نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: سردرگمی در چگونگی استفاده از کنترلها و ... asp.net mvc

Question سردرگمی در چگونگی استفاده از کنترلها و ... asp.net mvc

درود
    من دارم با asp.net mvc یه سایت اخبار فناوری می نویسم
    ابتدا رفتم با سی اس اس و بوت استرپ ظاهر همه برگه های سایت رو نوشتم و حالا میخوام بخش کدنویسی رو توی ویژوال استودیو انجام بدم/
    اما راستش بدجور گیج شدم.یعنی مثلا من تو این سایت جداول زیر رو تو بخش مدل پیاده کردم:
    منو/زیرمنو/پستها/دیدگاه ها/آگهی های بنری/پیوندهای سایت و...

خب الان به طبع قالب ثابت رو که توش منوی سایت و بخش آگهی و پیوندهای سایت هم هست رو توی لی اوت اصلی قرار میگیره /حالا مثلا اکشن بارگزاری منو و آگهی و پیوندهای سایت رو باید تو کدوم کنترلر یا کنترلرها باید قرار بدم؟!
    مثلا منو رو تو کنترل مربوط به پست ها؟ یه کنترل بنام home بسازم و همه اینها رو توش قرار بدم یا بهتره برای هر کدوم از جداول منو و آگهی و پیوندها یه کنترل جداگانه بسازم؟!!!
    ببینید من از نظر فنی با دیدن فیلمهای آموزشی mvc رو یاد گرفتم اما تو نحوه بکار گیریش گیج میزنم.با asp.net این مشکل رو نداشتم چون روند کار خیی توش مشخص بود اما تو ام وی سی روال کار رو هنوز یاد نگرفتم.خواهش میکنم یه جوری اینکه چطور باید کنترل ها و ویو ها رو دسته بندی کنم توضیح بدید
    ضمنا یکی دو تا پروژه مثه MVCMusicSore رو دیدم اما بدردم نخورد چون ساختارش با چیزی که دارم مینویسم فرق داره

نقل قول: سردرگمی در چگونگی استفاده از کنترلها و ... asp.net mvc

چیزی که میخواید دقیقا به Html.Action و ChildActionOnly و Partial View مربوط میشه و اگر جستجو کنید براحتی بهش میرسید .
    شما میتونید یک اکشنی بنویسید که مثلا فقط ویو Menu Bar رو نمایش بده ، ویو Menu Bar رو داخل یک Partial View قرار میدید و این ویو از Layout استفاده نمیکنه .
    در ویو اصلیتون این اکشن رو با Html.Action فراخوانی میکنید که باعث میشه در قسمتی که میخواین اون Partial View نمایش داده بشه .

اطلاعات بیشتر : http://www.c-sharpcorner.com/article...n-Asp-Net-mvc/

سلام از لینک زیر کمک بگیر
    http://www.dotnettips.info/post/803/asp-net-mvc-1

چیزی که میخواید دقیقا به Html.Action و ChildActionOnly و Partial View مربوط میشه و اگر جستجو کنید براحتی بهش میرسید .
    شما میتونید یک اکشنی بنویسید که مثلا فقط ویو Menu Bar رو نمایش بده ، ویو Menu Bar رو داخل یک Partial View قرار میدید و این ویو از Layout استفاده نمیکنه .
    در ویو اصلیتون این اکشن رو با Html.Action فراخوانی میکنید که باعث میشه در قسمتی که میخواین اون Partial View نمایش داده بشه .

اطلاعات بیشتر : http://www.c-sharpcorner.com/article...n-Asp-Net-mvc
    سلام از لینک زیر کمک بگیر
    http://www.dotnettips.info/post/803/asp-net-mvc-1
    گفته های شما دوستان درسته /اما اینها همه اونچیزایی که من میخواستم نیست.حرفم یکم کلی تره.ببینید من تو آموزشهایی که دیدم همش اینجوری که با یه الگوی خیلی ساده پیش میرن/یعنی سه تا پوشه داریم که تو پوشه مدل کلاسی هست برای اتصال و ایجاد پایگاه داده و کلاسهایی داریم "صرفا" برای ایجاد جداول اون پایگاه داده که پروپرتی هاش نقش کالمنهاش رو بازی می کنند/بعد یه پوشه دیگه بنام کنترلر که عینا از روی انتی تی های بخش مدل ساخته میشن با یه سری متد بنام اکشن که برا هر کدوم یه ویوی جداگانه باید تعریف کرد.این تمام چیزی که تو همه اموزشهای تصویری و نوشتاری من از الگوی استاندارد ام.وی.سی دیدم/البته چیزایی مثه میگریشن و ... هم هستند اما کلیت الگوی اموزشی همینی که گفتم
    اما وقتی به پروژه های قابل دانلود برای نگاه کردن به کدها و الگوبراداری نگاه میکنم با الگوییی که تو اموزها گفته شده گهگاه کلی فرق داره/مثلا تو ی پروژه تو پوشه مدل چندتا کلاس(جدول)وجود داره اما تو پوشه کنترلر دوتا کلاس کنترلر بیشتر نیست!؟/ یا تو پوشه مدل یه ان.تی.تی برای لاگین ساخته که دو تا پراپرتی یوزرنیم و پسورد داره و باز یه ان.تی.تی دیگه برای ثبتنام با پراپرتی های مربوطه ساخته و متناظر هرکدوم هم کنترلر؟!!! خب این چه کاریه کار ساده تر که تو اموزها هم اومده اینکه برای موجودیتی بنام یوزر یه ان.تی.تی با همه پراپرتی های موزرد نیاز بسازه با یه کنترلر واحد که توش اکشنهای لاگین و ثبتنام وجود داشته باشه/
    درکل حرفم اینه میشه یه الگوی استاندارد که ما باید طبق اون پوشه بندی کنیم و طبق اون مدلها و کنترلرها و اکشنها و ویوها رو تعریف کنیم رو معرفی کنید ؟
    گمونم حرفم با موضوع لینک زیر مربوط باشه
    http://www.dotnettips.info/post/842/ef-code-first-12

بحث اینه که هر کسی یک سلیقه ای داره و شما دوتا برنامه نویس رو نمیتونید پیدا کنید که پروژه هاشون رو به یک شکل ستاپ کنن.
    هر کسی یک تجربه و یک ایده ای برای کار داره که به مرور زمان بدست میاد.

مشکل دیگه اینه که نیازمندی های هر پروژه با پروژه ی دیگه فرق داره. یک روش مشکل همه ی پروژه هارو حل نمیکنه.

به نظرم شما بیش از حد به ساختار پروژه ها وسواس نشون میدید. با توجه به چیزهایی که آموختید جلو برید. اگر ایرادی بود اصلاح کنید. یا در پروژه های بعدی تصمیم بهتری بگیرید. به هرحال پروژه ی اول شماست.

من بیش از 5 سال است که با MVC کار میکنم و هر پروژه ی جدید رو با تغییراتی نسبت به گذشته پیش میبرم . حتی اگه پروژه های امروزم رو با یک سال گذشته مقایسه کنم میبینم که تغییرات زیادی دادم و روشم رو خیلی عوض کردم. هر روز آدم چیز جدیدی یاد میگیره و هر روز هم باید تصیمیمات بهتری بگیره.

من میتونم بگم خودم پروژه هارو چطور تنظیم می کنم ولی همونطور که من هیچوقت از الگو یا ایده ی یک نفر دیگه نتونستم صد در صد استفاده کنم شما هم نخواهید توانست. همیشه راه بهتری هست.

شما هیچوقت یک الگو یا مدل یا سیستمی که بهترین باشه پیدا نمیکنید تا زمانی که سبک خودتون رو پیدا کنید که این هم نیازمند زمان است.

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشکل در استفاده از login خود asp.net بر روی هاست
    نوشته شده توسط saman_r21 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 04 آذر 1392, 16:47 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 23 شهریور 1392, 19:19 عصر
  3. مشکل در استفاده از جاواسکریپت با asp.net
    نوشته شده توسط olkamiz در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 15 تیر 1387, 20:56 عصر
  4. مشکل در استفاده از جاواسکریپت با asp.net
    نوشته شده توسط olkamiz در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 08 تیر 1387, 14:41 عصر
  5. مشکل فارسی در اطلاعات دریافتی از MySQL توسط ASP.NET 2005
    نوشته شده توسط farzad_vb62 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 23 فروردین 1387, 15:59 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید