نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: یک کانکشن برای همه

یک کانکشن برای همه

سلام به کاربران و اساتید محترم
    چطور میتونم ی بار فقط کانکشن استرینگ رو تعریف کنم و توی همه ی فرم ها و کل برنامه ازش استفاده کنم؟
    و اگه میشه بگید چطور میشه ی فایل config.ini کنار برنامه باشه و کانکشن توی اون باشه یا از اون مقدار ایپی و ... وارد بشه که اگه سرور عوض شد از توی اون کانفیگ انجام بشه؟

کاربر دائمی آواتار ebrahim.rayatparvar
    محل زندگی
    https://www.youtube.com/c/zangclass

نقل قول: یک کانکشن برای همه

میتونی یه کلاس طراحی کنی که تو برنامه های بزرگک همین کار رو میکنن یه کلاس برای کانک به بانکت حالا استاتیک میکنی کلاست رو یا نه دیگه بستگی به طراحی خودت داره.

نقل قول نوشته شده توسط ebrahim.rayatparvar مشاهده تاپیک
    میتونی یه کلاس طراحی کنی که تو برنامه های بزرگک همین کار رو میکنن یه کلاس برای کانک به بانکت حالا استاتیک میکنی کلاست رو یا نه دیگه بستگی به طراحی خودت داره.
    ممنون بعد از اون چطور این کانفیگ رو از برنامه خارج کنم و توی ی فایل config بزارم که اگه سرور عوض شد بشه دستی اونو عوض کرد؟

محل زندگی

تو فایل کانفیگ اگه بخای بزاری نیازی به کلاس دیگه نیست. لینک زیر فکر کنم گویای همه چی باشه :

لینک

ولی اگه از روش کلاس یا کانفیگ میخوای استفاده کنی در نظر بگیر میخوای برنامه تو، توی شبکه یه شرکت نصب بشه و همه کلاینت ها وصل بشن بهش نمیتونی بیای config رو دستی دست بزنی بهتره برای این کا بیای تو فرم لاگینت البته عموما من دیدم و خودمم این کار رو میکنم یه بخش تنظیمات بزاری که کاربر بره داخلش و آدرس سرور مورد نظر رو بده چون برای مشتری متفاوت فقط آدرس سرور تغییر میکنه نه کل کانکشن.

نقل قول نوشته شده توسط ebrahim.rayatparvar مشاهده تاپیک
    تو فایل کانفیگ اگه بخای بزاری نیازی به کلاس دیگه نیست. لینک زیر فکر کنم گویای همه چی باشه :

لینک

ولی اگه از روش کلاس یا کانفیگ میخوای استفاده کنی در نظر بگیر میخوای برنامه تو، توی شبکه یه شرکت نصب بشه و همه کلاینت ها وصل بشن بهش نمیتونی بیای config رو دستی دست بزنی بهتره برای این کا بیای تو فرم لاگینت البته عموما من دیدم و خودمم این کار رو میکنم یه بخش تنظیمات بزاری که کاربر بره داخلش و آدرس سرور مورد نظر رو بده چون برای مشتری متفاوت فقط آدرس سرور تغییر میکنه نه کل کانکشن.
    خب حالا طراحی من از این قراره که توی صفحه اصلی پروژه ی تب جدید اضافه کردم که اسمش تنظیمات اتصال هست که از کاربر ایپی سرور و ... رو میگیره و درست هم کارگزاری شده و کار هم میکنه کاملا سالم.
    ولی هر بار که برنامه بسته و باز میشه باید دوباره اطلاعات رو وارد کنه .
    میشه ی دکمه ی سیو طراحی کرد که طرف با فشار دادن اون دکمه ، اطلاعات اتصالش توی ی فایل تکست ذخیره شه و با باز کردن برنامه دوباره همون اطلاعات دفعه قبل لود بشه؟

محل زندگی

این بستگی داره چطور طراحی کنید یا میتونید تو یه فایل تکست ذخیره کنید یا فایل XML یا تو setting خود سلوشن یک متغییر از نوع رشته ای تعریف کنید و آدرس سرور رو در اونجا ذخیره کنید و هر بار برنامه داره میخاد بالا ار اونجا لود کنید یا تو همین Setting میتونید یه متغعییر از نوع Connection string هم معرفی کنید.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 02 بهمن 1391, 18:25 عصر
  2. اشتراک یک آرایه برای همه کاربران روی RAM
    نوشته شده توسط mehdi_kamari در بخش PHP
    پاسخ: 17
    آخرین پست: پنج شنبه 02 اسفند 1386, 14:17 عصر
  3. ارسال یک فایل برای همه کاربران در LAN
    نوشته شده توسط keshvad در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 14 اردیبهشت 1385, 07:03 صبح
  4. یک DataAdapter برای همه Queryها
    نوشته شده توسط روح اله معینی زاده در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 02 آذر 1383, 14:01 عصر
  5. یک پیشنهاد برای همه (ایجاد مجموعه‌ای از کامپوننتها)
    نوشته شده توسط ramin_rp در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 13
    آخرین پست: پنج شنبه 17 مهر 1382, 21:45 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •