نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: وب سایت فول ایجکس

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

وب سایت فول ایجکس

سلام
    من تصمیم دارم یک وب سایت با asp.net mvc برنامه نویسی کنم ولی به صورت full ajax.
    می خوام ببینم بهتره از jquery.ajax استفاده کنم یا angular js و یا ....؟

ممنون می شم راهنمایی کنید.

نقل قول: وب سایت فول ایجکس

سلام..وقتی میگین فول ایجکس میشه همون Single Page Application
    بهتره که از فریم ورک های مخصوص به این کار استفاده کنید مثل Angularjs

تفاوت زیادی بین استفاده از Ajax در jQuery و انجام دادن پروژه با AngularJS هست.

اول اینکه AngularJS فوق العاده پیچیده تره. نسخه ی 1 اون دیگه برای پروژه های جدید استفاده نمیشه.
    نسخه ی 2و4 و ... هم باید TypeScript بلد باشید. و کلا دنیای متفاوتی داره (Node، NPM , WebPack)

دوم اینکه من دلیلی نمیبینم که یک سایت Full Ajax باشه. ممکنه بعضی از صفحات با استفاده از Ajax بهینه تر کار کنند اما این موضوع همیشه درست نیست.
    وقتی از Ajax استفاده می کنید باید به جاوا اسکریپت مسلط باشید. خیلی از قابلیت های ASP MVC که در Razor داشتید از دست میدید و بیشتر کار شما بین WebAPI و JavaScript میچرخه.
    سر انگستی اگر حساب کنیم زمان پیاده سازی پروژه ی شما دوبرابر میشه (اگر به جاوا اسکریپت واقعا تسلط داشته باشید)

به نظرم بهتره شما از قانون 80 به 20 پیروی کنید و فقط صفحاتی از سایت که خیلی با کابر در ارتباط هست رو به این روش پیاده کنید. مثلا دلیلی نداره که صفحه ی ویرایش پروفایل کاربر رو با ajax پیاده کنید چون عملا در طول سال 2 تا 3 بار بیشتر مورد استفاده قرار نمیگیره و خیلی فرق نمیکنه که ajax باشه با با سرور پیاده بشه.
    اما صفحه ای که لیست محصولات یک فروشگاه رو نشون میده توسط همه ی کاربرها مداوم در حال دیده شدنه و خوبه که با ajax پیاده بشه ، انیمیشن داشته باشه و سریع لود بشه.

کلا استفاده از angular یا به طور کلی Full SPA در یک پروژه ریسک بزرگیه. حتما باید تیمی کار کنید. حتما باید افرادی در تیم باشن که مهارت بالایی در این تکنولوژی داشته باشن و حتما باید از نظر هزینه ی وقت و پول دستتون باز باشه. در نهایت هم در بسیاری از موارد Full SPA چیزی زیادی به پروژه اضافه نمیکنه.

روش بهتر اینه که به صورت جزیره ای از اپ های کوچک در قسمتهای مختلف سایت استفاده کنید. برای این کار هم من فریم ورک Vue.js رو پیشنهاد میکنم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

ممنون از پاسخ ها

دوستان، من جستجو کردم نتونستم آموزشی که به فرض crud در asp.net mvc رو با فریم ورک Vue.js آموزش داده باشه پیدا نکردم، ممنون می شم اگه لینک آموزشی در این زمینه می شناسید معرفی کنید.

در آدرس زیر یک کد نمونه برای Crud در Vue.js پیاده شده. البته باید کدهای ajax رو به پروژه اضافه کنید.

https://github.com/codehaks/VueCrudD...e/Index.cshtml

تاپیک های مشابه

1. مشکل در طراحی وب سایت فول رسپانسیو
    نوشته شده توسط imdeveloper در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 11 تیر 1395, 20:37 عصر
  2. یک سوال مهم در مورد توسعه وب سایت!
    نوشته شده توسط مهدی فهمیده غلامی در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 16 مرداد 1384, 23:14 عصر
  3. مدیریت اطلاعات یک وب سایت آنلاین یا آفلاین؟
    نوشته شده توسط rsalimian در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 24 اسفند 1382, 02:00 صبح
  4. سورس پیدا کردن IP وب سایت به زبان #C
    نوشته شده توسط SSP_Software_team در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 17 آذر 1382, 07:48 صبح
  5. AdoConnection و SQL Server بروی وب سایت
    نوشته شده توسط Gladiator در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 27 آبان 1382, 10:25 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار