نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: دخیره و بازیابی تنظیمات و اطلاعات برنامه در فایلی به صورت باینری؟

دخیره و بازیابی تنظیمات و اطلاعات برنامه در فایلی به صورت باینری؟

سلام دوستان چه جوری میشه تنظیمات و اطلاعات برنامه رو در فایلی به صورت باینری ذخیره کرد . . . و مجددا اونو خواند و از اطلاعاتش استفاده کرد ؟

مثل فایل های مقلا اکسل که یه فایل Xls به ما میده و اون فقط با اکسل باز میشه اگر با NotePad باز کنیم عبارات نافهموم میاد . . .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: دخیره و بازیابی تنظیمات و اطلاعات برنامه در فایلی به صورت باینری؟

قبل از اینکه بخوام جوابت را بدم می تونی بگی چه جور اطلاعاتی میخواهی ذخیره کنی؟
    تا بهتر بهت بگم

پس اول دلیل اینکه چرا این سوال رو پرسیدم بگم و اینکه کلا میخوام چه کار بکنم . . .
    من دارم برنامه ای مینویسم که با یه نرمافزار تجاری ارتباط برقرار میکنه . . . این نرم افزار یه سری توابع API رو در اختیار ما گذاشته تا بتونیم باهاش ارتباط برقرار کنیم یعنی Dll اونو تو پرژه خودم اضافه میکنم و با توابعش با اون برنامه ارتباط برفرار میکنم . . . (مشابه همون ارتباط برقرار کردن با اکسل و محصولات آفیس)

طرز کار این برنامه تجاری اینطوریه که اطلاعات رو که از کاربر میگیره تو فایل خودش با پسوندی خاص (.sdb) دخیره میکنه که وقتی من تو NotePade بازش میکنم عبارت های نامفهوم میاد . . .

حالا توابع API که شرکت سازنده در اختیار برنامه نویس گذاشته کامل نیست یعنی نمیشه به تمام قسمت های برنامه کانکت شد و من میخوام اطلاعاتی رو به این برنامه تجاری بدم تو تو فایل خودش ذخیره کنه که نمیشه . . .

حالا من میخوام خودم مستقیم تو اون فایل (.sdb) اطلاعات رو بنویسم ولی ازش سر در نمیارم که کجا بنویسم یا چه جوری . . .

فقط میدونم این کار انجام شده چون نرم افزار مشابهی هست که این کارو کرده . . .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

خب حالا شد عزیزم
    ببین از اسم پسوندی که این شرکت برای ذخیره کردن فایلش انتخاب کرده میشه فهمید که به صورت بانک اطلاعاتی ذخیره می‌کنه (SDB)
    که نوع اطلاعات بانک اطلاعاتی اش را فکر نکنم اکسس باشه ولی بیشتر میدونم باید SQL باشه.

نکته ای که باید بگم اصلا جناب عالی نمیتونی اطلاعاتی داخل این فایل ذخیره شده را با ویژوال بیسیک چه بخونی و چه داخل چیزی بنویسی. ( البته منظور فقط Vb نبودا ، همه زبان های برنامه نویسی رو میگم)

چون اطلاعاتی که داخل فایل ذخیره میشه به صورت کد گذاری "مفهومی" ذخیره میشه.
    و جناب عالی هم ۱۰۰٪ هم نمیدونی کد گذاریش چیه.

و نکته ای اخری که میمونه به اون نرم افزارها دسترسی داری؟

نقل قول نوشته شده توسط www.pc3enter.tk مشاهده تاپیک
    خب حالا شد عزیزم
    ببین از اسم پسوندی که این شرکت برای ذخیره کردن فایلش انتخاب کرده میشه فهمید که به صورت بانک اطلاعاتی ذخیره می‌کنه (SDB)
    که نوع اطلاعات بانک اطلاعاتی اش را فکر نکنم اکسس باشه ولی بیشتر میدونم باید SQL باشه.

نکته ای که باید بگم اصلا جناب عالی نمیتونی اطلاعاتی داخل این فایل ذخیره شده را با ویژوال بیسیک چه بخونی و چه داخل چیزی بنویسی. ( البته منظور فقط Vb نبودا ، همه زبان های برنامه نویسی رو میگم)

چون اطلاعاتی که داخل فایل ذخیره میشه به صورت کد گذاری "مفهومی" ذخیره میشه.
    و جناب عالی هم ۱۰۰٪ هم نمیدونی کد گذاریش چیه.

و نکته ای اخری که میمونه به اون نرم افزارها دسترسی داری؟
    دسترسی به اون نرم افزار ندارم در واقع من میخواستم مشابه اون همون کار رو انجام بدم ولی اثلا نمیدونم چه طوری اون کارو کرده !!!
    به این صورت که اطلاعاتی رو به برنامه که در حال اجرا هست هست میده . . .
    مثلا یه سری اطلاعات اضافی رو به فایل های اون برنامه اضافه میکنه که فقط با برنامه خودش قابل مشاهده هست . . .

مثلا SDB پسوند فایل های اون برنامه تجاری هست . . . به این فایل یه سری اطلاعات رو هم اضافه میکنه که بدون اینکه این فایل خراب بشه خودشون به اون اطلاعات دسترسی دارند و هر وقت بخواند ازش استفاده مینند . . .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

چی بگم والا حداقل اگر میتونی یک نمونه و یا چیزی که در دسترس داری بذار تا ببینم چه کار میشه کرد.

تاپیک های مشابه

1. سوال: فعال کردن تنظیمات ماکرو و کد در اکسس به صورت خودکار
    نوشته شده توسط IMANAZADI در بخش Access
    پاسخ: 54
    آخرین پست: دوشنبه 13 بهمن 1399, 23:22 عصر
  2. اجرای برنامه در win7 به صورت Run as admin وباز مشکل در اجرا
    نوشته شده توسط ofog_22 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 22 مرداد 1391, 14:50 عصر
  3. ثبت اطلاعات فارسی در بانک به صورت علامت سوال
    نوشته شده توسط seniamail در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 12
    آخرین پست: سه شنبه 20 تیر 1391, 22:15 عصر
  4. آموزش: تنظیمات برای اجرای برنامه در شبکه به همراه Connection String
    نوشته شده توسط mostafa_shoakry در بخش C#‎‎
    پاسخ: 17
    آخرین پست: یک شنبه 15 اسفند 1389, 20:38 عصر
  5. سوال: ذخیره اطلاعات فارسی در بانک به صورت ؟
    نوشته شده توسط zari_attari در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 10
    آخرین پست: دوشنبه 01 شهریور 1389, 12:26 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •