد و درنتیجه زمان زیادی مصرف می کرد که در ASP MVC حل شده. از طرفی در web form از Querystring استفاده می شد که در ASP MVC با Rout System حل شده.
    در کل نظر بنده اینه که MVC بسیار حرفه ای تر از WebForm است.

ممنون از راهنمایی شما دوست گرامی.
    سوال دیگه ای دارم .. برای یادگیری asp.net mvc آیا نیاز به دانش سطح بالایی از asp.net هست یا خیر؟

سلام.
    خیر اما به عنوان پیش نیاز بهتره با ASP، سی شارپ و لینکیو آشنایی داشته باشید.

هیچ نیازی به ASP.NET Web Form برای یادگیریه asp.net MVC نیست ، این 2 با هم هیچ ارتباطی ندارن .
    پیش نیاز های شما برای یادگیری MVC آشنایی با html , css و سطح معقولی از #C هست و در مراحل بعد یادگیری مباحث پیشرفته تر مثل Unit Testing , Design Patterns , ... .

متشکرم جناب تاجیک از راهنمایی تون
    راستش نم باید زمینه تخصصی ام رو مثل شما ببرم به سمت وب و مشخصا asp.net mvc , jquery , Java script, ef , angular
    میشه بپرسم شما در طول چه مدتی هست که این فیلدها رو کار می کنید و حدودا چقدر زمان لازم هست تا کسی که با C#‎ آشنایی داره راه بیفته؟

شما باید دائم در حال مطالعه باشید ، هیچ زمانی نمیشه بگید که دیگه نیازی به یادگیری نیست و همه چیز رو بلد هستید .
    اگر با #C آشنایی متوسط و معقول دارید ، شروع کنید به یادگیری مباحث پیشرفته تر مثل Events , Delegates , Repository , Unit Of Work , DI , IOC و بعد مباحث پیشرفته تر Entity Framework مثل Lazy Loading , Eager Loading و ... .

برای یادگیری Angular باید وقت بیشتری بزارید ، اگر با انگولار کار کرده باشید میدونید که باهاش سایت های بزرگی مثل Gmail پیاده سازی شده و بسیار گسترده هستش و مباحث زیاد و تقریبا سنگینی داره که نیاز به آشنایی نسبتا پیشرفته با Javascript داره و بنظرم حداقل 5 تا 6 ماه وقت برای یادگیری انگولار 2 حداقل برای سطحی متوسط لازمه .

تاپیک های مشابه

1. سوال: برنامه نویسی تحت وب با Django
    نوشته شده توسط yesno22 در بخش دیگر زبان های اسکریپتی
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 06 آذر 1396, 17:53 عصر
  2. برنامه نویسی تحت وب با دلفی
    نوشته شده توسط Iman_a13 در بخش توسعه نرم افزار تحت وب
    پاسخ: 13
    آخرین پست: پنج شنبه 26 فروردین 1389, 23:14 عصر
  3. پاسخ: 0
    آخرین پست: دوشنبه 11 آبان 1388, 20:58 عصر
  4. استفاده از فایل های اتوکد در برنامه نویسی تحت وب
    نوشته شده توسط یاسر مددیان در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 26 آبان 1387, 08:05 صبح
  5. برنامه نویسی تحت وب با jsp
    نوشته شده توسط elham621758 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 01 تیر 1386, 00:03 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •