نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: کمک به انتخاب database مناسب برای برنامه سی شارپی

Question کمک به انتخاب database مناسب برای برنامه سی شارپی

سلام به اساتید بزرگوار

سوالم رو کامل می پرسم و پیشاپیش عذر میخوام اگر طولانی میشه ... در خصوص سوال هایی که می پرسم قبلا توی انجمن جستجو کردم ولی علت اینکه تاپیک جداگانه میزنم رو در ادامه خواهم گفت

من یه برنامه برای مدارس دارم مینویسم که برنامه ی مفصلی هست از مدیریت حضور و غیاب دانش آموزان ، ثبت موارد انضباطی تا سنجش پیشرفت تحصیلی و ...

خب دیتابیس برنامه قطعا خیلی بزرگ نخواهد بود روی همین حساب انتخاب خودم sqlite هست اما بنا به دلایلی که خدمتتون عرض می کنم لطفا توی انتخاب دیتابیس کمکم کنید ممنون

1- اگر از sqlite استفاده کنم بحث عدم نیاز به نصب در سیستم مشتری عالی هست که این یه امتیاز هست
    2- sqlite فکر کنم محدودیت حجم داره درسته؟ نمیدونم چقدر هست و نمی دونم دردسر ساز میشه یا نه؟
    3- sqlite توی بحث امنیت هم فکر کنم مشکل داره درسته؟ دوستان من خودم برای مدیریت رمز عبورهای ورود به برنامه یه دیتابیس sqlite جداگانه درست می کنم (یعنی جدا از دیتابیس اصلی) که اون رو encrypt می کنم با پسورد و قابل دسترس نیست این کار به نظرتون اصولی هست و البته کافی؟ یا نه قابل باز کردن هستند؟؟؟

4- *** بیشتر مدارسی که برنامه ی من نصب میشه تک کاربره هستند ولی گاها پیش اومده که نیاز به share کردن برنامه شده که در اون حالت ها من کل پوشه برنامه رو شبکه کردم و فایل اجرایی برنامه رو روی دسکتاپ سیستم های دیگه انداختم و به نوعی مشکل حل شده؟ البته موقع اجرا یه ارور داده میشه که با یه ok حل میشه و مشکلی پیش نمیاد (البته دقیق نمیدونم ارور هست یا نه) ... در کل نمیدونم این کار اصولی هست یا نه؟
    (اساتید به نظرتون همون کاری که برای نوشتن کانکشن استرینگ برنامه هایی که با sql نوشته میشن رو نمیشه برای sqlite کرد یعنی یه کانکشن استرینگ کاملا متغیر درست کرد و بهش ip داد یا روش های دیگه)
    این مورد رو ممنون میشم بیشتر اهمیت بدید چون برام مهمه

- اگر از sql استفاده کنم فکر کنم باید بصورت اکسپرس بنویسم تا یه خورده توی نصب پایانی روی سیستم مشتری کمتر به مشکل بخورم درسته؟ سوال اینکه خب سبک ترین sql express که میشه نصب کرد چند مگابایت هست دوستان؟
    - در صورت استفاده از sql express باز امنیتش مثل sql هست ؟ در خصوص امنیت همین که ما برای دیتابیس مون پسورد بگذاریم کافی هست و دیگه نیازی به کار دیگه ای نیست؟

خب یه چند مشکل دیگه هم در خصوص دیتابیس sqlite دارم که فعلا نمی پرسم حالا اگر تصمیم بر این شد با sqlite برنامه رو بنویسم خواهم پرسید مثل مشکل نبود provider sqlite برای ویژوال 2017 بصورت رسمی (چون من از ویژوال 2017 استفاده می کنم)

ممنون از همه دوستان و اساتید عزیزی که پاسخ خواهند داد

کاربر دائمی آواتار رامین مرادی
    محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول: کمک به انتخاب دیتابیس مناسب برای برنامه سی شارپی

تا جایی که شنیدم sqlite نمیتونه به صورت شبکه کار کنه اگه هم بشه دردسر زیاد داره. بهتره برا موارد ساده تر از اکسس استفاده کنی که اگه اشتباه نکنم تا 6 نفر همزمان میتونن متصل بشن.
    اگه اس کیو ال سرور نصب کنی که خیلی عالی میشه نسخه 2005 حجم حدود 55 مگ https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=21844

نقل قول: کمک به انتخاب database مناسب برای برنامه سی شارپی

سلام

1- بله ، امتیاز بزرگی هست.
    2- Sqlite محدودت حجم نداره
    3- تعریف شما از امنیت چیست؟ اینکه مثلا روی دیتابیس پسورد بذارید؟ از این لحاظ Sqlite گزینه خوبیست.
    4- Sqlite ، تک کاربره هست ، به این معنی که بصورت همزمان شما میتونید یک کانکشن باز به دیتابیس داشته باشید (اگر نیاز به کار همزمان چند کاربر دارید قطعا Sqlite از گزینه هاتون باید حذف بشه)

- اگر میخواهید از Sql Server استفاده کنید ، نسخه اکسپرس جوابگوی شما خواهد بود (این نسخه محدودیت حجم 10 گیگابایتی داره که فکر نمیکنم برای نیاز شما مشکل ساز بشه)

- میتونید برای تسهیل عملیات نصب ، از نرم افزارهایی که ستاپ تولید میکنن استفاده کنید (مثلا برنامه Install Aware هرآنچه نیاز باشه رو خودش بصورت خودکار نصب میکنه که شامل Sql Server Express هم می شود)

و نهایتا اینکه تا جایی که بنده میدونم روی دیتابیس Sql Server نمی تونید به معنایی که برای Sqlite پسود میذارید و انکریپت می کنید ، این کار رو بکنید.

تا جایی که شنیدم sqlite نمیتونه به صورت شبکه کار کنه اگه هم بشه دردسر زیاد داره. بهتره برا موارد ساده تر از اکسس استفاده کنی که اگه اشتباه نکنم تا 6 نفر همزمان میتونن متصل بشن.
    اگه اس کیو ال سرور نصب کنی که خیلی عالی میشه نسخه 2005 حجم حدود 55 مگ
    https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=21844
    اصلا سمت اکسس هم نرید ، بسیار درد سر داره ، ضمن اینکه با هیچ معیاری Sqlite با اکسس قابل قیاس نیست (Sqlite بسیار توانمنده)

موفق باشید.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

نقل قول نوشته شده توسط رامین مرادی مشاهده تاپیک
    اگه اس کیو ال سرور نصب کنی که خیلی عالی میشه نسخه 2005 حجم حدود 55 مگ https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=21844
    ممنون بابت پاسخ گویی ...
    در خصوص اکسس که به نظر سرعتش نسبت به بقیه بانک های اطلاعاتی خیلی پایین تر هست بنابراین اصلا بهش فکر نمی کنم
    با این اوصاف به نظرم برم سراغ همون اکسپرس بهتر باشه
    خب الان یه سوال برام پیش اومده :
    من الان ویژوال 2017 رو نصب دارم و همچنین sql 2017 نسخه enterprise رو نصب کردم
    من الان اگر روی سیستم خودم برنامه رو طراحی کنم بعد بخوام sql express 2005 روی سیستم مشتری نصب کنم دچار مشکل میشم
    سوال آخر اینکه مشتری های من بیش از 99 درصدشون ویندوز 7 دارند خب مشکلی با sql express پیش نمیاد (همون ورژن 2005 رو میشه نصب کرد)

ویرایش : یه نکته الان داشتم نگاه می کردم این که نسخه 2005 اکسپرس برای نصب نیاز به پیش نیاز دات نت 2 داره (روی ویندوز 7 باید نصب بشه ) به نظرم برای اینکه دیگه نیاز به نصب اون نباشه نسخه 2008 سرویس پک 3 رو نصب کنیم بهتر باشه پیش نیاز دات نتش 3.5 هست که بصورت پیش فرض روی ویندوز 7 نصبه و در کل حجمش هم زیاد نیست

نقل قول نوشته شده توسط محمد آشتیانی مشاهده تاپیک
    سلام

1- بله ، امتیاز بزرگی هست.
    2- Sqlite محدودت حجم نداره
    3- تعریف شما از امنیت چیست؟ اینکه مثلا روی دیتابیس پسورد بذارید؟ از این لحاظ Sqlite گزینه خوبیست.
    4- Sqlite ، تک کاربره هست ، به این معنی که بصورت همزمان شما میتونید یک کانکشن باز به دیتابیس داشته باشید (اگر نیاز به کار همزمان چند کاربر دارید قطعا Sqlite از گزینه هاتون باید حذف بشه)

- اگر میخواهید از Sql Server استفاده کنید ، نسخه اکسپرس جوابگوی شما خواهد بود (این نسخه محدودیت حجم 10 گیگابایتی داره که فکر نمیکنم برای نیاز شما مشکل ساز بشه)

- میتونید برای تسهیل عملیات نصب ، از نرم افزارهایی که ستاپ تولید میکنن استفاده کنید (مثلا برنامه Install Aware هرآنچه نیاز باشه رو خودش بصورت خودکار نصب میکنه که شامل Sql Server Express هم می شود)

و نهایتا اینکه تا جایی که بنده میدونم روی دیتابیس Sql Server نمی تونید به معنایی که برای Sqlite پسود میذارید و انکریپت می کنید ، این کار رو بکنید.

اصلا سمت اکسس هم نرید ، بسیار درد سر داره ، ضمن اینکه با هیچ معیاری Sqlite با اکسس قابل قیاس نیست (Sqlite بسیار توانمنده)

موفق باشید.

بسیار بسیار خرسند شدم از اینکه منت گذاشتید و پاسخ سوال های بنده رو دادید ، ممنون استاد عزیز و بزرگوار
    با توجه به فرمایش های شما ... بنابراین فکر کنم برم سراغ sql بهتر باشه
    در خصوص نسخه express چند تا سوال برام پیش اومده که زمانی که شما لطف کردید داشتید پاسخ میدادید من هم داشتم جواب دوست دیگرمون رو نقل قول میکردم ...
    ممنون میشم اون ها رو هم اگر زحمتی نیست پاسخ بدید
    متشکرم استاد عزیز

سلام مجدد
    چرا از نسخه 2005 اکسپرس میخواید استفاده کنید؟ اگر دلیل خاصی ندارید حتما از نسخه های آخر استفاده بفرمائید

نکته بعد این هست که ، وقتی شما دیتابیس رو روی یک نسخه از Sql Server اتچ می کنید ، دیگه امکان اینکه اون دیتابیس رو در نسخه پایینتر استفاده کنید ندارید (مگر اینکه یک اسکریپت با دیتا ازش تهیه کنید و اون رو اجرا کنید تا دیتابیس ساخته بشه)
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    آذربایجان

سلام

موفق باشید.
    بله خودمم به حد کافی دردسر از این اکسس دیدم. ولی در حد یه پیشنهاد بود. البته با اس کیولایت هم مشکل عجیب غریبی داشتم .اکثرا هم سعی کردم با اس کیو ال سرور پیش برم.

نقل قول نوشته شده توسط barman.ar16 مشاهده تاپیک
    ممنون بابت پاسخ گویی ...
    در خصوص اکسس که به نظر سرعتش نسبت به بقیه بانک های اطلاعاتی خیلی پایین تر هست بنابراین اصلا بهش فکر نمی کنم
    با این اوصاف به نظرم برم سراغ همون اکسپرس بهتر باشه
    خب الان یه سوال برام پیش اومده :
    من الان ویژوال 2017 رو نصب دارم و همچنین sql 2017 نسخه enterprise رو نصب کردم
    من الان اگر روی سیستم خودم برنامه رو طراحی کنم بعد بخوام sql express 2005 روی سیستم مشتری نصب کنم دچار مشکل میشم
    سوال آخر اینکه مشتری های من بیش از 99 درصدشون ویندوز 7 دارند خب مشکلی با sql express پیش نمیاد (همون ورژن 2005 رو میشه نصب کرد)

ویرایش : یه نکته الان داشتم نگاه می کردم این که نسخه 2005 اکسپرس برای نصب نیاز به پیش نیاز دات نت 2 داره (روی ویندوز 7 باید نصب بشه ) به نظرم برای اینکه دیگه نیاز به نصب اون نباشه نسخه 2008 سرویس پک 3 رو نصب کنیم بهتر باشه پیش نیاز دات نتش 3.5 هست که بصورت پیش فرض روی ویندوز 7 نصبه و در کل حجمش هم زیاد نیست

درمورد این نسخه اس کیو ال باید نسخه پایین رو خودتون نصب کنید تا موقع استفاده تو سیستم مشتری مشکلی نداشته باشید. باید ورژن ها همخوانی داشته باشن.
    برا فریم ورک هم همینکارو کنید تا نیازی به فریمورک نباشه موقع نصب. اینو باید تو برنامتون هم مد نظر داشته باشید تا موقع طراحی فریمورک بالا انتخاب کنید باید اونم به ستاپتون اضافه کنید.

سلام مجدد
    چرا از نسخه 2005 اکسپرس میخواید استفاده کنید؟ اگر دلیل خاصی ندارید حتما از نسخه های آخر استفاده بفرمائید

نکته بعد این هست که ، وقتی شما دیتابیس رو روی یک نسخه از Sql Server اتچ می کنید ، دیگه امکان اینکه اون دیتابیس رو در نسخه پایینتر استفاده کنید ندارید (مگر اینکه یک اسکریپت با دیتا ازش تهیه کنید و اون رو اجرا کنید تا دیتابیس ساخته بشه)
    ممنون استاد عزیز
    خب من سوالاتم رو یه طور دیگه دنبال می کنم تا هم شما رو اذیت نکنم و هم سریعتر به نتیجه برسم

کاربرای من همینطور که قبلا هم گفتم مدارس هستند و اکثر سیستم های مدارس ویندوز 7 نسخه 32 بیتی دارند

خب با این اوصاف شما پیشنهاد می کنید که روی کدوم نسخه ویژوال و کدوم نسخه sql express برنامه ام رو طراحی کنم و بنویسم و همچنین دات نت ورژن چند رو انتخاب کنم
    با این توضیحات اضافی که همیشه از کامپوننت های devxpress و dotnetbar و همچنین telerik استفاده می کنم و گزارش ها رو هم با stimulsoft report درست می کنم

توضیح اضافی اینکه : الان داشتم نسخه sql express 2017 رو نگاه می کردم فقط مثل اینکه برای ویندوز های 64 بیتی هست و حتی توی سایت مایکروسافت نسخه کاملا آفلاین نداره و باید ستاپ آنلاینش رو بگیریم (مثل ویژوال استادیو 2017)

اساتید و دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید تا به یک جمع بندی نهایی برسم
    متشکرم

محل زندگی
    آذربایجان

اگه اشتباه نکنم تلریک یا استیمل به دات نت 4 نیاز دارن. پس شما اگه از اینا استفاده کنید نیاز دارید تا رو سیستم مشتری دات نت 4 یا نصب باشه یا خودتون به بسته نصبیتون اضافه کنید. پس با این کار میتونید اس کیو ال رو هم ارتقا بدین. فک کنم 2014 گزینه خوبیه . من خودم 2016 رو نتونستم رو ویندوز 7 نصب کنم.آخرشم بعد کلی جستجو نفهمیدم چرا . این رو هم مد نظر داشته باشید که ممکنه رو بعضی از سیستمها ویندوز ایکس پی نصب باشه. پس حواستون به اینم باشه. به نظر من همون دات نت 4 با اس کیو ال 2014 گزینه خوبیه.البته فقط یه نظر شخصیه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

سلام
    نکاتی که جناب آشتیانی فرمودن کامل هست، من چون از 2017 استفاده نکردم از چند و چونش با خبر نیستم. اما علاوه بر اتچ نشدن ورژن بالا روی ورژن پایین تر، یک مساله اصلی دیگه این هست که بعضی از دستورات و توابع داخلی sql server که در ورژن های بالا جواب میده در ورژن های پایین جواب نمیده. مثلاً تابع Format در 2012 جواب میده ولی در 2008 جواب نمیده و ... حالا اگر 2017 با این مشکلی که فرمودید مواجه باشه می تونید از یه ورژن پایین تر استفاده کنید من به شخصه از 2012 استفاده میکنم. استفاده از ویژوال استودیو هم که برای مواردی که فرمودید به جز نکته ای که آقای مرادی فرمودن مشکل خاصی نداره. شما می تونید خروجی رو روی Any CPU بذارید که روی 32 و 64 بیتی جواب میده.
    آخرین ویرایش به وسیله Mahmoud Zaad : سه شنبه 10 بهمن 1396 در 13:12 عصر

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud Zaad مشاهده تاپیک
    سلام
    نکاتی که جناب آشتیانی فرمودن کامل هست، من چون از 2017 استفاده نکردم از چند و چونش با خبر نیستم. اما علاوه بر اتچ نشدن ورژن بالا روی ورژن پایین تر، یک مساله اصلی دیگه این هست که بعضی از دستورات و توابع داخلی sql server که در ورژن های بالا جواب میده در ورژن های پایین جواب نمیده. مثلاً تابع Format در 2012 جواب میده ولی در 2008 جواب نمیده و ... حالا اگر 2017 با این مشکلی که فرمودید مواجه باشه می تونید از یه ورژن پایین تر استفاده کنید من به شخصه از 2012 استفاده میکنم. استفاده از ویژوال استودیو هم که برای مواردی که فرمودید به جز نکته ای که آقای مرادی فرمودن مشکل خاصی نداره. شما می تونید خروجی رو روی Any CPU بذارید که روی 32 و 64 بیتی جواب میده.
    ممنون از لطف تون
    الان داشتم توی sql server management studio نگاه می کردم (نسخه 2017 رو نصب دارم) به یک نکته برخوردم == >> هنگام ساخت دیتابیس یکجا هست که میشه نسخه sql رو مشخص کرد به نام compatibility level که گزینه هایی از 2017 تا 2008 رو داره یعنی اگر من هنگام ساخت دیتابیس گزینه 2012 رو انتخاب کنم کافیه یا نه باید sql 2017 خودم رو پاک کنم و ورژن 2012 رو نصب کنم که به مشکل بر نخورم
    در خصوص توابعی هم که فرمودید در نسخه های بالاتر هست و در ورژن های پایین تر به مشکل بر میخورم راستش اینکه با کاری که من دارم نهایتا از همین کوئری های ساده و دم دستی برای انجام کار استفاده میکنم که فکر کنم در تمامی ورژن ها استفاده میشه ... دقیقا منظور شما از توابع همون کوئری ها و دستوراتی هست که میدیم به sql یا چیز دیگه ای هست؟؟؟؟

اما در مورد sql express هنوز یه مطلب برای من گنگ هست
    از اونجایی که من همیشه با دیتابیس sqlite کار کردم هنوز با sql خیلی راه نیفتادم ... الان یه سوال برام پیش اومده من اگر بخوام نسخه express رو به کار بگیرم همه مراحل همون مراحل sql هست فقط فرقش اینه که توی connection string باید عبارت sqlexpress رو اضافه کنم ؟؟؟؟!!!!
    لازم به ذکره من از بین orm ها از entity framework مدل database first رو انتخاب کردم و از اون استفاده می کنم (که میشه گفت واقعا عالی هست و میزان کدنویسی رو بیش از حد بهینه و خلاصه می کنه)

ممنون ببخشید که اطاله کلام شد
    در پایان از کاربر عزیز رامین مرادی هم تشکر می کنم که وقت میگذارند و راهنمایی می کنند
    متشکرم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نه شما از همون 2017 می تونید استفاده کنید. در کل ما برای انتقال دیتابیس به سیستم مقصد 2 راه داریم یکی اینکه فایلهای دیتابیس رو به سیستم مقصد ببریم و اونجا فایل رو اتچ کنیم. راه دوم این هست که بعد از طراحی دیتابیس از دیتابیس اسکریپت بگیریم و در سیستم مقصد اجرا کنیم و با اینکار فایلهای دیتابیس در سیستم مقصد ساخته میشه. حالا اگر شما بخواهید با امکانات 2012 دیتابیس رو طراحی کنید کافیه compatibility رو روی 2012 بگذارید و دستوراتتون قابل اجرا در 2012 باشد. (چون وقتی در 2017 اجرا میکنید حتی اگر compatibilty روی 2012 هم باشه باز هم دستور اجرا میشه ولی در سیستم مقصد اجرا نمیشه.)
    اما در مورد توابع، اگر کوئری همین کوئری های معمول باشه که مشکلی نیست ولی بعضی مواقع به یه سری توابع نیاز داریم مثلاً تابع ISNULL برای بررسی نال بودن یک فیلد یا مثلا توابع تبدیل تاریخ و ... که احتمالا باهاشون برخورد خواهید داشت. در این موارد باید بررسی کنید که در ورژن مورد نظر قابل اجرا باشد. که البته فعلا جای نگرانی نداره شما به مرور که رفتید جلو اگر نیاز به تابعی بود یه سرچ ساده بزنید که آیا مثلا در 2012 قابل اجرا هست یا نه.
    اما در sql express هم مشکل خاصی نیست. تفاوت اکسپرس با سایر نسخه ها در حجم دیتابیس و یکسری امکانات و قیمت هست و عملاً برای برنامه ای با این مشخصات مشکل خاصی نیست. حتی شاید نیاز به تغییر کانکشن استرینگ هم نباشه!

نه شما از همون 2017 می تونید استفاده کنید. در کل ما برای انتقال دیتابیس به سیستم مقصد 2 راه داریم یکی اینکه فایلهای دیتابیس رو به سیستم مقصد ببریم و اونجا فایل رو اتچ کنیم. راه دوم این هست که بعد از طراحی دیتابیس از دیتابیس اسکریپت بگیریم و در سیستم مقصد اجرا کنیم و با اینکار فایلهای دیتابیس در سیستم مقصد ساخته میشه. حالا اگر شما بخواهید با امکانات 2012 دیتابیس رو طراحی کنید کافیه compatibility رو روی 2012 بگذارید و دستوراتتون قابل اجرا در 2012 باشد. (چون وقتی در 2017 اجرا میکنید حتی اگر compatibilty روی 2012 هم باشه باز هم دستور اجرا میشه ولی در سیستم مقصد اجرا نمیشه.)
    اما در مورد توابع، اگر کوئری همین کوئری های معمول باشه که مشکلی نیست ولی بعضی مواقع به یه سری توابع نیاز داریم مثلاً تابع ISNULL برای بررسی نال بودن یک فیلد یا مثلا توابع تبدیل تاریخ و ... که احتمالا باهاشون برخورد خواهید داشت. در این موارد باید بررسی کنید که در ورژن مورد نظر قابل اجرا باشد. که البته فعلا جای نگرانی نداره شما به مرور که رفتید جلو اگر نیاز به تابعی بود یه سرچ ساده بزنید که آیا مثلا در 2012 قابل اجرا هست یا نه.
    اما در sql express هم مشکل خاصی نیست. تفاوت اکسپرس با سایر نسخه ها در حجم دیتابیس و یکسری امکانات و قیمت هست و عملاً برای برنامه ای با این مشخصات مشکل خاصی نیست. حتی شاید نیاز به تغییر کانکشن استرینگ هم نباشه!
    باز هم ممنون از لطف تون
    کاملا متوجه داستان شدم فقط اون قسمت آخر که فرمودید :
    حتی شاید نیاز به تغییر کانکشن استرینگ هم نباشه!
    رو متوجه نشدم ... پس من باید چطوری مشخص کنم که دیتابیسم از نوع عادی هست یا اکسپرس؟؟؟

علت اینکه من میخوام از sql express استفاده کنم اینه که حجم نهایی برنامه ام پایین بیاد و در نهایت یک فایل نصبی بدم برای نصب روی سیستم مدارس ... حالا یا از طریق سایت یا کانال تلگرامی یا هر راه دیگه ای (منظورم این هست من در نهایت یک بسته کامل و نهایی داشته باشم که حتی اگر نتونستم برم برای نصب یک نفر آماتور هم بتونه برنامه ام رو دانلود و نصب کنه)
    به همین دلایلی که گفتم به نظرتون اسکریپت بنویسم بهتره یا روش دیگه ای رو در پیش بگیرم (بهترین راه برای ساخت همون بسته نهایی منظورم هست)

راستی خواستم نسخه 2012 یا 2014 sql express رو دانلود کنم برخورد کردم با نسخه localdb ...
    راجع به این نسخه مطالعه کردم به نظر مشکل خاصی نداره و باتوجه به اینکه خیلی خیلی حجمش کم هست میشه در نهایت از این نسخه برای نصب روی سیستم مشتری استفاده کرد یا نه؟؟؟
    سپاسگزارم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

انواع کانکشن استرینگ وجود داره ولی وقتی شما دیتابیس رو اتچ کنید یک کانکشن استرینگ ساده شامل نام سرور به همراه نام دیتابیس هست بعلاوه یوزر و پسورد. حالا این در تمام سیستم ها جوابگو هست. نیازی نیست که ما بفهمیم نسخه اسکیو ال چی هست و طبق پست قبلی تفاوتی ماهوی در اینها نیست.
    دلیل استفاده شما از اکسپرس درسته و ما هم به همین دلیل از این نسخه استفاده می کنیم. از نظر من اسکریپت ساده تر و حرفه ای تر هست.
    localdb ظاهرا یک ویرایش سبکتر از اکسپرس هست ولی من چون استفاده نکردم اطلاع خاصی در موردش ندارم. ولی فکر میکنم همون اکسپرس مناسبتر باشه. حالا باز هم از سایر دوستان که اطلاع بیشتری دارن می تونید کمک بگیرید.
    در مجموع اینها جز مراحل آخر کار هست. صرف اینکه شما تصمیم به استفاده از sql server گرفتید کافیه و می تونید با خیال راحت شروع به کار کنید. توجه کنید الان هزاران نفر توی ایران دارن از Sql server استفاده می کنند پس شما هم می تونید!

انواع کانکشن استرینگ وجود داره ولی وقتی شما دیتابیس رو اتچ کنید یک کانکشن استرینگ ساده شامل نام سرور به همراه نام دیتابیس هست بعلاوه یوزر و پسورد. حالا این در تمام سیستم ها جوابگو هست. نیازی نیست که ما بفهمیم نسخه اسکیو ال چی هست و طبق پست قبلی تفاوتی ماهوی در اینها نیست.
    دلیل استفاده شما از اکسپرس درسته و ما هم به همین دلیل از این نسخه استفاده می کنیم. از نظر من اسکریپت ساده تر و حرفه ای تر هست.
    localdb ظاهرا یک ویرایش سبکتر از اکسپرس هست ولی من چون استفاده نکردم اطلاع خاصی در موردش ندارم. ولی فکر میکنم همون اکسپرس مناسبتر باشه. حالا باز هم از سایر دوستان که اطلاع بیشتری دارن می تونید کمک بگیرید.
    در مجموع اینها جز مراحل آخر کار هست. صرف اینکه شما تصمیم به استفاده از sql server گرفتید کافیه و می تونید با خیال راحت شروع به کار کنید. توجه کنید الان هزاران نفر توی ایران دارن از Sql server استفاده می کنند پس شما هم می تونید!
    ممنون استاد عزیز
    چقدر منتظر بودم جوابم رو بدید و واقعا ممنون که وقت میگذارید ... ممنون
    والله من امروز اینقدر توی این سایت و اون سایت گشتم دارم دیوونه میشم در صورتی که من تابحال بالای 10 تا پروژه خوب برای مدارس با دیتابیس sqlite نوشتم و همگی عالی دارند کار میکنم ولی حالا که تصمیم گرفتم با sql کار کنم و فقط به خاطر بحث شبکه کردن اون هست دارم گیج میشم
    یه جای خوندم نوشته بود express قابلیت شبکه نداره که با کلی جستجو فهمیدم اشتباه هست
    در خصوص local خودم کلی جستجو کردم و متوجه شدم که فقط برای کارهای سبک و لوکال هست یعنی قابلیت شبکه رو نداره که با این اوصاف بدرد من نمی خوره

من الان به خاطر یک مطلب دارم گیج میشم
    من الان روی سیستم خودم sql server 2017 enterprise نصب دارم خب یعنی من الان میتونم با sql management خودم برم داخل و یک دیتابیس بسازم و در نهایت روی سیستم مشتری همین دیتابیس رو استفاده کنم اما این بار به جای اون نسخه express رو نصب کنم (منظورم سیستم مشتری هست)
    یا نه باید روی سیستم خودم هم نسخه express رو نصب کنم و بوسیله اون دیتابیس مورد نظر خودم رو بسازم
    این رو اگر بشه به من توضیح بدید واقعا ممنون میشم

و در نهایت خواسته خودم رو بگم که ببینید اگر دارم مسیر رو اشتباه پیش میرم کمکم کنید

من در نهایت میخوام یه نرم افزار سی شارپی داشته باشم که قابلیت نصب روی سیستم رو بصورت اتوماتیک بدون هیچ تنظیمات اضافه ای داشته باشه تا اینجای کار مشکلی نیست و من میخوام روی یک سیستم برنامه رو نصب کنم
    حالا من میخوام یک فرم درون برنامه ام بگذارم که اگر نیاز شد برنامه رو شبکه کنم بوسیله اون فرم تغییرات لازم رو روی کانکشن استرینگ خودم بدم تا به مشکلی بر نخورم
    الان اینجا یه مساله پیش میاد و اون هم اینکه نیاز هست من دو تا برنامه داشته باشم یکی برای سیستم سرور و یکی برای کلاینت ها یا با یه دونه برنامه هم کارم میشه
    در تمام این مراحل نکته ای که مهم هست برای پایین اوردن حجم برنامه نمیتونم از sql server استفاده کنم و باید از نسخه های کم حجم تر استفاده کنم

با تمام این اوصاف ممنون میشم راهنمایی ام کنید و من رو از نگرانی دربیارید ... سپاسگزارم

محل زندگی
    آذربایجان

نقل قول نوشته شده توسط barman.ar16 مشاهده تاپیک

من الان به خاطر یک مطلب دارم گیج میشم
    من الان روی سیستم خودم sql server 2017 enterprise نصب دارم خب یعنی من الان میتونم با sql management خودم برم داخل و یک دیتابیس بسازم و در نهایت روی سیستم مشتری همین دیتابیس رو استفاده کنم اما این بار به جای اون نسخه express رو نصب کنم (منظورم سیستم مشتری هست)
    یا نه باید روی سیستم خودم هم نسخه express رو نصب کنم و بوسیله اون دیتابیس مورد نظر خودم رو بسازم
    این رو اگر بشه به من توضیح بدید واقعا ممنون میشم

و در نهایت خواسته خودم رو بگم که ببینید اگر دارم مسیر رو اشتباه پیش میرم کمکم کنید

من در نهایت میخوام یه نرم افزار سی شارپی داشته باشم که قابلیت نصب روی سیستم رو بصورت اتوماتیک بدون هیچ تنظیمات اضافه ای داشته باشه تا اینجای کار مشکلی نیست و من میخوام روی یک سیستم برنامه رو نصب کنم
    حالا من میخوام یک فرم درون برنامه ام بگذارم که اگر نیاز شد برنامه رو شبکه کنم بوسیله اون فرم تغییرات لازم رو روی کانکشن استرینگ خودم بدم تا به مشکلی بر نخورم
    الان اینجا یه مساله پیش میاد و اون هم اینکه نیاز هست من دو تا برنامه داشته باشم یکی برای سیستم سرور و یکی برای کلاینت ها یا با یه دونه برنامه هم کارم میشه
    در تمام این مراحل نکته ای که مهم هست برای پایین اوردن حجم برنامه نمیتونم از sql server استفاده کنم و باید از نسخه های کم حجم تر استفاده کنم

با تمام این اوصاف ممنون میشم راهنمایی ام کنید و من رو از نگرانی دربیارید ... سپاسگزارم
    - شما همین الان با این نسخه کار کنید. فقط تو سیستم مشتری اکسپرس نصب کنید. تو رشته اتصال هم ار کلمه .\express استفاده کنید.
    -میتونبد موقع شروع برنامه از کاربر محل دیتا بیس رو بگیرید مثلا بگید sql رو آی پی 192.168.1.2 سواره. که رشته اتصال رو از اولین اجرا تنظیم کنید. و در یک فایل کنار برنامه ذخیره میکنید و در برنامه فقط اون فایل رو صدا میزنید تا رشته اتصال از اون خونده بشه.

-در ضمن نیازی نیست به نسخه سرور یا کلاینت . این مورد مواقعی پیش میاد که با سوکت نویسی برنامه رو پیش ببرید. اینجا نقش اصلی رو اس کیو ال بازی میکنه و میشه مدیر پایگاه دادتون که تو شبکه هست. و از هر سیستمی بهش میتونید دسترسی داشته باشید.پس شما یه نسخه میسازی تموم.

تاپیک های مشابه

1. انتخاب ide مناسب برای برنامه نویسی جاوا
    نوشته شده توسط emad2012 در بخش برنامه‌نویسی جاوا
    پاسخ: 12
    آخرین پست: دوشنبه 25 فروردین 1393, 19:30 عصر
  2. انتخاب ide مناسب برای برنامه نویسی جاوا با تاکید بر وب و محیط اینرپرایز
    نوشته شده توسط emad2012 در بخش Java EE : نگارش سازمانی جاوا
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 30 خرداد 1391, 14:49 عصر
  3. سوال: انتخاب Framework مناسب برای برنامه حساب داری تحت شبکه با PHP
    نوشته شده توسط rostamiani در بخش PHP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 28 بهمن 1387, 08:54 صبح
  4. پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 19 بهمن 1387, 15:36 عصر
  5. سوال: انتخاب Framework مناسب برای برنامه حساب داری تحت شبکه با PHP
    نوشته شده توسط rostamiani در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 19 بهمن 1387, 00:11 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •