نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: چگونگی تست پروژه قبل از آپلود سایت؟؟؟؟

چگونگی تست پروژه قبل از آپلود سایت؟؟؟؟

سلام و عرض ادب.
    من برای تست پروژه هام همواره به مشکل بر می خورم. به این صورت که پروژه رو می نویسم و تا جایی که بشه سعی می کنم هر قسمت رو هم موقع نوشتن کد و هم بعد از تکمیل پروژه و قبل از آپلود تست کنم ولی در آخر وقتی آپلود می کنم یکسری مشکل وجود داره و حتی موقع محتوا گذاری اشکالات بیشتری هم به چشمم می خوره.

آیا روشی هست که این سری اشکالات رو قبل از آپلود سایت تشخیص بدم؟؟؟؟ فکر می کنید مشکل از کار منه (در اینصورت راه حل چیه؟؟؟) یا برای شما مهندسین گرامی هم پیش میاد؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    rayancode.ir

نقل قول: چگونگی تست پروژه قبل از آپلود سایت؟؟؟؟

سلام.

پیش اومدن مشکل یک امر طبیعیه.
    اما اگه مشکلات شما زیاده شما تحلیل ضعیفی از نیاز هاتون دارید.
    شما وقتی می خواهید یک پروژه بنویسید ابتدا باید نیازمندی ها رو ببینید و سپس آنها رو تحلیل کنید و مشکلات مختلف رو ببینید و برای آن ها راه حل هایی رو پیش بینی کنید.

البته باز هم در هنگام انجام کار مشکلاتی پیش میاد و این یک امر طبیعیه که با تحربه خیلی از این مشکلات حل میشه.

من پیشنهاد می کنم شما شخصی رو غیر از خودتون که برنامه نویس هستین رو برای تست پروژه هاتون انتخاب کنید و هر پروژه رو بدین تا تست کنه و مشکلاتی رو که پیدا می کنه بر طرف کنید.
    من خودم این کار رو می کنم تا از دید نفر دیگه پروژه من استفاده بشه و باگ هاش در بیاد.
    در شرکت های بزرگ چند نفر کارشون فقط پیدا کردن باگ سیستم. حالا این می تونه از مشکل کوچیک تا باگ های امنیتی بزرگ باشه واسه همینه که تمام نرم افزار ها هر چند مدت در میون به روز رسانی می شوند.

پس نگران این مطلب نباشید

نقل قول نوشته شده توسط raha raad مشاهده تاپیک
    سلام و عرض ادب.
    من برای تست پروژه هام همواره به مشکل بر می خورم. به این صورت که پروژه رو می نویسم و تا جایی که بشه سعی می کنم هر قسمت رو هم موقع نوشتن کد و هم بعد از تکمیل پروژه و قبل از آپلود تست کنم ولی در آخر وقتی آپلود می کنم یکسری مشکل وجود داره و حتی موقع محتوا گذاری اشکالات بیشتری هم به چشمم می خوره.

آیا روشی هست که این سری اشکالات رو قبل از آپلود سایت تشخیص بدم؟؟؟؟ فکر می کنید مشکل از کار منه (در اینصورت راه حل چیه؟؟؟) یا برای شما مهندسین گرامی هم پیش میاد؟؟؟؟؟؟
    شما باید همراه با نوشتن کد ، برای اون ها تست واحد بنویسید.
    ممکن هست شما کلاس ها و برنامتون رو گسترش بدید و امکانات جدید بهش اضافه کنید که باعث ایجاد مشکل در بقیه سیستم بشه.
    با استفاده از Unit Test و Intergration Test میتونید هر قسمت از کدتون رو تست کنید و از صحت درست بودنش مطمئن بشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    rayancode.ir

نقل قول نوشته شده توسط Moien Tajik مشاهده تاپیک
    شما باید همراه با نوشتن کد ، برای اون ها تست واحد بنویسید.
    ممکن هست شما کلاس ها و برنامتون رو گسترش بدید و امکانات جدید بهش اضافه کنید که باعث ایجاد مشکل در بقیه سیستم بشه.
    با استفاده از Unit Test و Intergration Test میتونید هر قسمت از کدتون رو تست کنید و از صحت درست بودنش مطمئن بشید.

این کار خیلی خوبه.
    اما عموما در پروژه های کوچک از این روش استفاده نمی شه.
    اولا اینکه پیاده سازی اون دشواره و نیازمند صرف زمان زیادیه.
    دوما پیاده سازی اون باید دقیق باشه و صرف زمان و هزینه اجرایی اون در پروژه های کوچیک توجیح اقتصادی نداره

موفق باشید

به نظر من نوشتن تست واحد خیلی کار رو مشکل میکنه و نوشتن تست خوب هم تخصصی هست که هرکسی نداره. تست کردن پروژه هم اصولی داره که می توانید در کتابهای مربوطه پیدا کنید.
    یک تستر حرفه ای روشهای زیادی رو بلده که پروژه ی شمارو از کار بندازه و ازش ایراد پیدا کنه.

اول نکته در مورد تست کردن اینه که اون رو به شخص دیگری بسپارید. مثلا کسی که ممکنه بخواد از برنامه استفاده کنه. وقتی شما خودتون یک چیزی رو خلق میکنید دارای یک سری پیشفرض هایی هستید که جلوی تست درست برنامه رو میگیره.

مشکل شما هنوز مشخص نیست که دقیقا چی هست ؟!
    چون اگر مشکل بر روی validation باشه شما احتمالا Business Rules رو تو پروژه هاتون لحاظ نمیکنید. قوانینی هر پروژه داره حتما. هر پروژه خطاهایی داره که بعضی ها در زمان کامپایل هست و یکسری در زمان run time یکسری از خطا ها که همونطور که گفتم قوانین پروژه هست که اید حتما لحاظ کنید و برخی دیگر هم خطای کد نویسی هست که باعث بروز خطا میشه . شما بایستی خودتون زمان تست پروژه رو جدا از کد نویسی لحاظ کنید حتی اگر پروژه شخصی میگیرید تا اتمام پروژه همواره تست نرم افزار عضو جدانشدنی پروژه هست در نهایت حتی اگر شخصی کار میکنید بایستی بعد از این شما زمان تست نرم افزار رو هم توش قرار بدید یا کسی براتون تست میکنه هم باید حقوق بدین و هم زمان - در نهایت در زمان dev شما ارور میبینید - و وقتی تستر در trial release یک defect رو detect میکنه و اگر شما اون رو نپذیرید به عنوان یک باگ شناخته نمیشه و اگر هم بپذیرید میشه BUG و در نهایت شما اگر تونید باگ رو حل کنید و انجام میشه و اگر مشکل یلی بزرگ باشه پروژه حتی Failed میشه و هم ممکن هست پروژه به شکست هم بخوره . پس گام به گام یا پارت به پارت بایستی پروژه تست بشه و در نهایت ....

پیشنهاد من اینه که از کد های آماده استفاده نکنین.چون این کدها کسی بر اساس نیاز خودش نوشته و باید کاملا بازبینی شوند.
    و پیشنهاد دوم پروزتون رو اول بررسی کنین از امنیت گرفته تا سرعت بارگذاری و .... تا در آخر به مشکل برنخورید.
    پروزه رو هم باید مصرف کننده تست کنه.در بعضی موارد مسایل بعد از تست رخ میدند.

این مطلب رو دیدم و لازم دونستم اشاره کنم که تست های مختلفی هست و متاسفانه همه از تیم برنامه نویسی درخواست میشه
    درحالی که فقط بخشی به عهده تیم برنامه نویسیه
    این مطلب دقیقا کمک میکنه که کمی در مورد تست نویسی اطلاعات بیشتری داشته باشیم
    تست نویسی چیست؟

همچنین اشاره کردیم که تست دستی با خودکار چه فرق هایی داره

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 14 تیر 1396, 17:32 عصر
  2. پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 16 مرداد 1390, 17:24 عصر
  3. سوال: پیش نمایش تصویر قبل از آپلود
    نوشته شده توسط hossein1368 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 11
    آخرین پست: پنج شنبه 06 آبان 1389, 15:38 عصر
  4. تست ExecuteNonQuery قبل از اجرا