نمایش نتایج 1 تا 23 از 23

نام تاپیک: برنامه جامع و کامل برای کافی نت

برنامه جامع و کامل برای کافی نت

آقا طی یک اقدام و جنبش دانشجویی من و دوستم تصمیم گرفتیم واسه کافی نت های سطح شهر برنامه بنویسیم
    برنامه باید بتونه به یه کامپیوتر در LAN پیغام ACTIVE بفرسته تا اون کامپیوتر اجازه سرویس دهی داشته باشه
    در پایان استفاده کاربر از اینترنت باید یه طوری به سرور اطلاع بده که مدت زمان استفاده چقدر بوده و هزینه اش چقدره و در پایان یه فاکتور هم چاپ بشه ... حالا سایر امکانات مثل تخفیف و حسابداری و امثالهم بمونه
    تعداد کامپیوترهای هر کافی نت متغیره پس باید یه چیزی باشه که واسه همه موارد جواب بده
    چیزی که فکرمون رو مشغول کرده اینه که چطوری شروع کار کلاینت و اتمام کارش رو به سرور اطلاع بدیم ؟
    چی کار کنیم حسابشده و منطقی تره

من برای این کار از دیتابیس استفاده کردم ولی میشه از سوکتها هم استفاده کرد .

موفق باشی .

ولی میشه از سوکته
    گلادیاتور خوب من هم مشکلم اینجاست که چطوری یعنی با این سوکت چیکار کنم ؟ منظورم همون فعال کردن کلاینته نمیدونم میتونم منظورم رو برسونم یا نه :roll:

خیلی سادست . بستگی داره که چه اطلاعاتی رو بخوای از کلاینت به سرور ارسال کنی . اینو مشخص کن تا خدمتت عرض کنم .

موفق باشی .

خوب راستش اون چیزی که به فکر من و دوستم رسید همون منطقی بود که در اولین پست گفتم حالا نمیدونم تا چه حد منطقیه و عملی ! راستش اگر هم منطقی باشه نمیدونم چطوری پیاده سازی کنم!!!!!
    اما خوب بالاخره باید از یه جایی شروع کنم دیگه !

ارسال پیام که حتما بلدی و خبری نیست .

برای اطلاع دادن در مورد شروع و پایان کار کاربر . کاربر باید پنجره ای بروی کلاینت داشته باشه که از طریق اون بتونه موقع شروع تایم خودش رو بزنه ( پس از زدن مثلا کلید شروع تازه به اینترنت متصل بشه ) و موقع پایان هم با زدن مثلا کلید پایان تایم خودش رو متوقف کنه ( در این لحظه ارتباط ماشین از اینترنت قطع میشه ) . این دو مقدار زمان ( تاریخ + ساعت ) رو میتونی از طریق سوکتها به سرور ارسال کنی ( خیلی ساده ) سرور با خوندن این دو مقدار زمان مدت استفاده کاربر رو محاسبه و فاکتور رو صادر میکنه .

برای این منظور بهتره که یک سری اطلاعات همزمان ارسال بشه . مثلا نام استیشن ( یا آی پی ) + زمان شروع کار + زمان پایان کار + در صورت نیاز نام کاربر

پیشنهاد : لاگ کردن اطلاعات ( کلی و جزئی ) فراموش نشود ( هم بروی کلاینت و هم بروی سرور )

موفق باشی .
    گلادیاتور .

سلام

ببخشید که دخالت می کنم. اما اتفاقی فرمایشات دوستانو شنیدم.
    اگه اجازه بدید چند نکته رو عرض کنم بعد رفع زحمت کنم.

اینطور که من دستگیرم شد دوستان در زمینه برنامه نویسی Socket programming دانش زیادی ندارند پس به نکات زیر عنایت داشته باشید:

1- این مبحث بسیار گسترده است پس قبل قول دادن در مورد تحویل نرم افزار حتما ابزار ها و منابع موجود را مطالعه کنید.
    ُ2- پیشنهاد اکید بنده مطالعه Thraeding است چون در سیستم های اینچنینی حتما باید هر کاربر درون Thread خود فعالیت کند.
    3- توصیه می کنم در گروه Indy از سایت Yahoo عضو شوید. چون دار و دسته Chad Z Hower و Hadi Hariri از افراد
    صاحبنظر در این موضوع محسوب می گردند.

در پایان این جنبش دانشجویی شما را ارج می نهم اما همین اول کار بگم که اول مطالعه کنید بعد اقدام به ایجاد انقلاب در
    کافی نتهای شهرتان کنید.

