نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: استفاده از telegram api

استفاده از telegram api

با سلام
    کسی می دونه چه جوری می تونم از api های تلگرام برای ساخت یک کلاینت تلگرام استفاده کنم. نمی خوام از بات استفاده کنم. اگه کسی بلده می شه یک مثال برای شروع قرار بده. من خیلی تو نت جست و جو کردم ولی یک متن مناسب برای افراد تازه کار پیدا نکردم
    ممنون میشم اگه کسی بلده کمک کنه

کاربر دائمی آواتار vahid-p
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: استفاده از telegram api

بات چندان پیچیدگی نداره. اما شما میخواید با استفاده telegram api نرم افزار یا اپلیکیشنی بنویسید که کار ساده ای نیست در نتیجه "برای افراد تازه کار پیدا نکردید" خب چون اصلا مناسب تازه کارها نیست.
    این کار خیلی سر راست نیست و تقریبا کمتر بهش پرداخته میشه چون اولا کار هر کس نیست و دوما تقریبا اپلیکیشن های موجود خودشون از سورس کدهای تلگرام استفاده می کنند. پنج نمونه موجوده دسکتاپ، وب، اندروید و آی او اس و مک او اس. خب هر کدوم از این ها مثال هایی از کلاینت تلگرام هستند که در اینترنت کدشون موجوده. من مثال دیگه ای ندیدم (لااقل اپلیکیشن هایی که سورس کد تلگرام رو تغییر میدن کدشون رو منتشر نمیکنن)

هر چند استفاده از api هاش زیاد تفاوتی با bot api نداره اما مسائل مربوط به امنیت، احراز هویت و رمزنگاریش کار رو پیچیده میکنه مگر اینکه لایبرری برای اینکار پیدا کنید (که خوشبختانه برای جاوا پیاده سازی mtproto موجوده : https://github.com/ex3ndr/telegram-mt)

چنین کارهایی جالبه و اگر بتونید انجام بدید یعنی توانایی خوبی در این زمینه دارید، اما نیازمند صرف وقت و تحقیق هست. از مثال کلیشه ای و تکراری نیست که همه جا کدش موجود باشه و صد تا آموزش بشه براش پیدا کرد. باید با مستندات خود تلگرام بتونید چنین نرم افزاری رو بسازید

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: استفاده از توابع API در Telegram
    نوشته شده توسط farokh110 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 26
    آخرین پست: یک شنبه 01 بهمن 1396, 11:07 صبح
  2. سوال: افزودن Contact جدید با استفاده از Telegram API
    نوشته شده توسط Mohsen_Fotouhi در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 25 دی 1395, 12:53 عصر
  3. سوال: استفاده از Telegram Api در جاوا
    نوشته شده توسط hyl_piano در بخش برنامه‌نویسی جاوا
    پاسخ: 4