نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: باز کردن فایل از طریق شبکه

باز کردن فایل از طریق شبکه

سلام به همه مهندسین عزیز
    من یک مشکلی دارم اون هم اینه که میخوام یکسری فایل رو از طریق شبکه و با نرم افزار باز کنم

مثلا در صفحه نرم افزار سرچ انجام میشه و یکسری نام و آدرس فایل رو داخل دیتاگریدویو میریزیم - حالا میخوام با کلیک کردن روی نام یا آدرس در دیتاگرید ویو اون فایل با نرم افزار مخصوص خودش در سیستم کلاینت مشاهده بشه مثلا اگر فایل اکسل هست با اکسل باز بشه اگر اتوکد هست با اتوکد باز بشه و ... و فایل ها هم در یک مسیری داخل شبکه هستن مثلا server\data\\

کسی میتونه یک نمونه کوچیک برام درست کنه تا بتونم با کلیاتش آشنا بشم و بقیه کار رو پیش ببرم ؟
    ممنونم

نقل قول: باز کردن فایل از طریق شبکه

سلام دوست عزیز
    سوال اول:برنامه اکسل که شر شده ، با توجه به نصب بودن اکسل در سیستم شما باید فایل اکسل اجرا بشه یا اینکه باید در نظر بگیریم که رو سیستم شما مجموعه آفیس نصب نیست؟
    خب اگر در سیستم شما نصب باشه میتونید در داخل دیتا گرید مربوطه یا جدولتون از LinkLabel استفاده کنید البته این کار باعث کندی و ... میشه پیشنهاد میکنم فایل ها رو در سیستم خودتون ذخیره و از طریق سیستم شما اجرا بشه
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط hamidrezax1 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    سوال اول:برنامه اکسل که شر شده ، با توجه به نصب بودن اکسل در سیستم شما باید فایل اکسل اجرا بشه یا اینکه باید در نظر بگیریم که رو سیستم شما مجموعه آفیس نصب نیست؟
    خب اگر در سیستم شما نصب باشه میتونید در داخل دیتا گرید مربوطه یا جدولتون از LinkLabel استفاده کنید البته این کار باعث کندی و ... میشه پیشنهاد میکنم فایل ها رو در سیستم خودتون ذخیره و از طریق سیستم شما اجرا بشه
    موفق باشید
    نه با در نظر گرفتن اینکه برنامه در سیستم کلاینت نصب هست
    چون کاربرا خیلی به این فایل ها رجوع میکنن و ممکنه خیلی تغییرات هم داشته باشه اونوقت سیستم کاربر پرمیشه از اطلاعاتی که یا قدیمیه یا مشکل دار - منبع همون شبکه بمونه بهتره
    مثل این نرم افزار پایین که عکس میزارم
    با کلیک روی مشاهده اون فایل از طریق آدرس شبکه نشون داده میشه و با نرم افزار مربوط به خودش باز میشه در سیستم کلاینت

untitled.JPG

دوست عزیز به نظر من ساختار کارتون اشتباهه
    الان اگر در یک زمان دو نفر یک فایل اکسل رو باز کنن و همزمان تقیراتی رو روی اون انجام بدن و ذخیره کنن نفر اولی که تغیرات ذخیره کرده اطلاعاتش از بین میره چون نفر دوم بعد از اون ذخیره میکنه و فایل مربوطه جایگزین فایل قبلی میشه
    برای همین بهتره که کل ساختار کاریت رو عوض کنی و به دیتابیس رجوع کنی
    در همین سایت آموزش هایی در این خصوص هست که قطعاً بدردتون خواهد خورد
    موفق باشید

تاپیک های مشابه

1. روشن کردن سیستم از طریق شبکه
    نوشته شده توسط mesam1358 در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 27 آبان 1391, 11:56 صبح
  2. سوال: دسترسی به فایل از طریق شبکه
    نوشته شده توسط mehdibarati در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 24 آذر 1388, 00:18 صبح