نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: روند یادگیری ASP.NET MVC

روند یادگیری ASP.NET MVC

سلام
    من سی شارپ و htmlو css کار کرده ام و می خواهم سراغ وب(ASP.NET) بروم.من من می خواهم ASP.NET MVC را یاد بگیرم.برای این کار آیا باید ابتدا asp.net web pages یا asp.net web forms را یاد بگیرم و بعد به سراغ mvc برم یا این که می توانم مستقیم سراغ asp.net mvc بروم؟
    چند منبع فارسی(برای شروع) و چند منبع لاتین معرفی می کنید
    ممنون می شوم که راهنمایی ام نمایید

نقل قول: روند یادگیری ASP.NET MVC

درود
    بنده قبل از کارکردن با Mvc مدت چند سال WebForm کار میکردم و در کل بنظرم برای پروژه های بزرگ و با کیفیت بالا اصلا مناسب نیست , یعنی اکثر جاها بجای اینکه خودت کدبنویسی امکانات آماده ای تعبیه شده که ازون میتونی استفاده کنی و خوب این باعث میشه نتونی زیاد پروژه رو کاستومایز کنی .
    بنده با اینکه با وب فورم چندتا سایت رو نوشتم و پروژه های خوب و کاملی بودن ولی اون موقع هیچوقت خودم رو برنامه نویسی نمیدونستم چون وب فورم واقعا اون حس واقعی برنامه نویس بودن رو به آدم نمیده.

بر خلاف وب فورم , Mvc خیلی خیلی پیشرفت کرد و تغییرات مثبت داشت و خصولا الگوی طراحی MVC فوق العاده کار رو راحت تر کرده و انعتافپذیری رو بالاتر برده.
    بلاوه الان همه Seo خیلی براشون مهمه و Seo صفحات طراحی شده با Mvc بسیار بالاتره.

بنظرم اصلا نیازی نیست شما اول بری وب فورم رو یادبگیری و مستقیما Mvc رو یاد بگیری بهتره.

هیچ نیازی به یادگیری Web Forms ندارید و می توانید مستقیما به سراغ ASP MVC بروید. من به شما دوره های آموزشی PluralSight توسط Scott Allen رو پیشنهاد میکنم. از MVC 3 به بعد خیلی خوب و کامل همه ی امکانات اصلی فریم ورک رو آموزش میده.

همینطور برنامه نویسی با ASP.NET Core میتونه خیلی مفید باشه. این نسخه ی جدید ASP.NET Core با نسخه های قبلی فرق های زیادی کرده و حالا بعد از انتشار نسخه ی دوم خیلی کامل به نظر میرسه. شرکتهای زیادی هم شروع به استفاده از اون کردند . چیزی نمیگذره که بازار کار هم برای اون زیاد بشه.

می توانید از این لینک آموزش های مختلف ASP.NET Core 2.0 رو در آپارات به زبان فارسی مشاهده کنید :
    http://www.aparat.com/codehaks

کاربر دائمی آواتار moslem.hady
    محل زندگی
    پشت میز کامپیوتر

نقل قول نوشته شده توسط alibahman47 مشاهده تاپیک
    درود
    بنده قبل از کارکردن با Mvc مدت چند سال WebForm کار میکردم و در کل بنظرم برای پروژه های بزرگ و با کیفیت بالا اصلا مناسب نیست , یعنی اکثر جاها بجای اینکه خودت کدبنویسی امکانات آماده ای تعبیه شده که ازون میتونی استفاده کنی و خوب این باعث میشه نتونی زیاد پروژه رو کاستومایز کنی .
    این که شما نتونستید پروژه بزرگ با webform بنویسید دلیل بر کامل نبودم webform نیست! پروژه های خیلی بزرگی با وبفرم نوشته شده اند و امکانات خیلی خوب و زیاد و قابل کاستومایزی هم داره. اطلاعات غلط به دوستان دیگه ندید.

و در جواب سوال، اصلا اگه webform یاد نگیری و مستقیم بری MVC خیلی بهتره. چون داستانشون با هم خیلی فرق داره. و MVC بهتر و راحت تره.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 11 فروردین 1396, 11:10 صبح
  2. سوال: یادگیری ?asp.net MVC
    نوشته شده توسط ebibombas1988 در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1395, 11:07 صبح
  3. مبتدی: برای یادگیری ASP.NET MVC نیازی به یادگیری کامل #C هست؟
    نوشته شده توسط Beginner Programmer در بخش ASP.NET MVC
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 12 بهمن 1394, 00:30 صبح
  4. راهنمایی برای یادگیری ASP.NET MVC
    نوشته شده توسط reza_62 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 18 دی 1388, 21:40 عصر
  5. یادگیری asp.net
    نوشته شده توسط soheyl_f در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 22 تیر 1382, 06:31 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار