نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: غیر فعال شدن Event ها

کاربر دائمی آواتار ariobarzan
    محل زندگی
    ايران زمين

غیر فعال شدن Event ها

با سلام
    گاهی اوقات در برنامه های من Event هایی که نوشته شده غیر فعال میشن که کلی باعث دردسر و اعتراض کاربران شده
    به این شکل که مثلا event مربوط به OnClick یک botton با وجودی که قبلا نوشته شده حالا نیست و اجرا نمیشه . جالب اینجاست که وقتی روی این event دوبار کلیک می کنم کد برنامه که نوشته بودم معلوم میشه و مشکل برای همیشه حل میشه . اشکال کار اینه که تعداد زیادی کمپوننت روی فرم هست و هر کدوم هم ممکنه روی چندین event کد نویسی شده باشه و باید تک تک کمپوننت ها را چک کنم و روی تک تک Event های اون هم دوبار کلیک کنم ببینم چیزی قبلا نوشته شده یا نه . جالب اینجاست که یکبار که این اتفاق بیوفته دیگه درست میشه . انگار کمپایلر یادش میوفته که این کد برنامه هم هست و جزء آمار زنده ها حسابش می کنه
    حدس میزنم وقتی که یک فرم را Save As می کنم و بعد توی برنامه با نام جدید به پروژه اضافه می کنم این اتفاق میوفته .
    راه حلی وجود داره که همه event ها موقع کمپایل شده درنظر گرفته بشه ؟ نه فقط اونایی که تغییر کرده
    برنامه با دلفی 7 نوشته شده.
    ممنون

نقل قول: غیر فعال شدن Event ها

سلام.
    فایل DFM شما دچار ایراد شده.
    ارتباط این رویداد ها با اشیا در این فایل تعریف می شه.
    گاهی وقتی از مستر فرم استفاده می شه ممکنه این اتفاق بیفته. که اون هم راه داره.
    اگر نه، بهتره یک بار فایل DFM رو برای اشیاتون چک کنید ببینید رویداد ها درست انتصاب دارند یا نه.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

کاربر دائمی آواتار ariobarzan
    محل زندگی
    ايران زمين

ضمن تشکر از توجه شما
    منظورتون از چک کردن فایل DFM برای اشیا را متوجه نمیشم
    آیا باید روی کلیه event های کلیه اشیا دوبار کلیک کنم ؟ اگر این هست که فعلا مجبور به همین کار شدم و جاهایی که حضور ذهن دارم را به همین شکل چک می کنم
    ولی تعداد اشیا بکار رفته خیلی زیاده و اگه بخوام خیالم راحت باشه که فکر کنم یکماهی باید اینجوری وقت بزارم و تک تک چک کنم
    دنبال راهی هستم که یک کمپایل اساسی اتفاق بیوفته و خود کمپایلر دونه دونه event ها را از اول چک کنه.
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون

فایل های دلفی با پسوند Pas و Dfm ذخیره می شوند، در فایل Dfm هست که برای اشیای شما رویداد ست می شود.
    می تونید برای پیدا کردن دکمه های بدون کلیک، یک کد بنویسید و روی هر فرم اون رو ران کنید تا ببینید چه دکمه هایی رویداد ندارند.
    راه کمی سخت ترش هم خوندن فایل Dfm همه فرم ها و لیست کردن اشیا و دیدن رویداد آن کلیک اونهاست.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 18 خرداد 1394, 15:48 عصر
  2. پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 11 خرداد 1394, 12:24 عصر
  3. غیر فعال شدن لینک ها بعد از لود صفحه
    نوشته شده توسط mehrvarzan در بخش jQuery
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 13 بهمن 1390, 12:07 عصر
  4. پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 05 مرداد 1390, 11:59 صبح