نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: درخواست راهنمایی برای استفاده از موتور قالب و ORM غیر پیشفرض

Unhappy درخواست راهنمایی برای استفاده از موتور قالب و ORM غیر پیشفرض

سلام
    من به لطف آموزش های جناب سیف زاده اومدم رو کدایگنایتر ، اما 2 تا مشکل اساسی باهاش دارم ، یکی در مورد کار با دیتابیس هست که اگه بشه یه orm ساده مثل idiorm رو وارد کدایگنایتر کرد خیلی عالی میشه و دومی موتور قالب هست که انتخاب من سالهاست Raintpl هست چون هم ساده هست و هم سرعت خوبی داره ، هر دوی اینها کم حجم هستند و واقعا به نصبت حجمشون کاربردی ، اما مشکل اینجاست که برای کد ایگنایتر پورت نشدن ، البته من الان دارم از CI3.x.x استفاده میکنم ، یه قسمتی به نام 3rd party داره اما هیچ آموزش درستی در موردش پیدا نکردم ، تو تالار خود کدایگنایتر هم عضو شدم و اجازه ارسال تاپیک نداد بهم که اونجا مطرح کنم
    در مورد raintpl یه چیزایی تو نت هست ولی یا ناقصه یا سایتهایی که نوشتن در دسترس نیستن ، در مورد idiorm هم مستندات خاصی پیدا نکردم ، فقط یه مطلب در حد یه پاراگراف خوندم در مورد اینکه بعد از اضافه کردن یه کتابخونه خارج از کد ایگنایتر به قسمت 3rd party بایستی یه کنترلر یا درایور در موردش نوشته بشه تا کدایگنایتر بتونه باهاش کار کنه

برای منی که تازه وارد کدایگنایتر شدم سخته بتونم این 2 تا رو وارد کد ایگنایتر کنم ، اگه ممکن هست ، دوستانی که تواناییشو دارن ، در مورد اینکه این 2 کتابخونه رو چطور باید تو کدایگنایتر استفاده کنم بهم توضیح بدند ، فکر میکنم مشکل خیلی ها باشه در مورد کدایگنایتر

ممنون از توجه شما

نقل قول: درخواست راهنمایی برای استفاده از موتور قالب و ORM غیر پیشفرض

سلام
    در مورد موتور قالب میتونی از اسمارتی استفاده کنی. خودم هم ازش استفاده میکنم بصورت 3rd party
    اینجا آموزشش هست که خیلی سادست
    http://www.coolphptools.com/codeigniter-smarty
    در مورد orm هم میتونی از eloquent فریم ورک لاراول استفاده کنی که خیلی قوی و کامله
    توی گوگل سرچ کن eloquent with codeigniter آموزش و پکیج تو گیت هاب و فیلم های آموزشیش تو یوتیوب هست که خیلی ساده پیاده سازی میشه
    نکته دیگه اینکه کدایگنایتر تو نسخه 3 از کامپوزر پشتیبانی میکنه و میتونی با استفاده از کامپوزر هر پکیجی که خواستی رو توی فولدر 3rd party نصب کنی و مثالی که توی usage نوشته رو به عنوان یه library به پروژت اضافه کنی
    فکر کنم اسمارتی و روی پروژت نصب کنی طرز کار با 3rd party رو کامل یاد بگیری
    در کا کدایگنایتر اصلا هیچ چیز پیچپیده ای نداره و خیلی ساد میتونی ازش سر در بیاری

نقل قول: درخواست راهنمایی برای استفاده از موتور قالب و ORM غیر پیشفرض

خیلی عالی و ممنون ، فقط موضوع اینه که موتور rain tpl رو ترجیچ میدم به اسمارتی ، با اینکه اسمارتی خیلی قدرتمنده اما خب به سبکی و سرعت rain نیست ، در مورد orm هم eloquent رو کار نکردم باهاش اما دیدم کدهاشو وباید یه تست بزنم ، به هر حال خیلی ممنون ، فکر کنم اون مثال اسمارتی خیلی کاربردی باشه برام . قبلا با کامپوزر راحت یه چیزی جمع و جور میکردم و باهاش مینوشتم ، اما برای کارای بزرگ کدنویسی و دیباگش رو خیلی سخت میکنه ، ممنون از راهنماییتون

تاپیک های مشابه

1. سوال: درخواست راهنمایی برای استفاده از Bootstrap Lightbox
    نوشته شده توسط nekooee در بخش jQuery
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 12 تیر 1394, 18:22 عصر
  2. سوال: درخواست راهنمایی برای استفاده از کمبو باکس در گرید ویو
    نوشته شده توسط hamid_0341 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 13
    آخرین پست: یک شنبه 17 شهریور 1392, 14:59 عصر
  3. گفتگو: درخواست راهنمایی برای استفاده از یک کنترل در برنامه
    نوشته شده توسط hamid_0341 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6