نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: چند تا سوال، لطفا حرفه ای ها جواب بدن

چند تا سوال، لطفا حرفه ای ها جواب بدن

سلام و عرض ادب دارم خدمت تمامی اساتیدم در سایت برنامه نویس
    بنده برنامه نویسی اندروید را تا سطح خیلی خوبی کار کردم.
    من با دو روش httpClient و Volley تونستم به دیتابیس روی سرور وصل بشم و باهاش کار کنم. حالا چند تا سوال کلی و پیشرفته دارم که ترجیح دادم همه رو در قالب یک پست بپرسم
    خواهشمندم دوستانی که واقعا تخصص دارند و با قاطعیت میتونن جواب سوالات بنده رو بدن، دریغ نکنن.سوالاتم اینها هستن:

1- آیا غیر از روش httpClient و Volley روش بهتر و ساده تری برای اتصال با دیتابیس سمت سرور هست؟ روشی که مثلا تبدیلات Jason رو نخواد و یا بتونه مستقیما و بدون دخالت php، یک کوئری رو از اندروید بر روی پایگاه داده اجرا کنه؟ همچین روشی هست اصلا؟

2- در خصوص تمامی برنامه های اندرویدی که مینویسیم، مخصوصا برای اونهایی که با دیتابیس سمت سرور کار میکنن، چه روشی برای تضمین امنیت و هک نشدن برنامه وجود داره؟ اگر کتاب یا کلیپی در این زمینه هست لطفا معرفی کنید.

3- مهمترین سوالم اینه: من بر روی سیستم خودم، XAMPP نصب کردم و در واقع به وب سرور لوکال وصل میشم، میخواستم بدونم اگر بخواهم دیتابیس خودمو بر روی یک سرور واقعی بر روی اینترنت قرار بدم، چه کاری باید انجام بدم و چه سایتهایی این کار رو انجام میدن؟ به این سایتها وب سرور میگن یا هاستینگ یا چیز دیگه؟ آیا خود گوگل هم همچین سرویسی داره؟آیا برای این کار، سرویس رایگان وجود داره مه بتونیم پروژه رو تست کنیم؟

4- و سوال آخر اینکه: اگر من بخوام چند پروژه برای پند شرکت انجام بدن که نیاز به دیتابیس سمت سرور داشته باشن، آیا برای همه این دیتابیس ها، یک بار باید هزینه هاست یا همون وب سرور رو بدیم یا اینکه برای هر دیتابیس جداگانه باید پول بدیم؟

در پایان، از تمامی اساتیدم پیشاپیش تشکر میکنم و آرزوی موفقیت برای همگی دارم

کاربر دائمی آواتار hharddy
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: چند تا سوال، لطفا حرفه ای ها جواب بدن

سلام
    شما میتونید مستقیم وصل بشید به دیتابیس ولی خب اصلا پیشنهاد نمیشه دلایلش هم زیاد هست که میتونید تا حدودی از طریق لینک زیر باهاشون اشنا بشید.
    https://stackoverflow.com/questions/...ctions-to-a-db
    هیچ تضمین 100درصدی برای امنیت هیچ اپلیکیشن و نرم افزاری وجود نداره فقط میتونید کار و سخت تر کنیدکه بازم روش ها زیاد هست به شکل یک پاسخ کوتاه نمیشه نوشت از انکودینگ و رمزنگاری گرفته تا الگوریتم های مختلف که با جستجو میتونید به جواب برسید.
    برای اینکه پروژه خودتون و انلاین انجام بدید نیاز دارید از یک شرکت هاستینگ سرویس بگیرید. دیتابیس و فایل های خودتون و از زمپ ایمپورت کنید به هاست خودتون البته محیط کاری مثل همون زمپ هست میتونید از صفر هم دیتابیس و فایل هارو بسازید.
    برای سوال اخر شما بصورت ماهیانه یا سالیانه باید هزینه هاست پرداخت کنید اکثر هاستینگ ها به شما اجازه ساخت تعداد محدودی دیتابیس میدن که خب با توجه به پروژه ها نیاز به ارتقا سرویس دارید البته بعضی شرکت ها محدودیتی در ساخت دیتابیس و.. ندارند

تشکر فراوان
    یه سوال: الان مثلا من رفتم توی سایت ایران هاست، فرضا بابت 250مگابایت فضا، سالی 165000 تومان میگره. اپلیکیشن من شاید تقریبا نیاز به 50گیگابایت فضا برای پایگاه داده داره، که طبق قیمت ایران هاست، هزینه خییییییییییییییییلی زیاد میشه. در چنین مواردی جکار باید کرد؟ آیا خود گوگل، هاست رایگان نمیده؟ آیا اپلیکیشن هایی مثل دیوار و شیپور و.... که این همه عکس رو توی پایگاه داده ذخیره میکنن، سرور اختصاصی برا خودشون دارن؟؟؟
    ممنون میشم اگر دقیق تر پاسخ بدید.
    .

مدیر بخش آواتار محمد رضا فاتحی
    محل زندگی
    کهنسالترین موجود زنده در شهر منه

شما اگه اینقدر فضا احتیاج دارید به صرفه تر اینه که خودتون یه سرور راه اندازی کنید و اپلیکیشن های بزرگ هم سرور شخصی دارن...
    فقط باید مسئله امنیتش رو لحاظ کنید
    یک نقطه بیشتر فرق بین رحیم و رجیم نیست...از نقطه ای بترس که شیطانیت می کند

کاربر دائمی آواتار hharddy
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط harimehamid مشاهده تاپیک
    تشکر فراوان
    یه سوال: الان مثلا من رفتم توی سایت ایران هاست، فرضا بابت 250مگابایت فضا، سالی 165000 تومان میگره. اپلیکیشن من شاید تقریبا نیاز به 50گیگابایت فضا برای پایگاه داده داره، که طبق قیمت ایران هاست، هزینه خییییییییییییییییلی زیاد میشه. در چنین مواردی جکار باید کرد؟ آیا خود گوگل، هاست رایگان نمیده؟ آیا اپلیکیشن هایی مثل دیوار و شیپور و.... که این همه عکس رو توی پایگاه داده ذخیره میکنن، سرور اختصاصی برا خودشون دارن؟؟؟
    ممنون میشم اگر دقیق تر پاسخ بدید.
    .
    اپلیکیشن شما اگر مثل دیوار و شیپور هست که خب عکس حجم زیادی نمیبره تا چند ماه میتونید با کمتر از 1 گیگ هم حتی کار کنید و موقع افزایش حجم سرویس خودتون و تغییر بدید راه حل زیاد هست مثلا استفاده از سرور مجازی که خب نیاز به کمی تخصص حداقلی برای مدیریت داره, روش دیگه این که میتونید عکس ها و فایل هارو داخل یک هاست دانلود ذخیره کنید و ادرس و داخل دیتابیس اصلی برنامه قرار بدید.
    البته قیمت های کمتر از ایران هاست هم میتونید پیدا کنید ولی خب هرکدون مزایا معایبی دارند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    عنوان تایپیک و که دیدم گفتم وای چه مسئله ای پیش اومده، من پیشنهاد می کنم شما یکم برنامه نویسی کار کنید(اصولی) بعدا به این جور کارا بپردازید. (نظر شخصی)

تاپیک های مشابه

1. لیست ویو مثل نرم افزار digiato (لطفا حرفه ای ها جواب بدن)
    نوشته شده توسط ali reza mansoori 2 در بخش Android Studio
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 27 آبان 1394, 17:36 عصر
  2. چند تا سوال از حرفه ای ها
    نوشته شده توسط Sharif Lotfi در بخش Setup و Deployment
    پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 25 آذر 1385, 10:46 صبح
  3. حرفه ای ها جواب بدن
    نوشته شده توسط matrix_commandline در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 27 آبان 1385, 02:53 صبح
  4. حرفه ای ها جواب بدن