نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز

Question تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز

با عرض سلام و ادب خدمت دلفی کاران محترم و عزیز.
    سه تا دکمه تو برنامه گذاشتم اسماشون هست یکیش موزیلا و یکیش کروم و یکیش هم ie حالا میخام وقتی که مثلا روی دکمه موزیلا کلیک کنم . مرورگر پیش فرض ویندوز بشه موزیلا و بقیه دکمه ها هم همینطور با کلیک روی اونا مرور گر پیشفرض عوض بشه.
    اینترنتو هم خیلی جست جو کردم هم اینور آبی و هم اونور آبی . چیزی پیدا نکردم . با تشکر و سپاس.

نقل قول: تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز

سلام. خوب نگشتید.
    باید مقادیر زیر را اصلاح کنید:

HKEY_CLASSES_ROOT\http\shell\open\command
    HKEY_CLASSES_ROOT\https\shell\open\command
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

نقل قول نوشته شده توسط یوسف زالی مشاهده تاپیک
    باید مقادیر زیر را اصلاح کنید:

HKEY_CLASSES_ROOT\http\shell\open\command
    HKEY_CLASSES_ROOT\https\shell\open\command
    ممنونم جناب زالی جالب بود . مقادیر هر دو کلید رو با موفقیت تغییر دادم. ولی وقتی که روی هر صفحه وب که در سیستم ذخیره کردم کلیک میکنم تا باز بشه . با اسم مرور گر تغییر داده شده در رجیستری باز نمیشه. و میبینم که آیکن های این صفحات ذخیره شده هم تغییر پیدا نکردن تا به آیکون مرور گر پیش فرض در بیان.

نقل قول نوشته شده توسط mahdi.sagga مشاهده تاپیک
    ممنونم جناب زالی جالب بود . مقادیر هر دو کلید رو با موفقیت تغییر دادم. ولی وقتی که روی هر صفحه وب که در سیستم ذخیره کردم کلیک میکنم تا باز بشه . با اسم مرور گر تغییر داده شده در رجیستری باز نمیشه. و میبینم که آیکن های این صفحات ذخیره شده هم تغییر پیدا نکردن تا به آیکون مرور گر پیش فرض در بیان.
    باید یک مسیج رجیستری برودکست کنید تا رجیستری و سیستم با تنظیمات جدید بروز بشه.

نقل قول نوشته شده توسط Mask مشاهده تاپیک
    باید یک مسیج رجیستری برودکست کنید تا رجیستری و سیستم با تنظیمات جدید بروز بشه.
    ممنونم از پاسخ شما . کلمه مسیج رجیستری برودکست رو تو تالار و اینترنت سرچ کردم و چیزی پیدا نکردم . به ناچار پست زدم .جناب mask آیا منظور شما از مسیج رجیستری برودکست همون اکسپورت کردن رجیستری و ذخیرش به صورت فایل .reg هستش؟ اگه اینطوری باشه باید سه تا فایل رجیستری به ازای هر مرورگر درست بشه و کاربر با زدن هر بار دکمه باتون از روی فرم و اجرای اون فایل های رجیستری توسط برنامه دوباره باید یه پیغام ok هم که مربوط به پایان اجرای فایل .reg هستش رو هم باید کلیک کنه. و اینطوری هم که کار برای کاربر سخت میشه و از طرفی هم کار درستی به نظر نمیاد.
    و یا اینکه من پاسخ شما رو درست متوجه نشدم. لطفا کمی بیشتر راهنمایی نمایید . با تشکر و سپاس.
    آخرین ویرایش به وسیله mahdi.sagga : دوشنبه 18 دی 1396 در 09:49 صبح

نه منظور اون نبود.

"SendMessage( HWND_BROADCAST, WM_WININICHANGE,0, LongInt(cs1));"

AND

"SendMessage( HWND_BROADCAST,WM_SETTINGCHANGE,0, LongInt(cs1));"

از این لینک استفاده کنید.
    http://www.tek-tips.com/viewthread.cfm?qid=686382

نتونستم سر دربیارم چه جوری از این برودکست کد استفاده کنم و باهاش مرورگر پیشفرضو عوض کنم . تو لینک اصلی هم گفتن که برای Registry PATH change/update withOUT restart

استفاده میشه و تو یکی از پستاهم توضیح داده برای باز و بستن explorer.exe هستش. که تو task manager ویندوز وجود داره.

فعلا اومدم یه برنامه مقایسه رجیستری دانلود و نصب کردم و دوتا مقدار رجیستری رو موقع تعویض مرور گر پیش فرض مقایسه کردم نتیجش شد 41 تا کلید رجیستری که موقع تعویض مرورگر پبش فرض مقادیرشون تغییر میکنه. و کلی هم کد hex که ازشون سر در نیاوردم. همینطوری پیش میرم جلو تا ببینم چی میشه . فعلا امیدوارم با تغییر این 41 تا کلید درست بشه مشکلم. باز اگه راه دیگه ای پیدا کردین ممنون میشم منو در جریان بزارید .
    با تشکر و سپاس از دوستان.

الان کجاشو متوجه نشدید؟
    توی اون لینک کد اپدیت رجیستری نوشته که.
    SendMessage( HWND_BROADCAST, WM_WININICHANGE,0, LongInt(cs1));
    and
    SendMessage( HWND_BROADCAST,WM_SETTINGCHANGE,0, LongInt(cs1));
    از اینا چرا استفاده نمیکنید؟

نقل قول نوشته شده توسط Mask مشاهده تاپیک
    الان کجاشو متوجه نشدید؟
    توی اون لینک کد اپدیت رجیستری نوشته که.
    and
    از اینا چرا استفاده نمیکنید؟
    ممنونم از توجهتون جناب mask . راستش مشکلم اینجاست که من سر در نیاوردم کجای این کدها رو تنظیم کنم تا مرورگر پیش فرض عوض بشه.
    الان کد به همین صورتی که هست اجرا میشه و خطایی هم نمیده ولی نتیجه کار که تعویض مرورگر پیش فرضه حاصل نمیشه که البته نبایدم بشه چون اطلاعات مرورگرو این کد الان نداره.
    الان اینجوریه:
    procedure TFormMain.BitBtn1Click(Sender: TObject);
    const
    cs1 : pchar = 'Windows';
    begin
    end;
    من الان نمیدونم اطلاعات مرور گر رو کجای کد بنویسم و مثلا برای موزیلا چی بنویسم تا مرور گر پیش فرض مثلا بشه موزیلا

وحتی به جای خط cs1 : pchar = 'Windows';
    وکلمه windows آدرس مرورگر فایرفاکسو دادم وبرنامه هم اجرا شد وخطایی هم نداد ولی بازم مرور گر پیشفرض عوض نشد.
    کد: cs1 : pchar = 'C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe';
    و در آخر کار به جای تیکه کد بالا آدرس یه فایل .reg هم که قبلا از رجیستری اکسپورت کرده بودم رو هم دادم بازم نشد.

با تشکر و سپاس .
    آخرین ویرایش به وسیله mahdi.sagga : دوشنبه 02 بهمن 1396 در 14:13 عصر دلیل: افزودن کد

تاپیک های مشابه

1. تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز
    نوشته شده توسط windowsyar در بخش C#‎‎
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 29 اردیبهشت 1396, 14:31 عصر
  2. سوال: تغییر پرینتر پیش فرض ویندوز در fastreport
    نوشته شده توسط daneshmand1354 در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 08 اسفند 1390, 21:13 عصر
  3. سوال: تغییر پرینتر پیش فرض ویندوز و یا تغییر پرینتر در fastreport
    نوشته شده توسط daneshmand1354 در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 16 آبان 1390, 23:05 عصر
  4. نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در asp.net
    نوشته شده توسط mariaviolla در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 02 خرداد 1389, 14:50 عصر
  5. تغییر زبان پیش فرض ویندوز
    نوشته شده توسط Clever_MRG در بخش VB.NET
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 04 آذر 1384, 02:33 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید