نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: تحلیل سبد خرید دیجی کالا

تحلیل سبد خرید دیجی کالا

سلام دوستان

طبق روندی که من در دیجی کالا دیدم اگر شما عضو نباشید لیست کالاهایی که به سبد کالا اضافه می کنید در یک Session نگه داری می شه و بعد ازتون می خواد که عضو بشید . ولی در صورتی که عضو باشید این اقلام سبد خرید همیشه برای شما در سبد خرید باقی می مونه تا اینکه یا خرید خودتون رو نهایی کنید و یا اونها رو حذف کنید .

برای این حالت افرادی که عضو هستند اطلاعات رو کجا ذخیره می کنه ؟ کوکی ؟ اگر کوکی ها روی سیستم طرف بسته باشند چی می شه ؟

یا از ذخیره سازی داخل دیتابیس استفاده می کنه ؟

ممنون می شم این مورد رو توضیح بدید

با تشکر

نقل قول: تحلیل سبد خرید دیجی کالا

این طور که من تست کردم اگر مشتری عضو نباشد بعد با پاک کردن کوکی و غیره باز هم سبد خرید ما تغییر نمیکنه و خالی نمیشه و احتمال زیاد در دیتا بیس ذخیره میکنه

بستگی به این داره که اطلاعات برای شما چقدر اهمیت داره. میشه اطلاعات رو در حافظه ی مرورگر هم ذخیره کرد که از قابلیتهای HTML5 هست.
    سوال اینه که چند نفر از کاربرها کوکیشون رو حذف میکنن یا میرن سه روز بعد به سایت برمیگردن و انتظار دارن انتخابهای قبلیشون در سیستم ذخیره شده باشه
    چند نفر چند خرید رو همزمان انجام میدن ؟ آیا محصولات فروشگاه به گونه ای هست که لازم باشه چنین قابلیتهایی اضافه بشه ؟

در مرحله ی اول شما می توانید از کوکی استفاده کنید که 80 درصد نیاز شمارو پوشش میده. در آینده اگر نیاز شد اطلاعات رو به سرور منتقل کنید.

دیجی کالا اطلاعات سبد خرید رو تو کوکی و هم دیتا بیس ذخیره میکنه.به این صورت که برای یک کاربر که لاگین نکرده اول یه کوکی میسازه و بعد تو دیتا بیس یک رکورد با یه آی دی GUID میسازه.بعد وقتی کاربر لاگین کرد اگر تو جدول مربوطه کاربر قبلا محصولی رو انتخاب کرده بود.به اون اضافه میشه و از حالت anonymous خارج میکنه .و کوکی ها هم آپدیت میشن.
    شاید بگین که چرا تو دیتا بیس ذخیره میکنه :دیلیل اون اینه که اولا شاید کوکی سمت کاربر غیر فعال باشه. و از لحاظ امنیتی شاید مشکلاتی بوجود بیاد.امکان داره با پاک شدن کوکی یا ویرایش اون اطلاعات نا معتبر بشه.
    اگر هم به سرعت فکر میکنید نگران نباشید از Web API 2 استفاده میکنه.که سرعت بالایی در بروز رسانی اطلاعات داره.

میتونید این سایت رو ببینید که خودم ساختم شاید خیلی شبیه دیجی کالا باشه.
    آخرین ویرایش به وسیله general67 : شنبه 30 دی 1396 در 18:22 عصر

کاربر دائمی آواتار moslem.hady
    محل زندگی
    پشت میز کامپیوتر

نقل قول نوشته شده توسط general67 مشاهده تاپیک
    دیجی کالا اطلاعات سبد خرید رو تو کوکی و هم دیتا بیس ذخیره میکنه.به این صورت که برای یک کاربر که لاگین نکرده اول یه کوکی میسازه و بعد تو دیتا بیس یک رکورد با یه آی دی GUID میسازه.بعد وقتی کاربر لاگین کرد اگر تو جدول مربوطه کاربر قبلا محصولی رو انتخاب کرده بود.به اون اضافه میشه و از حالت anonymous خارج میکنه .و کوکی ها هم آپدیت میشن.
    شاید بگین که چرا تو دیتا بیس ذخیره میکنه :دیلیل اون اینه که اولا شاید کوکی سمت کاربر غیر فعال باشه. و از لحاظ امنیتی شاید مشکلاتی بوجود بیاد.امکان داره با پاک شدن کوکی یا ویرایش اون اطلاعات نا معتبر بشه.
    اگر هم به سرعت فکر میکنید نگران نباشید از Web API 2 استفاده میکنه.که سرعت بالایی در بروز رسانی اطلاعات داره.

میتونید این سایت رو ببینید که خودم ساختم شاید خیلی شبیه دیجی کالا باشه.
    این دوستمون خوب میگن. من هم از همین روش استفاه کردم. خرید ها رو توی دیتابیس ذخیره میکنم، و فقط یه Guid توی کوکی کاربر ذخیره میکنم. اگه کاربر لوگین باشه(یا بعد لوگین کنه) کد کاربر رو هم توی دیتابیس ذخیره میکنم. استفاده از سشن اصلا درست نیست. چون پاک میشه.
    ذخیره

تاپیک های مشابه

1. طراحی دکمه سبد خرید شبیه دیجی کالا
    نوشته شده توسط ali1395 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 8
    آخرین پست: سه شنبه 02 آذر 1395, 09:46 صبح
  2. سبد خرید سایت هایی مثل دیجی کالا؟
    نوشته شده توسط hamid1988 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 17 تیر 1394, 19:34 عصر
  3. سوال: ارسال کد کالا به سبد خرید با زدن دکمه خرید
    نوشته شده توسط maryamsaedi91 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 25 مهر 1393, 21:16 عصر
  4. سوال: ثبت نام سریع برای افزودن کالا به سبد خرید
    نوشته شده توسط bftarane در بخش ASP.NET Web Forms