نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: کمک در مورد ساخت یک بانک مناسب

کاربر دائمی آواتار saba664
    محل زندگی
    کرمانشاه

کمک در مورد ساخت یک بانک مناسب

با سلام خدمت اساتید برنامه نویسی

من مشکلی برام پیش اومده بود که از همین سایت کمک گرفتم منتهای مراتب عزیزان گفتن sql من کاملا غلطه از اونجاییکه من مبتدی هستم خواستم کمکم کنین ی بانک خوب با جداول خوب داشته باشم.

این اسکریپت منه

USE [finaldoctor]
    GO

/****** Object: Table [dbo].[sabt] Script Date: 10/14/2017 09:30:34 ******/
    SET ANSI_NULLS ON
    GO

SET QUOTED_IDENTIFIER ON
    GO

SET ANSI_PADDING ON
    GO

CREATE TABLE [dbo].[sabt](
    [name] [nvarchar](50) NULL,
    [family] [nvarchar](50) NULL,
    [father] [nvarchar](50) NULL,
    [jenseyat] [nvarchar](50) NULL,
    [nezam] [nvarchar](10) NOT NULL,
    [code] [nvarchar](10) NOT NULL,
    [country] [nvarchar](10) NULL,
    [ostan] [nvarchar](50) NULL,
    [shahrestan] [nvarchar](50) NULL,
    [telwork] [nvarchar](10) NULL,
    [reshteh] [nvarchar](50) NULL,
    [madrak] [nvarchar](50) NULL,
    [vaestekhdam] [nvarchar](50) NULL,
    [khed1] [nvarchar](50) NULL,
    [khed2] [nvarchar](50) NULL,
    [khed3] [nvarchar](50) NULL,
    [khed4] [nvarchar](50) NULL,
    [heatm] [nvarchar](10) NULL,
    [heatn] [nvarchar](10) NULL,
    [matabd] [nvarchar](10) NULL,
    [matabn] [nvarchar](10) NULL,
    [address] [nvarchar](200) NULL,
    [photo] [varbinary](max) NULL,
    [parvanehl] [varchar](50) NULL,
    [parvaneht] [nvarchar](50) NULL,
    [vazeatf] [nvarchar](50) NULL,
    [vazeatgh] [nvarchar](50) NULL
    ) ON [PRIMARY]

GO

SET ANSI_PADDING OFF
    GO

محل زندگی
    کرمانشاه

نقل قول: کمک در مورد ساخت یک بانک مناسب

این جدول برای ثبت و اما جداولی هم برای گزارش گیری و سوابق و ... می خوام ظاهرا البته طبق فرم هایی که دارم میگم

اینم فرم هام اینجا می ذارم ببینین و کمکم کنین

sabt1.jpg2s.jpg3.jpg4.jpg6.jpg7.jpg8.jpg10.jpg

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

برای مثال استان، شهرستان،مدرک تحصیلی،رشته تحصیلی، میتونن هرکدوم یه جدول جداگونه باشن
    . که شهر با استان در ارتباط هست. و بجای اینکه هم اسم استان هم اسم شهرستان رو ذخیره کنید ف فقط کد شهرستان رو ذخیره کنید.یا مثلا بجای اینکه هی تو جدولتون نوشته بشه لیسانس فقط یه عدد که نشون دهنده کلید اون مقطع باشه رو ذخیره کنید و موقع گزارش گیری با استفاده از جوین ها این جدوال رو به هم جوین کرده و داده های مد نظرتون رو دربیارید. .(با اینکار افزونگی رو هم جلوشو میگیرد هم داده هاتون منظمتر میشه. مثلا یکی دستی بیاد بنویسه کارشناسی و یکی دیگه بیاد بنویسه لیسانس یا یکی بگه لیسانس ناپیوسته )

در ضمن برای گزارش گیری جدول جداگانه نیاز نیست .گزارش از جداول موجود استخراج میشه. (البته شاید من منظورتونو اشتباه متوجه شدم)

محل زندگی
    کرمانشاه

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    برای مثال استان، شهرستان،مدرک تحصیلی،رشته تحصیلی، میتونن هرکدوم یه جدول جداگونه باشن
    . که شهر با استان در ارتباط هست. و بجای اینکه هم اسم استان هم اسم شهرستان رو ذخیره کنید ف فقط کد شهرستان رو ذخیره کنید.یا مثلا بجای اینکه هی تو جدولتون نوشته بشه لیسانس فقط یه عدد که نشون دهنده کلید اون مقطع باشه رو ذخیره کنید و موقع گزارش گیری با استفاده از جوین ها این جدوال رو به هم جوین کرده و داده های مد نظرتون رو دربیارید. .(با اینکار افزونگی رو هم جلوشو میگیرد هم داده هاتون منظمتر میشه. مثلا یکی دستی بیاد بنویسه کارشناسی و یکی دیگه بیاد بنویسه لیسانس یا یکی بگه لیسانس ناپیوسته )

در ضمن برای گزارش گیری جدول جداگانه نیاز نیست .گزارش از جداول موجود استخراج میشه. (البته شاید من منظورتونو اشتباه متوجه شدم)

نوع داده هام هم گفتن اشتباهه میشه اونم توضیح بدین؟ میخوام بانک درستو بدون ایرادی باشه

فقط ی سوال من ی جدول ثبت طراحی کردم خب چه نیازیه دوباره شهرستان و استان طراحی بشه برای گزارش گیری از جدول ثبت نمیشه استفاده کرد؟

محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط saba664 مشاهده تاپیک
    نوع داده هام هم گفتن اشتباهه میشه اونم توضیح بدین؟ میخوام بانک درستو بدون ایرادی باشه

فقط ی سوال من ی جدول ثبت طراحی کردم خب چه نیازیه دوباره شهرستان و استان طراحی بشه برای گزارش گیری از جدول ثبت نمیشه استفاده کرد؟
    در مورد سوال اولتون مثلا میتونید وضعیت پروانه رو به صورت بیت (یک یا صفر) تبدیل کنید.
    در مورد سوال دومتون:
    فرض کنید شما یک میلیون رکورد دارید. تو هر رکوردتون یه بار نوشتید استان تهران شهرستان اسلامشهر (یعنی یک میلیونتا کلمه تهران تکراری + یک میلیونتا کلمه اسلامشهر تکراری)(به نظرتون منطقیه یا جالبه؟)
    خب اما تو روشی که من گفتم شما فقط یک بار اسم تهران رو تو یه جدول جدا(استان) میارید. بعد تو یه جدول جدا (شهرستان) اسم اسلامشهر رو میارید که جزو شهرهای تهران هست. خب حالا شما میاید تو جدول ثبت بجای دوتا فیلد فقط کد عددی اسلامشهر رو ذخیره میکنید.و در صورت نیاز اسم استنشم میتونید با توجه به کد شهر هم دربیارید.

خب یه نکته دیگه .حالا برنامه شما بسط پیدا کرد و مثلا 20 تا فرم دیگه هم داشتید که توش شهر و استان هم نیاز بود.
    حالا حساب کنید برای یک میلیون رکورد . تو هر جدول 2 میلیون بعد تو 20 تا جدول میشه 40 میلیون رکورد رشته ای تکراری(اکثرا)

محل زندگی
    کرمانشاه

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    در مورد سوال اولتون مثلا میتونید وضعیت پروانه رو به صورت بیت (یک یا صفر) تبدیل کنید.
    در مورد سوال دومتون:
    فرض کنید شما یک میلیون رکورد دارید. تو هر رکوردتون یه بار نوشتید استان تهران شهرستان اسلامشهر (یعنی یک میلیونتا کلمه تهران تکراری + یک میلیونتا کلمه اسلامشهر تکراری)(به نظرتون منطقیه یا جالبه؟)
    خب اما تو روشی که من گفتم شما فقط یک بار اسم تهران رو تو یه جدول جدا(استان) میارید. بعد تو یه جدول جدا (شهرستان) اسم اسلامشهر رو میارید که جزو شهرهای تهران هست. خب حالا شما میاید تو جدول ثبت بجای دوتا فیلد فقط کد عددی اسلامشهر رو ذخیره میکنید.و در صورت نیاز اسم استنشم میتونید با توجه به کد شهر هم دربیارید.

خب یه نکته دیگه .حالا برنامه شما بسط پیدا کرد و مثلا 20 تا فرم دیگه هم داشتید که توش شهر و استان هم نیاز بود.
    حالا حساب کنید برای یک میلیون رکورد . تو هر جدول 2 میلیون بعد تو 20 تا جدول میشه 40 میلیون رکورد رشته ای تکراری(اکثرا)
    خب با این اوصاف من باید به جز جدول ثبت جداول دیگه ایی از جمله شهرستان و استان هم داشته باشم؟ یا فیلد جدول ثبت هم پاک کنم؟ ببخشید اگه خوب متوجه منظورتون نمیشم اینو بذارین به حساب مبتدی بودنم

محل زندگی
    آذربایجان

شما مثلا میتونید یه جدول ثبت داشته باشی. با یک فیلد کد شهرستان(دیگه نیاز نیست اسم استان و اسم شهرستان رو بنویسید فقط به جاش کد شهرستان رو ذخیره میکنید.)
    بعد یک جدول داشته باشید به اسم استان و فیلدهاش باشه کد استان و نام استان
    یک جدول دیگه هم به اسم شهرستان باشه با فیلدهای کد شهرستان و نام شهرستان و کد استان
    (نوع فیلدهای کد هم بهتره int باشه)

تاپیک های مشابه

1. کمک در مورد ساخت یک فروشگاه
    نوشته شده توسط information2 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 09 اسفند 1391, 09:56 صبح
  2. سوال: کمک در مورد ساخت یک user control
    نوشته شده توسط rasoulkaka در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 25 دی 1391, 12:24 عصر
  3. سوال: کمک در مورد ساخت یک شی دلخواه در #C
    نوشته شده توسط mansoureh_mahmoudi در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 20 مرداد 1391, 13:14 عصر
  4. سوال: کمک در مورد ساخت یک برنامه پیش پا افتاده با استفاده از فایل های تصادفی !
    نوشته شده توسط DANTEH در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 02 دی 1390, 21:21 عصر
  5. سوال: كمك در مورد ساخت يك فرم
    نوشته شده توسط mjpt11 در بخش Access
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 05 خرداد 1388, 15:32 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید