نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: لطفا درمورد قانون کپی رایت کمکم کنید آیا مواردی که ذکر می کنم نقض کپی رایته؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یاسوج

Post لطفا درمورد قانون کپی رایت کمکم کنید آیا مواردی که ذکر می کنم نقض کپی رایته؟؟

سلام ببخشید اگه سوالم رو جای مناسبی ننوشتم لطفا تغییر مکانش بدید اگه میشه. ممنون
    آیا این موارد نقض کپی رایته ؟؟
    ۱- اگر کسی برای درست کردن یه قالب خبری به چنتا سایت خبری سر بزنه بعد مثلا توی قالب یکی از این سایت ها از یکی از قسمت های اون خوشش بیاد و از اون الگو بگیره یا یه قسمت از قالبش رو مثل اون درست کنه نه همش رو این نقضه کپی رایته؟؟
    ۲- اگه کسی برای درست کردن یه قالب به چنتا سایت دیگه سر بزنه و از تجزیه و تحلیل قالب اون سایت های دیگه مثلا چنتا سایت خبری یه قالب بسازه این چی این نقض کپی رایته ؟
    ۳- اگه مثلا من به هنگام طراحی سایت در حین کار طراحی سایت به یه مشکلی بر بخورم مثلا در پیاده سازی یک قسمت از سایت مشکل پیدا کنم مثلا بخوام یه منوی ریسپانسیو در قالبی که می خوام بسازم پیاده کنم وبلد نباشم در این رابطه در اینترنت جستجو کنم و یه چنتا سایت در این رابطه مثلا آموزش داده باشن اگر انسان از روی این آموزش ها و کدهایی که توی این آموزش ها هست اون منو رو طراحی کنه اینم میشه شامل قانون کپی رایت؟ یا مثلا توی قالبش می خواد بخش ورود به سایت با ajax رو پیاده کنه و بلد نیست و توی یه سایت دیگه مثلا آموزشی وجود داره تحت عنوان آموزش ورود به سایت وردپرس با ajax اگه ما از رو این آموزش پیش بریم و اون چیزی که مد نظرمون هست رو پیاده کنیم اینم میشه شامل قانون کپی رایت اگه اون سایت درش قانون کپی رایت وجود داشته باشه ؟؟
    ۴- اگر توی سایتی مثل www.w3schools.com یکسری مثال آماده با jquery یا css باشه مثلا مثال یه اسلایدر با jquery و css باشه اگه ما طبق اون مثال توی اون سایت اونو در قالب خودمون پیاده کنیم این چی این هم جزء کپی رایته و نقض در کاره ؟

اینا هم شاید با موضوع سوال ارتباط خیلی زیادی نداشته باشه اگه اینطور بود این ها رو جدا حساب کنید

۵-اگر مثلا قصد طراحی یه قالب رو داشته باشم که بخوام از اون استفاده تجاری بکنم اگر در اسناد این قالب از یه فایلی استفاده بکنم که مثلا تحت مجوز gpl3.0 یا gpl2 مشتق شده باشه دیگه نمی تونم از اون استفاده تجاری بکنم و اگه بکنم نقضه ؟؟ اگر اینطور باشه و من اون فایل هایی رو که تحت این مجوز ها هستن از تو اسناد پروژم حذف کنم باز هم نمی تونم استفاده تجاری کنم ؟؟
    ۶-اگر کتابخونه ای مثلا یه کتابخونه ی جی کوئری رو یه نفر بنویسه و تحت مجوز mit منتشر کنه آیا دیگه استفاده از اون هیچ محدودیتی نداره یا این که نه شرایط داره باز و مثلا نیاز به ارجاع به منبع باشه یا نیاز به آوردن نسخه ای از متن لایسنس در کنار فایل باشه و...

ممنون اگه کسی راهنمایی بکنه چون در بعضی از موراد خیلی دچار مشکل شدم و شک و شبه های زیادی برام نسبت به یه مواردی پیدا میشه شاید اگه کسی متوجهم کنه این شک و شبه ها رفع بشن انشاءالله ممنون

کاربر دائمی آواتار moslem.hady
    محل زندگی
    پشت میز کامپیوتر

نقل قول: لطفا درمورد قانون کپی رایت کمکم کنید آیا مواردی که ذکر می کنم نقض کپی رایته؟؟

اولا که توی ایران قانون کپی رایت درست حسابی نداریم. ولی:
    1- خیر
    2- خیر
    3- قطعا خیر
    4- قطعا قطعا خیر
    5-6- نمیدونم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    یاسوج

نقل قول: لطفا درمورد قانون کپی رایت کمکم کنید آیا مواردی که ذکر می کنم نقض کپی رایته؟؟

الان توی ایران خیلی ها هستند که نسبت به قانون کپی رایت اهمیت میدن و براشون مهمه بله شاید افرادی هم باشند که نسبت به این موضوع اهمیت زیادی ندن ولی خوب همه که اینطور نیستند و اینکه ممنون اگه افراد دیگه هم این پست رو ببینن لطفا نظرشون رو بگن اصلا شاید من برداشتم از کپی رایت اشتباه باشه

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

مواردی که ذکر کردید شامل قانون کپی رایت نمیشه.
    مگر اینگه تولیدکننده در لایسنس ذکر کرده باشه. مثلا ذکر کرده باشه که هرگونه کپی برداری از ایده طراحی سایت حرام است و از این قبیل مسایل.
    سابقا برخی سایتهای دانلود معروف، قالب طراحی سایت رو از هم الگوبرداری میکردن و بینشون اختلافهای زیادی رخ میداد !

مطلب زیر رو حتما ببینید
    http://p30download.com/fa/entry/31649/

تاپیک های مشابه

1. سوال: لطفا در مورد این کد کمکم کنید (htaccess)
    نوشته شده توسط mahmod2000 در بخش PHP
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 11 خرداد 1392, 11:40 صبح
  2. لطفا در طراحي كارتكس انبار كمكم كنيد
    نوشته شده توسط aghl2004 در بخش Access
    پاسخ: 12
    آخرین پست: چهارشنبه 23 فروردین 1391, 22:05 عصر
  3. آموزش: لطفا در تنظیم این کد کمکم کنید
    نوشته شده توسط hamed_hymn در بخش PHP
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 21 اسفند 1390, 09:42 صبح
  4. گفتگو: سلام لطفا در نوشتن اين پروژه کمکم کنید(مديريت كلاس ها)
    نوشته شده توسط jahanmanesh در بخش VB.NET
    پاسخ: 13
    آخرین پست: پنج شنبه 22 بهمن 1388, 14:59 عصر
  5. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 12 آبان 1382, 00:14 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •