نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: اضافه کردن اطلاعات به انتهای فایل ها با فرمت باینری ؟

اضافه کردن اطلاعات به انتهای فایل ها با فرمت باینری ؟

سلام دوستان
    میخواستم بدونم میشه اطلاعاتی رو به انتهای فایل هایی با فرمت غیر متنی (باینری) اضافه کرد به طوری که اون فایل حراب نشه)

مثلا یک فایل عکس یا مثلا اکسل رو به صورت باینری باز کنم برم انتهای فایل و اسم خودمو انتهای فایل بنویسم . . . زوری که اون عکس یا فایل اکسل خراب نشه و کار کنند

در واقع احتیاج دارم یه سری اطلاعات که شخصی هست رو از طریق کد نویسی به فایلی اضافه کنم و بعد بخونم . . . بدون اینکه اون فایل خراب بشه

نقل قول: اضافه کردن اطلاعات به انتهای فایل ها با فرمت باینری ؟

کسی در این مورد اطلاعاتی نداره

در خد یه سر نخ به من بدید که من در اون مورد سرچ کنم

لطفا

سلام دوست عزیز.ببینید سوالی که شما مطرح کردید دقیقا چیزی هست که توی ذهن خودتون میگذره.من نظر شخصی خودم رو خدمتتون میگم که به نوبه خودم متوجه نشدم دقیقا مشکل شما چیه.لطف کنید در صورت امکان موضوع فوق رو شفاف سازی کنید.موفق باشید

بله
    شاید من سوالم رو ناقص پرسیدم

من تخصص اصلیم عمران هستش ولی برنامه نویس هم هستم، نرم افزاری که باهاش کار میکنم برای طراحی سازه ساختمان اسمش ETABS هستش، ما وقتی ساختمان رو مدل میکنیم در نرم افزار و سیو میکنیم فایلی با پسوند EDB. ذخیره میشه (مثل فایل های با پسوند DWG. که برای اتوکد هست یا xlsx. که فایل های اکسل با این پسوند ذخیره میشند)

حالا من میخوام بدون اینکه فایل مدل سازهم رو در برنامه اصلیش باز کنم روش تغییرات اعمال کنم

مثلا فایل با پسوند EDB. از طریق VB.Net باز بشه داخلش دنبال عبارتی که میخوام بگردم و اونو با یه عبارت دیگه عوض کنم

مثلا دنبال عدد 10 بگردم و اونو با عدد 12 عوض کنم؟

یه مثال دیگه بزنم فرض کنید یه فایل اکسل باز کردیم و تو اولین سلول نوشتیم "VB" بعد سیو کریم حالا یه فایل xlsx. داریم سوال اینجاست که میتونیم بدون اینکه فایلو در اکسل باز کنیم با دستورات وی بی دات نت (System.IO) فایلو باز کنیم عبارت "VB" رو توش پیدا کنیم و با عبارت جدیدی مثلا "C#‎‎‎‎" عوض کنیم . . . (کل این عملیات بدون دخالت اکسل انجام بشه)

این کار شدنیه؟

تا اونجا که من مطلع هستم مایکروسافت هیچ API ای برای خواندن فایل های EDB ارائه نداده دوست عزیز.

نه منظورم باز کردن فایل به صورت باینری بود بعد سرج عبارتی داخلش و جاگزین کردن اون بود

تو این تاپیک راجع بهش بحث شده ولی من سر در نیاوردم

Replace text in binary files

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط vb.civil مشاهده تاپیک
    بله
    شاید من سوالم رو ناقص پرسیدم

من تخصص اصلیم عمران هستش ولی برنامه نویس هم هستم، نرم افزاری که باهاش کار میکنم برای طراحی سازه ساختمان اسمش ETABS هستش، ما وقتی ساختمان رو مدل میکنیم در نرم افزار و سیو میکنیم فایلی با پسوند EDB. ذخیره میشه (مثل فایل های با پسوند DWG. که برای اتوکد هست یا xlsx. که فایل های اکسل با این پسوند ذخیره میشند)

حالا من میخوام بدون اینکه فایل مدل سازهم رو در برنامه اصلیش باز کنم روش تغییرات اعمال کنم

مثلا فایل با پسوند EDB. از طریق VB.Net باز بشه داخلش دنبال عبارتی که میخوام بگردم و اونو با یه عبارت دیگه عوض کنم

مثلا دنبال عدد 10 بگردم و اونو با عدد 12 عوض کنم؟

یه مثال دیگه بزنم فرض کنید یه فایل اکسل باز کردیم و تو اولین سلول نوشتیم "VB" بعد سیو کریم حالا یه فایل xlsx. داریم سوال اینجاست که میتونیم بدون اینکه فایلو در اکسل باز کنیم با دستورات وی بی دات نت (System.IO) فایلو باز کنیم عبارت "VB" رو توش پیدا کنیم و با عبارت جدیدی مثلا "C#‎‎‎‎‎" عوض کنیم . . . (کل این عملیات بدون دخالت اکسل انجام بشه)

این کار شدنیه؟
    اگر برای ترسیم نقشه میخواهید برنامه بسازید ، باید روی فایل e2k کار کنید.
    برای ایجاد تغییرات روی مدل ، بهتره از خود ایتبس استفاده کنید ، ورژن 9 که خیلی سبکه ، ورژن 2015 هستش که سنگیه

نقل قول نوشته شده توسط 336699 مشاهده تاپیک
    اگر برای ترسیم نقشه میخواهید برنامه بسازید ، باید روی فایل e2k کار کنید.
    برای ایجاد تغییرات روی مدل ، بهتره از خود ایتبس استفاده کنید ، ورژن 9 که خیلی سبکه ، ورژن 2015 هستش که سنگیه
    سلام
    برا نقشه کشی نمیخوام
    برا ایجاد تغییرات روی مدل میخوام . . . چه جوری میشه از خود ایتبس استفاده کرد؟ . . . من ورژن 2016 استفاده میکنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط vb.civil مشاهده تاپیک
    سلام
    برا نقشه کشی نمیخوام
    برا ایجاد تغییرات روی مدل میخوام . . . چه جوری میشه از خود ایتبس استفاده کرد؟ . . . من ورژن 2016 استفاده میکنم
    منظورم اینه که ایتبس رو اجرا کنید و فایل مورد نظر رو open کنید و تغییرات رو اعمال کنید.(اگه بشه با یه نرم افزار ثانویه این تغییرات رو اعمال کرد ، بعدا خود ایتبس در باز کردن فایل دچار مشکل میشه)

در ورژن های 9 و پایین تر ، یکسری از مهندسان میومدن فایل خروجی رو با نوت پد ویرایش میکردن و نتایج رو مطابق خواست خودشون تغییر میدادن ولی در ورژن 2015 و بالاتر امکان تغییر فایل به این راحتی فراهم نیست.

نقل قول نوشته شده توسط 336699 مشاهده تاپیک
    منظورم اینه که ایتبس رو اجرا کنید و فایل مورد نظر رو open کنید و تغییرات رو اعمال کنید.(اگه بشه با یه نرم افزار ثانویه این تغییرات رو اعمال کرد ، بعدا خود ایتبس در باز کردن فایل دچار مشکل میشه)

در ورژن های 9 و پایین تر ، یکسری از مهندسان میومدن فایل خروجی رو با نوت پد ویرایش میکردن و نتایج رو مطابق خواست خودشون تغییر میدادن ولی در ورژن 2015 و بالاتر امکان تغییر فایل به این راحتی فراهم نیست.
    این کار انجام شده توسط یه شرکت ایرانی . . .

ولی نمیدونم چه جوری این کارو کردن
    آخرین ویرایش به وسیله vb.civil : سه شنبه 09 آبان 1396 در 10:08 صبح

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 02 فروردین 1393, 02:39 صبح
  2. مبتدی: بازکردن فایل word موجود و اضافه کردن متن به انتهای آن
    نوشته شده توسط مرتضی تقدمی در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 04 مرداد 1391, 10:13 صبح
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 26 اسفند 1390, 22:42 عصر
  4. پاسخ: 5