نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: asp.net mvc یا php (فقط از منظر بازار کار)

کاربر دائمی آواتار sara_aryanfar
    محل زندگی
    جایی در ایران

asp.net mvc یا php (فقط از منظر بازار کار)

با سلام خدمت دوستان در مورد تفاوت های دو مورد خیلی بحث شده از قدیم و من اصلا کاری به قدرت و نقطه ضعف و نمی دونم این مسائل ندارم خواهش من این هست که این موارد رو اصلا مطرح نکنید فقط در اینجا می خواهیم از منظر درآمد مورد بحث قرار بدیم پس خواهش می کنم بدون تعصب و از روی تجربیات خودتون بفرمائید من خودم آی اس پی کار می کنم البته mvc رو تازه استارت زدم و بررسی هام اینطور بوده:
    بیشتر شرکت هایی که به نوعی ممکنه با دولت کار کنن حتما برنامه نویس asp.net بر می دارن
    بیشتر پروژه هایی که بیرون توسط شرکت های کوچک اجرا میشه php هست و با استفاده از cms های رایگان یعنی تقریبا 90 درصد کارهاشون رو با همین می زنن

ممنون میشم تجربه خودتون رو هم به اشتراک بگذارید که کدوم درآمد بیشتری می تونه نصیب برنامه نویس کنه با توجه به اینکه برنامه نویس باید علاوه بر شرکتی که کار می کنه پروژه هایی هم بیرون بگیره

نقل قول: asp.net mvc یا php (فقط از منظر بازار کار)

سلام. واقعیت امر اینه شرکتها وقتی درخواست یک نرم افزار رو دارن زیاد براشون مهم نیست که با چه زبانی کد زده بشه. ولی ممکنه رو دیتابیس که چی باشه نظر داشته باشن ولی زبان برنامه نویسی اون مثلا سی شارپ باشه یا وی بی باشه یا php توی این چندین سالی که من توی یه شرکت دولتی هستم و نرم افزار های مختلف خریداری شده ندیدم که زیاد حساس باشن. ولی پیشنهاد خودم به شخصه mvc هست . چون یه غولی مثل مایکروسافت پشتشه بعد با دیتابیس sql که اونم محصول مایکروسافته خیلی رلحت ارتباط برقرار میکنه و مچ میشه و کلا سرعت برنامه نویست بالاتر میره. و خب چون مربوط به شرکت مایکروسافته رسمی تر هم هست.

محل زندگی
    جایی در ایران

نقل قول نوشته شده توسط aria2006 مشاهده تاپیک
    سلام. واقعیت امر اینه شرکتها وقتی درخواست یک نرم افزار رو دارن زیاد براشون مهم نیست که با چه زبانی کد زده بشه. ولی ممکنه رو دیتابیس که چی باشه نظر داشته باشن ولی زبان برنامه نویسی اون مثلا سی شارپ باشه یا وی بی باشه یا php توی این چندین سالی که من توی یه شرکت دولتی هستم و نرم افزار های مختلف خریداری شده ندیدم که زیاد حساس باشن. ولی پیشنهاد خودم به شخصه mvc هست . چون یه غولی مثل مایکروسافت پشتشه بعد با دیتابیس sql که اونم محصول مایکروسافته خیلی رلحت ارتباط برقرار میکنه و مچ میشه و کلا سرعت برنامه نویست بالاتر میره. و خب چون مربوط به شرکت مایکروسافته رسمی تر هم هست.
    من بیشتر بازار بیرون مد نظرمه فرض کنید چند سالی کار کردین و حرفه ای هستین و از شرکت هم اومدین بیرون تو کدوم زبان مشتری بیشتر میاد این منظورمه و الا حالا اون بحث های قدرت و غیره خیلی بحث شده و هر کدام مزایا و معایب خودشون رو دارن

مشتری بیشتر دنبال یوزر پسند و کارایی برنامه ست.. من هنوزم میشناسم کسی رو برنامه های تحت داسی که پانزده سال پیش نوشته و فروخته به یکسری از شرکتهای خصوصی و نیمه خصوصی داره پشتیبانی میکنه و جالبتر اینکه وقتی اون شرکتها برنامه تحت ویندوز ازش میخوان اونو با زبان دلفی 7 براشون مینویسه. ولی چون به کارش وارده و پشتیبانی خیلی خوبی داره و به قول معروف کار مشتری رو راه میندازه ازش راضی اند... من خودم هم که بخوام نرم افزار بخرم برام مهم نیست با چه زبانی کد خورده... انچه که اهمیت دارد کاربر پسند بودن و طراحی خوب اون هست.ضمن اینکه مشتری هایی که در بیرون خریدار نرم افزار شما هستند آنقدر هم اطلاعات نرم افزاری بروزی ندارند که بخوان ریز بشن و روی خط به خط کدهایی که شما مینویسی و زبان اون نظر بدن. اونا دنبال راه افتادن کارشون و حل مشکلشون هستند.

کاربر دائمی آواتار moslem.hady
    محل زندگی
    پشت میز کامپیوتر

مشتری هایی که با php سایت بخوان، بیشتر با وردپرس و... کارشون رو راه میندازن با قیمت های رقابتی خیلی کم.
    اما سایت های ASP اکثرا اختصاصی ان یا از cms هایی هستن که کمتر شناخته شده اند و بنابر این قیمت کار بیشتره.
    من خودم asp کار میکنم و قطعا asp رو پیشنهاد میدم.
    ولی در نهایت، بازار کار به کیفیت کارتون و بازاریابی ربط داره، نه زبان برنامه نویسی

کاربر دائمی آواتار IR-Developer
    محل زندگی
    ایران

سلام من هم php کار میکنم هم چند سالی asp.net mvc و تجربه ی کار در 2 شرکت دارم

به نظر بستگی به مقیاس کاری داره که میخواید انجام بدید . بعد از کار کردن بر اساس تجربم اگر بخوام یک استارت اپ راه اندازی کنم با نیروی کم در زمان کوتاه به نتیجه ی مطلوب برسم یا برای فریلنسری قطعا PHP انتخابم هست چون به شدت سرعت کار بالاتره با امکاناتی که فریمورک هاش اماده در اختیار برنامه نویس میزاره و زمان بیلد هم وجود نداره خیلی سریعتر کار پیش میره
    ولی اگر پروژه بزرگ با حجم کاری زیاد تراکنش های سنگین و نیاز به دیتابیس با امکانات زیاد هست و وقت هم بیشتر هست اینجا قطعا دات نت و sql server را انتخاب میکنم .
    پروژه های دولتی بخاطر همین موارد بیشتر سمت دات نت میرن .
    البته به این معنی نیست که توی php نمیشه مقیاس بالا کار کرد ولی توی این سناریوها با مایکروسافت خیلی کار راحت و کم دردسر تر پیش میره .

من بر اساس نیاز خودم هر دوشو کار میکنم . توی شرکت asp.net mvc و کارهای خودم هم با php جلو میبرم .

محل زندگی
    جایی در ایران

نقل قول نوشته شده توسط IR-Developer مشاهده تاپیک
    سلام من هم php کار میکنم هم چند سالی asp.net mvc و تجربه ی کار در 2 شرکت دارم

به نظر بستگی به مقیاس کاری داره که میخواید انجام بدید . بعد از کار کردن بر اساس تجربم اگر بخوام یک استارت اپ راه اندازی کنم با نیروی کم در زمان کوتاه به نتیجه ی مطلوب برسم یا برای فریلنسری قطعا PHP انتخابم هست چون به شدت سرعت کار بالاتره با امکاناتی که فریمورک هاش اماده در اختیار برنامه نویس میزاره و زمان بیلد هم وجود نداره خیلی سریعتر کار پیش میره
    ولی اگر پروژه بزرگ با حجم کاری زیاد تراکنش های سنگین و نیاز به دیتابیس با امکانات زیاد هست و وقت هم بیشتر هست اینجا قطعا دات نت و sql server را انتخاب میکنم .
    پروژه های دولتی بخاطر همین موارد بیشتر سمت دات نت میرن .
    البته به این معنی نیست که توی php نمیشه مقیاس بالا کار کرد ولی توی این سناریوها با مایکروسافت خیلی کار راحت و کم دردسر تر پیش میره .

من بر اساس نیاز خودم هر دوشو کار میکنم . توی شرکت asp.net mvc و کارهای خودم هم با php جلو میبرم .
    درواقع به نکته بسیار خوبی اشاره فرمودین من با تحقیقی که کردم در شرکت های متوسط و کارهای بیرون 99 درصد با وردپرس پیاده سازی میشن و اون یه درصد هم مواردی هستند که دیگه وردپرس جواب نمیده علت اصلی هم این هست که کارفرما صرفا یک هزینه 300 هزارتومانی مثلا در نظر گرفته و خب انتخاب برنامه نویس هم از رو اجبار میاد تو وردپرس چون وقتی یک قیمت حتی خیلی کم رو میده به مشتری اون هنگ می کنه و به اصطلاح می پره خب چون پیاده سازیا با وردپرس هستش اکثرا تغییرات لازمه هم با پی اچ پی داده میشه در نتیجه بازار کارهای کوچک و فری لنسری به طور حتم دست php هست این رو با یه بررسی ساده هم می تونید بهش برسید اما برای موارد شرکت هایی که با ادارات دولتی طرف میشن و به قولی ممکنه نیازشون چندساله باشه و نه به خاطر اینکه حالا پروژه گرفتن برنامه نویس خواستن , اینجا asp.net حرف ول رو می زنه.
    سوال من اینه مه دوست من ای دوتا یه فاکتور های مشابه دارند که تو هردوتا یکیه مثل css,html,javascript و ... مد نظر من اون بخش های کد نویسی مستقیم هر زبان هست چقدر طول می کشه تا تو هر دوتاش بشه کاری کرد

کاربر دائمی آواتار IR-Developer
    محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط sara_aryanfar مشاهده تاپیک
    درواقع به نکته بسیار خوبی اشاره فرمودین من با تحقیقی که کردم در شرکت های متوسط و کارهای بیرون 99 درصد با وردپرس پیاده سازی میشن و اون یه درصد هم مواردی هستند که دیگه وردپرس جواب نمیده علت اصلی هم این هست که کارفرما صرفا یک هزینه 300 هزارتومانی مثلا در نظر گرفته و خب انتخاب برنامه نویس هم از رو اجبار میاد تو وردپرس چون وقتی یک قیمت حتی خیلی کم رو میده به مشتری اون هنگ می کنه و به اصطلاح می پره خب چون پیاده سازیا با وردپرس هستش اکثرا تغییرات لازمه هم با پی اچ پی داده میشه در نتیجه بازار کارهای کوچک و فری لنسری به طور حتم دست php هست این رو با یه بررسی ساده هم می تونید بهش برسید اما برای موارد شرکت هایی که با ادارات دولتی طرف میشن و به قولی ممکنه نیازشون چندساله باشه و نه به خاطر اینکه حالا پروژه گرفتن برنامه نویس خواستن , اینجا asp.net حرف ول رو می زنه.
    سوال من اینه مه دوست من ای دوتا یه فاکتور های مشابه دارند که تو هردوتا یکیه مثل css,html,javascript و ... مد نظر من اون بخش های کد نویسی مستقیم هر زبان هست چقدر طول می کشه تا تو هر دوتاش بشه کاری کرد
    این یک قانون نیست و قطعا همیشه هم صحیح نیست ولی توی ایران معمولا به این شکله .
    ممکنه برید سراغ PHP و اصلا پروژه های بزرگ دولتی انجام بدید یا اصلا به یک استارت اپ بزرگ ملحق بشید . الان خیلی استارت اپهای موفق با php انجام شدن نمونش اسنپ و تپسی و زودفود و ...
    معمولا با فریمورک سیمفونی پروژه های خیلی بزرگ انجام میشه شما حتی همین یک مورد هم بصورت حرفه ایی یادبگیرید آینده ی خوبی خواهید داشت .

یک شخصی را میشناسم PHP کار میکنه با فریمورک لاراول و وردپرس با چند شرکت خارجی دورکاری میکنه حقوق 3ماهش به اندازه ی کل درآمد یک شرکت ایرانی در 1 سال هست .
    پس php کار شدن به معنی کم درآمد بودن نیست حتی ممکنه درآمد خیلی بالاتری هم بدست بیارید .

فرانت اند همه جا یکسان هست .
    منطق همه جا یکیه و الگوی mvc توی تمام فریمورک ها هست .
    شما یکی را یاد بگیرید یادگیری بقیه تکنولوژی ها خیلی راحت تره .

نظر من اینه که در ابتدا بر اساس علایقتون پیش برید شاید اصلا از دات نت یا php خوشتون نیومد نخواهید هردوشو یاد بگیرید یا اصلا به چیز دیگه ایی علاقه داشته باشید و اینجا من پیشنهاد میکنم اول سراغ علاقتون برید بازار کار برای افراد حرفه ایی عالیه و فرقی هم نمیکنه تخصصتون چی باشه .
    متخصص واقعی بیکار نمیمونه .

ولی در مورد یادگیری هردو بهتره از PHP شروع کنید چون سینتکس راحت تری داره سرعت یادگیریش بیشتره وقتی چند تا پروژه هم باهاشون انجام بدید اعتماد به نفستون میره بالا و بعد از اون میتونید سراغ asp.net mvc بیاید و دیگه یک پیش زمینه ایی از برنامه نویسی دارید مباحثو بهتر درک میکنید .
    موفق باشید

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: Asp.net + MSSQL یا PHP + MySQL ؟؟؟
    نوشته شده توسط sabloger در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 27 دی 1393, 10:49 صبح
  2. برنامه نوبسی با ASP.net MVC یا PHP MVC یا هردو؟
    نوشته شده توسط Milad_Fashi در بخش PHP
    پاسخ: 17
    آخرین پست: جمعه 17 مرداد 1393, 14:35 عصر
  3. سوال: مهاجرت از "ASP.NET Web Forms" به "ASP.NET MVC" یا ؟
    نوشته شده توسط ali_i3 در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 28 تیر 1393, 03:43 صبح
  4. asp.net یا asp.net mvc یا php
    نوشته شده توسط parsdarab در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 07 اسفند 1390, 14:00 عصر
  5. asp.net یا asp.net mvc یا php
    نوشته شده توسط parsdarab در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 06 اسفند 1390, 02:42 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار