سلام به دوستان.
راستش در زمینه سیستم عامل و طراحی سیستم عامل تازه کار نیستم. از ابتدا سعی داشتم تا یک سیستم عامل رو از پایه یعنی از بوت لودر تا آخر رو بسازم اما بعد از ۳-۴ ماه شکست ، آخرش فقط یک سیستم عامل ۱۶ بیتی با بوت لودر دو مرحله ای گیرم اومد. البته ناگفته نماند که تونستم با استفاده grub ، یک سیستم عامل ۳۲ بیتی همراه با یک خط فرمان ساده راه اندازی کنم اما بعدش دیگه توی مراحل بعدی مدیریت حافظه و... موندم.
حالا تصمیم گرفتم تا با هسته لینوکس شروع کنم. هدفم اینه که یک توزیع کامل و از پایه بر اساس هسته خام لینوکس بسازم و انشاالله وقتی این توزیع به بلوغ رسید و ما هم کمی علممون قد کشید بریم سراغ ساخت هسته سیستم عامل از پایه و در آخر هم یک سیستم عامل خوب ایرونی بسازیم که بتونه هم نظر کاربر های معمولی ویندوزی رو جلب کنه و هم بتونه از کاربرای حرفه ای لینوکسی مخاطب داشته باشه.
این همه داستان سرایی کردم که بگم من الان دارم کتاب linux kernel development رو می خونم. کمی هم برام سخته آخه انگلیسیه! می خواستم یکم منابع در مورد ساخت یک توزیع لینوکسی از پایه رو معرفی کنید. راستی کتاب LFS رو هم یه نگاهی بهش انداختم ولی بیشتر برای ساخت توزیع سفارشی و آماده لینوکسی هست.
با تشکر- لطفا اسپم نکنید!