نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: کمک در انتخاب پایگاه داده

کمک در انتخاب پایگاه داده

سلام دوستان، من برنامه نویس php هستم و قصد ساخت شبکه اجتماعی را دارم ولی برای انتخاب پایگاه داده کاملا گیچ شدم و نمی دونم از کدوم شروع کنم ولی اینو میدونم mysql برای داده های بالا(حجیم) مناسب نیست میشه به من بگید من کدوم دیتابیس را انتخاب کنم و نکته دیگه اینکه من جاهایی شنیدم از پایگاه داده به صورت ترکیبی استفاده می کنند میشه در این مورد هم توضیح بدید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    tehran

نقل قول: کمک در انتخاب پایگاه داده

با سلام
    در مورد استفاده ی از mysql در شبکه های اجتماعی باید بگم که فیسبوک از اول با این پایگاه داده شروع به کار کرد ولی خوب چیزی که مسلم هستش اینه که با تنظیمات خیلی بهینه ازش استفاده کردن.
    بله زمانی که داده هاتون خیلی زیاد بشن دیگه بنا به نوع داده ها شاید بهتر باشه که از یک سری پایگاه داده ی دیگه استفاده کنید. ولی نکته ای که وجود داره اینه که باید ببینید که سیستمتون خواندن یا نوشتن بیشتری داره و نحوه ی خواندن و نوشتن هم می تونه مهم باشه در انتخاب پایگاه داده ای که می خواید انتخاب کنید. چرا که هر کدوم از این پایگاه داده های nosqlی بنا به اون ساختار درونی خودشون در یکی از این دو مناسب هستن. یه ویژگی دیگه ای که این ها می تونن دارن توسعه پذیری اونها هستش که دو نوع هستش: ۱. به صورت افقی: یعنی تعداد سرورهاتون رو هرچی بیشتر بکنید اون پایگاه داده بتونه از اونها استفاده کنه. ۲. به صورت عمودی: هر چه سخت افزار سرورهاتون رو قدرتمندتر کنید بتونه اون رو پشتیبانی کنه.
    برای مثال، شما پایگاه داده ای که برای یک شبکه ی اجتماعی نیاز دارید باید به این صورت باشه که خواندن زیاد و پیچیده ای می خواد تا بتونید اطلاعات هر فرد رو استخراج کنید و از طرفی دوستان اون رو مشخص کنید که این کارها میتونه در هر نمایش پروفایلی تکرار بشه. نوشتن هاتون زیاد مهم نیستن به اندازه ی خواندن ها.
    اینها نکاتی هستش که باید بهش توجه کنید. بهتره که این موارد رو در نظر نظر بگیرید و در جستجوهاتون براساس این نکات موردی که مناسب سیستموتون هستش رو انتخاب کنید.

نقل قول: کمک در انتخاب پایگاه داده

از پایگاه داده های no SQL استفاده کنید

سردنده جوشی

تاپیک های مشابه

1. کمک در انتخاب پایگاه داده مناسب
    نوشته شده توسط ArianProg در بخش تحلیل و طراحی بانک اطلاعات
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 28 مرداد 1392, 16:49 عصر
  2. گفتگو: کمک در طراحی پایگاه داده سایت یک مدرسه
    نوشته شده توسط naser_feb8646 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 19 فروردین 1391, 00:11 صبح