نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: ساختن navigation drawer

ساختن navigation drawer

سلام
    یه سوالی داشتم چطوری میشه توی NetBeans چیزی شبیه navigation drawer ویندوز ساخت یه منو درختی که + بزنی باز و بسته بشه نمیخوام یه منو مثلا سمت راست فرمم میخوام ایجاد کنم که توش اسم فرمهام باشه و کاربر وقتی روی هر کدوم کلیک میکنه فرم مربوطه باز بشه و بتونم آیتم ها رو دسته بندی کنم یه چیزی شبیه عکسی که گذاشتم

Capture.JPG
    وقتی که کاربر روی هر آیتم( باتن ) کلیک میکنه زیر مجموعه هاش رو ببینه البته من این رو با کمک پنل که بهش سایز و لوکیشن دادم و باتن و لیبل درست کردم ولی فکر میکنم کار اصولی نیست و یه مشکلی که داره اینه وقتی مثلا روی تولید کلیک میکنیم طبق دستوری که نوشتم باقی فرمها زیر مجموعه هاشون جمع میشه و فقط زیر مجموعه های تولید نمایش داده میشه ولی تا روی اسکرول کلیک میکنم یا رو فرم رو تغییر سایز میدم همه منو ها مثل لحظه اول باز میشه و زیر مجموعه هاشون نمایش داده میشه و هر بار یه آیتم قرار بشه به منوها اضافه کنم مجبورم دوباره سایز ها رو تغییر بدم متاسفانه البته نمیتونم از null layout استفاده کنم چون وقتهایی که قراره همه منوها نمایش داده بشه اسکرول از کار میوفته و اشکالات دیگه ای برام ایجاد میکنه.
    در درجه اول آیا راه درست تر و اصولی تر و راحت تری وجود داره برای این کار ؟
    اگه وجود نداره چطور مشکل تغییر سایز برای اضافه کردن زیر منو جدید و باز شدن خودکار زیر منو ها رو برطرف کنم؟
    آخرین ویرایش به وسیله cnmeysam : یک شنبه 19 آذر 1396 در 01:40 صبح

کاربر دائمی آواتار vahid-p
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: ساختن navigation drawer

من که دقیقا متوجه نشدم چی میخواید و چی رو نمیخواید. ولی فکر کنم منظورتون منو درختی باشه.

مثالش رو ببین:
    http://www.java2s.com/Tutorials/Java...ee_in_Java.htm
    یا
    http://techoverload.net/create-simple-java-jtree-menu/
    اینا برای swing هست که در کتابخانه استاندارد جاوا وجود داره. ولی انواع دیگه ای هم در اینترنت هست، مثلا من از swt که eclipse توسعه داده استفاده کردم هم خیلی خوب بود. هرچند تفاوت زیادی ندارن.

ضمنا توصیه میکنم به سمت javafx برید، امکانات خوبی برای گرافیک برنامه بهتون میده

سلام ممنون از جوابتون
    ولی من که توی توضیحات گفتم منوی درختی که با + باز و بسته بشه نمیخوام
    و در ضمن عکس از چیزی که میخوام گذاشتم که
    مشکل اصلی اینه نمیدونم اسم دقیق این چیزی که می خوام چی هست ولی دقیقا چیزی مثل عکسی که گذاشتم می خوام
    شبیه به منو درختی هست ولی زیر منوهاش با اون باتن نمایش داده میشه یا جمع میشه
    در مورد javafx هم برنامه رو نوشتم تموم شده فقط این قسمتش به نظرم درست نیست و من تا الان با javafx کار نکردم

کاربر دائمی آواتار vahid-p
    محل زندگی
    تهران

اینی که میخوای یه نوع expandable list هست. چنین چیزی در جاوا استاندارد ندیدم ولی برای اندروید در کتابخونه اصلیش وجود داره.

تا روی اسکرول کلیک میکنم یا رو فرم رو تغییر سایز میدم همه منو ها مثل لحظه اول باز میشه
    خب چرا setVisible(false) نمیکنید؟

تاپیک های مشابه

1. راست به چپ کردن Navigation Drawer
    نوشته شده توسط ramin149 در بخش Android Studio
    پاسخ: 14
    آخرین پست: جمعه 20 شهریور 1394, 17:39 عصر
  2. آیکن در navigation drawer
    نوشته شده توسط hamedjj در بخش Android Studio
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 17 فروردین 1393, 00:40 صبح
  3. پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 22 اسفند 1392, 21:14 عصر