نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: برنامه ایجاد اعداد بزرگ

برنامه ایجاد اعداد بزرگ

با سلام و عرض ادب
    سوالی داشتم در مورد اینکه برنامه ای بخواهد اعداد بین 0 تا یک عدد 80 رقمی رو به ترتیب توی یک فایل تکست یا دیتابیس لیست کند چقدر زمان میبرد؟؟

مثلا اعداد بین 0 تا
    11987904625697166532776746648320380374280100293470 930272690489102837043110636675

حجم دیتابیس در چه حدود خواهد بود؟؟
    ضمنا سریع ترین برنامه ای که میتواند این کار را انجام دهد با چه زبانی باید نوشته شود؟؟
    با سپاس

مدیر بخش آواتار danialafshari
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است

نقل قول: برنامه ایجاد اعداد بزرگ

نقل قول نوشته شده توسط naser008 مشاهده تاپیک
    با سلام و عرض ادب
    سوالی داشتم در مورد اینکه برنامه ای بخواهد اعداد بین 0 تا یک عدد 80 رقمی رو به ترتیب توی یک فایل تکست یا دیتابیس لیست کند چقدر زمان میبرد؟؟

مثلا اعداد بین 0 تا
    11987904625697166532776746648320380374280100293470 930272690489102837043110636675

حجم دیتابیس در چه حدود خواهد بود؟؟
    ضمنا سریع ترین برنامه ای که میتواند این کار را انجام دهد با چه زبانی باید نوشته شود؟؟
    با سپاس
    با سلام
    شما دارید توی تالار C#‎ پیام میدید سعی کنید سوالتون مربوط به این تالار باشد
    جدا از زبان برنامه نویسی هدفتون رو از این کار بگید آیا حتماً باید عدد باشه؟ منظورم برای ذخیره سازی و چرا؟
    شما میتونید این رو بدون در نظر گرفتن زبان برنامه نویسی در بانک اطلاعاتی با نوع فیلد بعنوان مثال Nvarchar(80) یا بیشتر در Sql Server ذخیره کنید و از نظر زمانی، زمانی خاصی نمیخواهد و بلافاصله ذخیره میشود
    موفق باشید
    لطفاً از پرسیدن سوال در خصوصی خودداری کنید.
    قبل از ایجاد تاپیک، حتماً قوانین سایت را مطالعه فرمایید.
    قوانین پرسش های دانشجویی
    برای درست وارد شدن کد در قالب C#‎‎‎ سایت، ابتدا کد رو درون Notepad.exe کپی سپس از اونجا به سایت در قالب C#‎‎‎ منتفل کنید
    نرم افزار code manager دستیار برنامه نویسان جهت نگهداری کد ها

با سلام
    در مورد اینکه چرا اینجا پیام دادم چون احساس کردم زبان سی باید سریعترین زبان برای این کار باشد.
    در مورد ساخت اعداد هم من قصد دارم هگز ۶۴ کاراکتری ایجاد کنم یعنی از صفر شروع بشود و تا ۶۴ کاراکتر f ادامه پیدا کند سپس هر کدام از آنها را طبق یک الگوریتم خاص به دو عدد عبارت مختلف تبدیل کنم و بینشون جستجو انجام بدم.
    زمانی که هگز رو تبدیل به رویداد کنیم یعنی ما برای ساخت لیست هگز ۰ تا ۶۴ کاراکتر f تعداد حدودا ۸۰ رقم اعداد خواهیم ساخت به عبارتی در صورتیکه تمامی هگز ها ساخته شوند تعداد کل هگزهای ساخته شده حدودا ۸۰ رقم خواهد بود
    برای همین میخواستم ببینم کلا امکان ساخت این تعداد هگز وجود دارد یا خیر؟؟ اگر بله حجم دیتابیس ذخیره سازی شده در چه حدود خواهد بود
    با سپاس از پاسختان

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط naser008 مشاهده تاپیک
    با سلام
    در مورد اینکه چرا اینجا پیام دادم چون احساس کردم زبان سی باید سریعترین زبان برای این کار باشد.
    در مورد ساخت اعداد هم من قصد دارم هگز ۶۴ کاراکتری ایجاد کنم یعنی از صفر شروع بشود و تا ۶۴ کاراکتر f ادامه پیدا کند سپس هر کدام از آنها را طبق یک الگوریتم خاص به دو عدد عبارت مختلف تبدیل کنم و بینشون جستجو انجام بدم.
    زمانی که هگز رو تبدیل به رویداد کنیم یعنی ما برای ساخت لیست هگز ۰ تا ۶۴ کاراکتر f تعداد حدودا ۸۰ رقم اعداد خواهیم ساخت به عبارتی در صورتیکه تمامی هگز ها ساخته شوند تعداد کل هگزهای ساخته شده حدودا ۸۰ رقم خواهد بود
    برای همین میخواستم ببینم کلا امکان ساخت این تعداد هگز وجود دارد یا خیر؟؟ اگر بله حجم دیتابیس ذخیره سازی شده در چه حدود خواهد بود
    با سپاس از پاسختان
    رمز 64 کارکتری که شامل اعداد 0 تا 9 و حروف از a تا f باشه میشه : 16 به توان 64

چند میلیارد سال زمان لازم داره .

مدیر بخش آواتار ژیار رحیمی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    در کل برداشت شما از حل این مسئله ناقص هست .اینکه بتوان یکباره تمام حالات ممکن را یکباره تولید کرد با توجه به زمان و فضای ذخیره سازی همانظور که دوستان گفتن در حد غیر ممکن هست.این جور مسئله ها را با یک معیار پیاده سازی(benchmark) برای تعدادی محدود رکورد مثلا 10000 یا 100000 رکورد پیاده سازی میکنن ،سپس با استفاده از زمان اجرا و فضای مورد نیاز بدست امده برای این تعداد رکورد میتوان زمان اجرا و فضای مورد نیاز کل مسئله را تخمین زد.موفق باشید
    First,solve the problem then write the code

تاپیک های مشابه

1. نظر خواهی برنامه ی فاکتوریل اعداد بزرگ
    نوشته شده توسط daneshjo IT در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 14
    آخرین پست: چهارشنبه 04 تیر 1393, 21:51 عصر
  2. برنامه ضرب اعداد بزرگ به روش تقسیم و حل
    نوشته شده توسط maha19 در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 24 آذر 1392, 14:04 عصر
  3. سوال: راهنمایی در مورد ساخت برنامه عملیات روی اعداد بزرگ
    نوشته شده توسط mas'oud در بخش C#‎‎
    پاسخ: 22
    آخرین پست: چهارشنبه 28 دی 1390, 23:40 عصر
  4. درخواست كمك براي برنامه اعداد بزرگ
    نوشته شده توسط oranoos_mt در بخش C#‎‎
    پاسخ: 9
    آخرین پست: یک شنبه 15 خرداد 1390, 23:51 عصر
  5. پاسخ: 16
    آخرین پست: پنج شنبه 01 مرداد 1388, 09:12 صبح