در صورت نیاز به معرفی منبع مطالعه حتما من رو در جریان بگذارید.

خوشحال می شم به آدمای با اراده کمک کنم. :)

این برنامه رو کامل و بدون عیب نوشتم و در حال استفادست .

گلادی جان
    یه لطفی بکن و بیشتر توضیح بده در صورت امکان یه چند تا Screen shot از برنامه بگیرو به دوستان نشان بده.

و بگو از چه ابزارها و منابعی استفاده کردی.

قبلا متشکرم :)

کلینیک عزیز

در مورد نحوه بر قراری ارتباط بین کلاینتها و سرور ؟ و یا برقراری و قطع ارتباط کلاینتها از اینترنت ؟

مشخص کن تا عرض کنم خدمتت .

اصلا چطوره ساختار این جور برنامه ها رو با هم بررسی کنیم.
    مثل یه پروژه تحقیقاتی.

نظرتون چیه؟ :)

شروع کنیم؟

هدف من اینه که پروژه های انجام شده دوستان بررسی و نقد بشه و راه رو برای ارتقاء سطح علمی دوستان دیگر فراهم کنیم.
    اینو گفتم تا موضعم مشخص باشه. :) :wink:

بسیار عالیه . به این شکل منم میتونم روشهای بهتری برای برنامه نویسی یاد بگیرم .

شروع کن مومن !

اولین مقاله رو در مورد VOIP می نویسم برای آخر این هفته می فرستم بالا.

یا علی مدد. :)

هدف من اینه که پروژه های انجام شده دوستان بررسی و نقد بشه و راه رو برای ارتقاء سطح علمی دوستان دیگر فراهم کنیم
    حرف نداره واقعا فکر تمیزیه :kiss: فکرش رو بکنین تمام نقاط قوت و ضعفهای احتمالی یه برنامه کشف میشه :موافق:

فکرش رو بکنین تمام نقاط قوت و ضعفهای احتمالی یه برنامه کشف میشه
    زیاد فکرش رو نکن این برنامه تا به حال توسط چندین نفر نوشته شده ( حتی توی همین سایت چند نفر نوشتن )

شما کارت رو شروع کن و هر جا گیر کردی مطرح کن .

به نظرم ارائه مقاله بسیار مفیده ولی شما به انتظار این مقاله ها نشین و فقط خواننده نباش ٬ سعی و تلاشت رو شروع کن . اینجوری جنبشتون پر جنب و جوشتر میشه :mrgreen:

جناب کلینیک مقالتون آماده شد ؟

کاربر دائمی آواتار jirjirakk
    محل زندگی
    wwwroot
    گلادیاتور جان اون کامپوننت تاریخ رو از کجا گیرش اوردی :دلار: منم میخوام :heart:

Farsi Components</p>

فارسی کامپوننتس در خدمت شماست .

نقل قول نوشته شده توسط gladiator
    جناب کلینیک مقالتون آماده شد ؟
    اگر یک ListTree درست میکردی در سمت چپ و با تغییر Item ها در سمت راست مشخصات پر میشد خیلی قشنگ تر و راحت تر بود و اونجوری میتونستی براش Icon بزای و وضیعت Online بودن و Offline بودن رو قرار میدادی و با یک نگاه بفهمی وضعیت رو :)

ارادتمند
    مشاطان

گلادی جان

آماده شده دارم تایپش می کنم.

یه کم کندم منو ببخشید. :oops:

اگر یک ListTree درست میکردی در سمت چپ و با تغییر Item ها در سمت راست مشخصات پر میشد خیلی قشنگ تر و راحت تر بود و اونجوری میتونستی براش Icon بزای و وضیعت Online بودن و Offline بودن رو قرار میدادی و با یک نگاه بفهمی وضعیت رو
    با سلام خدمت علی عزیز

علی جون این برنامه رو تا به حال به 3 مدل مختلف تغییر دادم . سعی میکنم تصاویری از 2 برنامه دیگه رو هم قرار بدم .

از راهنمایی شما سپاسگذارم .

جناب کلینیک ٬ همچنان منتظریم . :flower:

کاربر دائمی آواتار delphi77
    محل زندگی
    ایران تهران
    این چیزی که شما می خواهید برنامه پروژه پایان ترم من بوده که علاوه بر account روی دستگاه های جانبی مانند پرینتر و اسکنر هم مدیریت می کرد و فاکتور اراپه می کرد

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز
    آقای گلادیاتور شما با TCP کار کردید؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •