نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

شاید شما هم با انگلیسی ماندن اعداد در MicrosoftWord هنگام تایپ فارسی مشکل دارید، اینجا مشکل یک راهکار ساده دارد.

چگونگی حل مشکل تایپ اعداد فارسی در MS Word 2003 :
    اگر هنوز از نسخه قدیمی ورد ( Word 2003 ) برای تایپ کردن نامه و نوشته های خود استفاده می کنید برای هماهنگ کردن اعداد با متن نوشته کافی است که از منوی Tools به قسمت Options بروید . در پنجره باز شده بر روی زبانه Complex Scripts کلیک نمایید . حالا ، در قسمت General و از کادر کشویی روبروی عبارت Numeral ، گزینه Context را انتخاب کنید. این کار باعث می شود تا اعداد در نوشته های شما با همان زبانی که تایپ کرده اید نشان داده شوند. هیچ تغییر دیگری لازم نیست. در تمام پنجره ها بر روی OK کلیک کنید تا به صفحه اصلی برگردید و از تایپ کردن اعداد فارسی خود در نوشته های فارسی خود به صورت خودکار و در نوشته های انگلیسی شما اعداد به همان صورت انگلیسی نمایش داده شوند لذت ببرید.
    چگونگی حل مشکل تایپ فارسی اعداد در MS Word 2007 و نسخه های جدیدتر :
    در نسخه ۲۰۰۷ و بالاتر مانند ورد ۲۰۱۰ به خاطر تغییرات ظاهری و منوها شما باید راهی دیگر را برای تایپ فارسی اعداد در پیش بگیرید. برای این مسئله در ابتدا شما برروی File کلیک می کنید (در نسخه ۲۰۰۷ آرم MS) سپس بر روی Word Options کنید.
    بعد از انتخاب گزینه Word Options ، پنجره Word Options باز می شود، در این پنجره قسمت Advanced را انتخاب می کنید و سپس قسمت Show Document Content را پیدا می کنید. در این قسمت شما به دنبال عبارت Numeral بگردید، پس از پیدا کردن این عبارت مقدار آن را به Contex تغییر بدهید.

کاربر جدید
    محل زندگی
    در حال حاضر اصفهان. اما همیشه آرزو داشتم در قم ساکن بودم

نقل قول: چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

سلام من طرفدار برنامه هاي رايگان هستم و سالهاست microsoft word رو كلا فراموش كردم! براي اونهايي كه مثل خودم ميخوان از openoffice يا libreoffice كه بدون هيچ محدوديت و ناديده گرفتن حقوق سازنده، ميشه روي هر سيستمي بطور نامحدود ازش به رايگان استفاده كرد، بگم كه براي اينكه اعداد مطابق با متن نوشته بشن، از منوي tools options رو انتخاب كنين. بعد هم language, complex text layout و در اونجا numerals رو بر روي context قرار بدين. با تشكر از مطلبتون كه با ديگران به اشتراك گذاشتين.

تاپیک های مشابه

1. فارسی کرن اعداد در microsoft report
    نوشته شده توسط nasim bahari در بخش VB.NET
    پاسخ: 8
    آخرین پست: یک شنبه 09 تیر 1392, 17:09 عصر
  2. پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 18 آبان 1390, 18:59 عصر
  3. پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 18 آبان 1390, 09:18 صبح
  4. سوال: اشاره گر چیست و چگونه در #C پیاده سازی می شود؟
    نوشته شده توسط haghft در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 24 اردیبهشت 1390, 22:46 عصر
  5. سوال: چگونه تشخیص دهیم برنامه ما در چه ویندوزی اجرا می شود؟
    نوشته شده توسط حسین محمدی در بخش برنامه نویسی با MFC و ++Visual C
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 12:50 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •