سلام به اساتید بزرگوار

سوالم رو کامل می پرسم و پیشاپیش عذر میخوام اگر طولانی میشه ... در خصوص سوال هایی که می پرسم قبلا توی انجمن جستجو کردم ولی علت اینکه تاپیک جداگانه میزنم رو در ادامه خواهم گفت

من یه برنامه برای مدارس دارم مینویسم که برنامه ی مفصلی هست از مدیریت حضور و غیاب دانش آموزان ، ثبت موارد انضباطی تا سنجش پیشرفت تحصیلی و ...

خب دیتابیس برنامه قطعا خیلی بزرگ نخواهد بود روی همین حساب انتخاب خودم sqlite هست اما بنا به دلایلی که خدمتتون عرض می کنم لطفا توی انتخاب دیتابیس کمکم کنید ممنون

1- اگر از sqlite استفاده کنم بحث عدم نیاز به نصب در سیستم مشتری عالی هست که این یه امتیاز هست
2- sqlite فکر کنم محدودیت حجم داره درسته؟ نمیدونم چقدر هست و نمی دونم دردسر ساز میشه یا نه؟
3- sqlite توی بحث امنیت هم فکر کنم مشکل داره درسته؟ دوستان من خودم برای مدیریت رمز عبورهای ورود به برنامه یه دیتابیس sqlite جداگانه درست می کنم (یعنی جدا از دیتابیس اصلی) که اون رو encrypt می کنم با پسورد و قابل دسترس نیست این کار به نظرتون اصولی هست و البته کافی؟ یا نه قابل باز کردن هستند؟؟؟

4- *** بیشتر مدارسی که برنامه ی من نصب میشه تک کاربره هستند ولی گاها پیش اومده که نیاز به share کردن برنامه شده که در اون حالت ها من کل پوشه برنامه رو شبکه کردم و فایل اجرایی برنامه رو روی دسکتاپ سیستم های دیگه انداختم و به نوعی مشکل حل شده؟ البته موقع اجرا یه ارور داده میشه که با یه ok حل میشه و مشکلی پیش نمیاد (البته دقیق نمیدونم ارور هست یا نه) ... در کل نمیدونم این کار اصولی هست یا نه؟
(اساتید به نظرتون همون کاری که برای نوشتن کانکشن استرینگ برنامه هایی که با sql نوشته میشن رو نمیشه برای sqlite کرد یعنی یه کانکشن استرینگ کاملا متغیر درست کرد و بهش ip داد یا روش های دیگه)
این مورد رو ممنون میشم بیشتر اهمیت بدید چون برام مهمه

- اگر از sql استفاده کنم فکر کنم باید بصورت اکسپرس بنویسم تا یه خورده توی نصب پایانی روی سیستم مشتری کمتر به مشکل بخورم درسته؟ سوال اینکه خب سبک ترین sql express که میشه نصب کرد چند مگابایت هست دوستان؟
- در صورت استفاده از sql express باز امنیتش مثل sql هست ؟ در خصوص امنیت همین که ما برای دیتابیس مون پسورد بگذاریم کافی هست و دیگه نیازی به کار دیگه ای نیست؟

خب یه چند مشکل دیگه هم در خصوص دیتابیس sqlite دارم که فعلا نمی پرسم حالا اگر تصمیم بر این شد با sqlite برنامه رو بنویسم خواهم پرسید مثل مشکل نبود provider sqlite برای ویژوال 2017 بصورت رسمی (چون من از ویژوال 2017 استفاده می کنم)

ممنون از همه دوستان و اساتید عزیزی که پاسخ خواهند داد