سلام.

من یک برنامه ای رو می نویسم که توش نیاز دارم از یک ادرسی یک فایلی رو دانلود کنم . محیط برنامه نویسیم تو کدبلاکز هست و در ویندوز هفت و برنامه هم کلا برای ویندوز نوشته میشه .

برای دانلود فایل من از کتابخونه های curl , URLDownloadToFile استفاده کردم اما تو هر دو مشکل دارم .

تو کتابخونه curl که اصلا نمی تونم تو پروژه ها استفاده کنم . کدبلاکز اصلا نمی شناسه . کلی آموزش و گروه تلگرامی پرسیدم راهنمایی کردن اما جواب نداد . اون گذاشتم کنار .

استفاده از URLDownloadToFile هم آسون هست ولی مشکل اصلیم urlmon.h هست که اولا تو خوده کدبلاکز نیست این کتابخونه رو هم نمی شناسه . از dll نمی خوام استفاده کنم چون نیاز به رجیستری هست . دوستان گفتند برای حلش از windows sdk استفاده کنم که اونم برای ویندوز 7 نصب انلاین هست و تو قسمت رجیستری خطا میده .

تو winsocket هم گویا فقط برای ftp هست که چون url ام اینترنتی هست قابل استفاده نبود .

در کل یک راهنمایی می خوام برای اینکه یک فایلی رو از اینترنت دانلود کنم و طوری باشه که تو سیستم های مختلف ( ایکس پی تا ده ) قابل اجرا باشه بدون نیاز به dll یا ... که کاربر نصب کنه .( متاسفانه منبع خوبی برای برنامه نویسی شبکه و اینترنت برای سی پلاس در ویندوز نیست )

سوال بعدیم :در استفاده از یک کتابخونه برای فشرده سازی و اکسترکت کردن فایل zip هست . libzip استفاده کردم اما باز هم کدبلاکز این کتابخونه یا توابعش رو نمی شناسه .

سوال آخر : من تو کدبلاکز کدی که می زنم فرقی نداره تو چه ویندوزی اجرا بشه (ایکس پی و ... ) و با چه نسخه ای ( 32 یا 64 بیتی ) اما وقتی تو ویژوال استدیو یا ... کد میزینم با اینکه ریلیز تو 32 میزارم اما اجرا نمیشه و هنگام اجرا خطایی میده که میگه این برنامه برای این نسخه از ویندوز (32 بیتی ) نیست . آیا راه حلی دارید که بشه در ویژوال استدیو فایل رو در نهایت طوری کامپایل و ساخت که برای هر دو نسخه 32و64 بیتی قابل اجرا باشه .