نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: تغییر در ظاهر گرافیکی نرم افزار با فرمهای زیاد

کاربر دائمی آواتار ariobarzan
    محل زندگی
    ايران زمين

تغییر در ظاهر گرافیکی نرم افزار با فرمهای زیاد

با سلام
    از سال 82 شروع به تهیه نرم افزاری در حوزه منابع انسانی کردم که ابتدا از یک بخش کوچک شروع شد و کم کم تا حالا تبدیل به یک نرم افزار عریض و طویل شده (از ابتدا قرار نبود اینطور بشه )
    حالا نرم افزار تقریبا 18 تا زیر سیستم را توی خودش جا داده
    ظاهر نرم افزار را از ابتدا این طور طراحی کرده بودم که کاربر بعد از وارد کردن یوزر و پسورد وارد صفحه اصلی میشه که روی اون 18 تا botton قرار داره و با کلیک روی هر کدوم ، وارد یکی از زیر سیستم ها میشه که اون شامل فرمی هست که در سمت راست تعدادی Botton دیگه قرار گرفته و با کلیک روی هر کدوم یک صفحه از کمپوننت NoteBook فعال میشه و کاربر میتونه عملیات مورد نظرش را انجام بده
    متاسفانه بعضی زیر سیستم ها هم باز یک فرم اصلی و چند تا Botton روی اون و دوباره لینک به یک فرم دیگه
    در کل بیش از 80 تا فرم شده که منجر به اعتراض برخی کاربران شده که قطعا حق دارند
    حالا تصمیم گرفتم که بجای این همه فرم تو در تو روی یک فرم اصلی منو بزارم و همه صفحات را منتقل کنم به همین صفحه
    چند تا سوال
    سریعترین راه ممکن چیه ؟ آیا میشه فرمهای دیگه را توی فرم اصلی باز کرد؟
    اگر همه محتویات فرمها را به یک فرم اضافه کنم مثلا با استفاده از کمپوننت Notebook یا PageControl آیا صفحه سنگین میشه و لود اون سخت میشه؟
    نرم افزار با دلفی 7 نوشته شده و بخاطر استفاده از کمپوننت های خاص امکان ارتقا به نسخه بالاتر را ندارم .
    در کل اگر راهنمایی خاصی در خصوص ظاهر نرم افزار و User Friendly شدن اون دارین ممنون میشم بفرمایید.
    ممنون از راهنمایی شما

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: تغییر در ظاهر گرافیکی نرم افزار با فرمهای زیاد

نقل قول نوشته شده توسط ariobarzan مشاهده تاپیک
    با سلام
    از سال 82 شروع به تهیه نرم افزاری در حوزه منابع انسانی کردم که ابتدا از یک بخش کوچک شروع شد و کم کم تا حالا تبدیل به یک نرم افزار عریض و طویل شده (از ابتدا قرار نبود اینطور بشه )
    حالا نرم افزار تقریبا 18 تا زیر سیستم را توی خودش جا داده
    ظاهر نرم افزار را از ابتدا این طور طراحی کرده بودم که کاربر بعد از وارد کردن یوزر و پسورد وارد صفحه اصلی میشه که روی اون 18 تا botton قرار داره و با کلیک روی هر کدوم ، وارد یکی از زیر سیستم ها میشه که اون شامل فرمی هست که در سمت راست تعدادی Botton دیگه قرار گرفته و با کلیک روی هر کدوم یک صفحه از کمپوننت NoteBook فعال میشه و کاربر میتونه عملیات مورد نظرش را انجام بده
    متاسفانه بعضی زیر سیستم ها هم باز یک فرم اصلی و چند تا Botton روی اون و دوباره لینک به یک فرم دیگه
    در کل بیش از 80 تا فرم شده که منجر به اعتراض برخی کاربران شده که قطعا حق دارند
    حالا تصمیم گرفتم که بجای این همه فرم تو در تو روی یک فرم اصلی منو بزارم و همه صفحات را منتقل کنم به همین صفحه
    چند تا سوال
    سریعترین راه ممکن چیه ؟ آیا میشه فرمهای دیگه را توی فرم اصلی باز کرد؟
    اگر همه محتویات فرمها را به یک فرم اضافه کنم مثلا با استفاده از کمپوننت Notebook یا PageControl آیا صفحه سنگین میشه و لود اون سخت میشه؟
    نرم افزار با دلفی 7 نوشته شده و بخاطر استفاده از کمپوننت های خاص امکان ارتقا به نسخه بالاتر را ندارم .
    در کل اگر راهنمایی خاصی در خصوص ظاهر نرم افزار و User Friendly شدن اون دارین ممنون میشم بفرمایید.
    ممنون از راهنمایی شما
    سلام

با توجه به اینکه در ابتدا برنامه با هدف چنین مقیاسی نوشته نشده، قاعدتا هرکاری الان بکنید بیشتر جنبه وصله و پینه خواهد داشت و میشه گفت از چاله در میایید و می افتید توی چاه!

البته اینکه فرم ها رو به صفحه اصلی انتقال بدید، به شرطی که لود شدن اطلاعات از دیتا بیس بصورت یکجا صورت نگیره، آنچنان کندی ای روی نخواهد داد.

چه کامپوننت هایی استفاده کردید؟

محل زندگی
    ايران زمين

Varian Led Studio که بیشتر جنبه ظاهری داره و البته به مرور میشه یه چیزایی جایگزینش کرد
    xJDate که یک کمپوننت تقویم فارسی عالی ، بی دردسر و راحت هست ولی متاسفانه برای نسخه های بالاتر از دلفی 7 پیدا نکردم و به وفور در همه فرمها هم استفاده کردم . کمپوننت های تقویم فارسی زیادی را هم تست کردم که مثل اون نبود و یا برای دلفی 7 نمیشد استفاده کرد.
    در کل بار ها تلاش کردم که از دلفی 7 جدا بشم و بیام سراغ ورژن های بالاتر ولی نشده . الان هم XE2 را روی لپ تاپم نصب شده دارم ولی بنظرم محیط کاری دلفی 7 خیلی راحت تر هست.

از این حرف ها بگذریم نظر شما در مورد چیزی شبیه همین دلفی 7 خودمون چیه ؟
    یعنی من بجای صفحه اصلی و تعداد زیاد Botton روی اون بیام و فرمی را بالای صفحه قرار بدم و با منو که داخل فرم قرار میگیره نمایش بقیه فرم ها را کنترل کنم؟

من از نسخه 7 به نسخه های بالاتر چند بار تبدیل داشتم از 7 به xe2,2009,xe10.2 . کار کردن با ورژن جدیدو امکاناتی که وجود داره خیلی بهتره .
    از GExperts که یک برنامه کمکی میتونید استفاه کنید برای کامپوننتهایی که در ورژن بالاتر نیست و نیاز به جایگزنی با کامپوننت مشابه دارند . در عرض 30 ثانیه تبدیل میشن . من بیشتر کامپوننتای مورد نیاز هم از سایت downloadly.ir پیدا کردم .

محل زندگی
    ايران زمين

ممنون از پاسختون
    من GExperts را دانلود کردم و نصب کردم
    یک منو اضافه شده به منو های دلفی 7 ولی دقیقا نمیدونم چطور کمپوننت را تبدیل کنم
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون

حتما تا الان خودتون باهش کار کردین و با امکاناتش اشنا شدید
    من رو نسخه پایین دلفی نصب میکنم و بعد کامپوننتی که در نسخه بالاتر قرار استفاده کنم هم نصب میکنم بعد از replace component با توجه به نیاز تنظیمات براش انجام میدم
    اینم لینک توضیحات کامل
    http://www.gexperts.org/tour/

تاپیک های مشابه

1. مشکل در کد اشتراک نرم افزار با بلوتوث
    نوشته شده توسط Aram0630 در بخش Android Studio
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 30 بهمن 1393, 21:48 عصر
  2. مشورت در خصوص يك نرم افزار با 4 خط كد
    نوشته شده توسط swallow.pa در بخش VB.NET
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 23 خرداد 1393, 17:19 عصر
  3. سوال: مشکل در exe کردن نرم افزار با بانک اطلاعاتی ؟
    نوشته شده توسط hamedd82 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 13 مرداد 1392, 03:46 صبح
  4. سوال: تغییر در منوهای یک نرم افزار
    نوشته شده توسط am_sanatiz در بخش مهندسی مجدد و معکوس
    پاسخ: 7
    آخرین پست: شنبه 23 آذر 1387, 12:01 عصر
  5. سوال: مشکل در run کردن نرم افزار با جاوا اسکریپت
    نوشته شده توسط <esprit> در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 08 مرداد 1387, 10:15 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •