نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: سوال: پشتیبان گیری از دیتابیس

Question سوال: پشتیبان گیری از دیتابیس

سلام
    توی جاوا چطوری میتونم از دیتابیسی که روی هاست هست (mysql) بک آپ گیرم؟
    یعنی توی یه فرم مشخصات سرور رو بدم آدرس ذخیره دیتابیس رو بپرسه و دیتابیس رو توی مسیری که دادم دانلود کنه

نقل قول: سوال: پشتیبان گیری از دیتابیس

کسی بلد نیست یا راهی نداره تو جاوا برای این کار؟

کاربر دائمی آواتار vahid-p
    محل زندگی
    تهران

اینکه کسی جواب نمیده تو این انجمن براتون جای تعجب نباشه، چون فعالیتش تقریبا به صفر میل میکنه. در نتیجه باید خودتون بیشتر سعی کنید از منابع انگلیسی موجود در اینترنت استفاده کنید. برنامه نویسی به زبان جاوا بدون مطالعه مطالب انگلیسی تقریبا امکان پذیر نیست.

اما...
    چیزی که میخواید رو جاوا یا هر زبان دیگه ای براتون انجام نمیده. mysql خودش یه سری ابزارها داره. مثلا mysqldump برای بکاپ گیری استفاده میشه که فقط از طریق جاوا یا هر زبان دیگه ای میتونید اون رو فراخوانی کنید تا فایل رو ایجاد کنه (توسط Runtime.exec که در اصل مثل اجرا کردن دستور در command prompt ویندوز یا terminal لینوکس هست). از اونجایی که mysql به عنوان سرویس جدا از جاوا اجرا میشه، رو سیستم جدید باید تنظیم بشه. اگر همه چیز تنظیم باشه و با نوشتن mysqldump برنامه اجرا بشه راحت تو Runtime.exec هم همینو مینویسید. ولی اگر تنظیم نباشه بخواید مسیر فایل mysqldump رو بهش بدید سیستم به سیستم فرق میکنه.

در کل چنین چیزی رو سرچ بزنید: backup and restore mysql database using java
    یا برای بهتر دونستن Runtime.exec لینک روبرو رو مطالعه کنید: https://www.tutorialspoint.com/java/...ntime_exec.htm

دقیقا سوال من در همین مورده منم هرچی سرچ کردم و فیلم دانلود کردم با دامپ بک آپ گرفتن آموزش میداد میخواستم بدونم بدون اون مثلا مثل سی شارپ و اس کیوال سرور مستقیم نمیشه به دیتابیس متصل شد و بک آپ گرفت؟
    دقیقا حق با شماست متاسفانه نمیدونم چرا توی سایت های فارسی به ندرت آموزشی برا جاوا هستش و کسی جوابی میده.
    منم فقط توی یوتوب یا سایتهای انگلیسی همش میسرچم وقتی دیگه چیزی که میخوام پیدا نمیشه هم اونجا پست میذارم هم اینجا مزاحم شما میشم
    کاش خودم بلد بودم باید چیکار کرد فعالیت انجمن رو بالا میبردیم باهم

کاربر دائمی آواتار vahid-p
    محل زندگی
    تهران

نه راه دیگه ای نداره. البته یه راه نچندان خوب و اونم اینکه از کوئری select * into ... استفاده کنید ولی اگر اشتباه نکنم کل اطلاعات رو میخونه و در حافظه اصلی قرار میده و اگر دیتابیستون بزرگ باشه ممکنه به مشکل بربخوره.
    در کل mysqldump هم راه خوبیه، به هر حال اگر بخواید رو یک کامپیوتر استفاده کنید لزوما نیاز به تنظیمات اولیه داره.

به زبانش هم بستگی نداره.

و آخرین راه اینکه اصلا از mysql استفاده نکنید. و به جاش از dbms هایی مثل h2 استفاده کنید که کلا بر مبنای جاوا نوشته شدن و درون برنامتون قرار میگیره و نیاز به هیچ تنظیمات اضافه ای نیست. قبلش سرچ کنید ببینید بکاپ گیریش به چه صورت هست.

موفق باشید

تاپیک های مشابه

1. سوال: پشتیبان گیری از دیتابیس
    نوشته شده توسط arta.nasiri در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 12 دی 1389, 17:39 عصر
  2. پشتیبان گیری از دیتابیس
    نوشته شده توسط pedram_ns در بخش VB.NET
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 25 آذر 1389, 16:24 عصر
  3. پشتیبان گیری از دیتابیس SQL Server
    نوشته شده توسط love20 در بخش SQL Server
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 10 خرداد 1389, 10:57 صبح
  4. خطا درهنگام پشتیبان گیری از دیتابیس
    نوشته شده توسط m-alizadeh در بخش SQL Server
    پاسخ: 10
    آخرین پست: سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 09:18 صبح
  5. خطا درهنگام پشتیبان گیری از دیتابیس
    نوشته شده توسط m-alizadeh در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 22:43 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •